Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 

Cum vor afla teistii ca s-au inselat?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1392 replies to this topic

#55
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

 lupini, on 26 noiembrie 2015 - 00:16, said:

Bani nu pierd, timp nu pierd, şi, ce e mai important...nu-mi pierd viaţa. Asta eficienţă: să fac o alegere prin care nu pierd nimic. Ba mai mult, câştig. Posted Image
Daca ai stii cate ceva despre manipulare , acum ti-ar suna niste alarme prin creier . Ai informatie in niste zone ale creierului care nu mai pot fi schimbate .

#56
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,703
  • Înscris: 29.12.2006

 _-AppleS-_, on 26 noiembrie 2015 - 00:30, said:

Ai informatie in niste zone ale creierului care nu mai pot fi schimbate

Doamne ajută ! Să fie cum spui tu !

Mie nu-mi plac oamenii schimbători, ci cei de nădejde, în care se poate avea încredere. "Ce mie nu-mi place...nici eu nu fac". Posted Image

Edited by lupini, 26 November 2015 - 00:37.


#57
Zinus

Zinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,735
  • Înscris: 23.04.2014
Schimbarea e buna, in vreo 50% din cazuri :)
  Oricum, cum a spus si @_-AppleS-_, pierzi timp, pierzi energie, ba chiar uneori iti poti pierde si viata (de exemplu acea fata din cultul martorilor lui iehova).

#58
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 Zinus, on 26 noiembrie 2015 - 16:04, said:

Schimbarea e buna, in vreo 50% din cazuri Posted Image
  Oricum, cum a spus si @_-AppleS-_, pierzi timp, pierzi energie, ba chiar uneori iti poti pierde si viata (de exemplu acea fata din cultul martorilor lui iehova).
Cel care si-a "pierdut"  viata nu pierde nimic . E un non sens sa spui ca ai pierdut ceva dupa ce mori . Doar cat esti in viata poti pierde ceva .

Edited by pacopaco1967, 26 November 2015 - 16:57.


#59
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 pacopaco1967, on 26 noiembrie 2015 - 16:56, said:

Cel care si-a "pierdut"  viata nu pierde nimic .
serios? Posted Image  
de aia fuge repede credinciosu' sa-si faca transfuzii/transplanturi?Posted Image

#60
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 Dude_2nd, on 26 noiembrie 2015 - 16:58, said:

serios? Posted Image  
de aia fuge repede credinciosu' sa-si faca transfuzii/transplanturi?Posted Image
De ce nu incerci o minima analiza si sari ca acipica sa vorbesti ?
Hai sa te ajut un pic . Daca ai murit , mai esti constient ca ai pierdut ceva ? In rest tragi tu concluziile de rigoare .Posted Image

#61
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 pacopaco1967, on 26 noiembrie 2015 - 17:05, said:

De ce nu incerci o minima analiza si sari ca acipica sa vorbesti ?
Hai sa te ajut un pic . Daca ai murit , mai esti constient ca ai pierdut ceva ? In rest tragi tu concluziile de rigoare .Posted Image
pai atunci de ce fug credinciosii ca de dracu de intalnirea cu Domnul, facandu-si transfuzii/transplanturi?  :lol:

#62
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

 Dude_2nd, on 26 noiembrie 2015 - 17:06, said:

pai atunci de ce fug credinciosii ca de dracu de intalnirea cu Domnul, facandu-si transfuzii/transplanturi?  Posted Image
Corect ! Cand un credincios ar da de o boala ar trebui sa dea petrecere caci in sfarsit v-a ajunge la "domnu" , si nu e vorba de "domnu doctor" ci de "domnu unicorn magic" , la care a sperat sa ajunga toata viata , si in sfarsit a scapat de "testul" vietii , pe care l-a trecut cu brio , si chiar ar fi pacat sa nu profite de ocazie si sa ajunga mai rapid , neacceptand transfuzii si transplanturi ca sa nu-si prelungeasca testul prea mult , ca poate cine stie ce se poate intampla : il face vreun ateu sa pice testul cel mare .

#63
Zinus

Zinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,735
  • Înscris: 23.04.2014

 pacopaco1967, on 26 noiembrie 2015 - 16:56, said:

Cel care si-a "pierdut"  viata nu pierde nimic . E un non sens sa spui ca ai pierdut ceva dupa ce mori . Doar cat esti in viata poti pierde ceva .

Aceasta este singura viata de care esti sigur ca exista, deci da, cel ce moare pierde ceva.

#64
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 _-AppleS-_, on 26 noiembrie 2015 - 17:21, said:

Corect ! Cand un credincios ar da de o boala ar trebui sa dea petrecere caci in sfarsit v-a ajunge la "domnu" , si nu e vorba de "domnu doctor" ci de "domnu unicorn magic" , la care a sperat sa ajunga toata viata , si in sfarsit a scapat de "testul" vietii , pe care l-a trecut cu brio , si chiar ar fi pacat sa nu profite de ocazie si sa ajunga mai rapid , neacceptand transfuzii si transplanturi ca sa nu-si prelungeasca testul prea mult , ca poate cine stie ce se poate intampla : il face vreun ateu sa pice testul cel mare .
treaba e ca adevarul e undeva pe la mijloc.
crestinul are acelasi drept  sa isi salveze viata ca si un ateu.
doar ca nu prin aceleasi mijloace.Posted Image
transfuzia/transplantul fac parte di arsenalul ateist de salvare a vietii, si sunt bazate pe incalcarea poruncilor divine biblice.
aici sunt deconspirati "credinciosii" care canta in cor cum asteapta intalnirea cu Domnul, iar cand e pe cale sa se intample, fug ca de dracu', ba mai mult, utilizeaza si mijloacele ateiste nebiblice de salvare a vietii.

#65
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

 Dude_2nd, on 26 noiembrie 2015 - 17:28, said:

treaba e ca adevarul e undeva pe la mijloc.
crestinul are acelasi drept  sa isi salveze viata ca si un ateu.
doar ca nu prin aceleasi mijloace.Posted Image
transfuzia/transplantul fac parte di arsenalul ateist de salvare a vietii, si sunt bazate pe incalcarea poruncilor divine biblice.
aici sunt deconspirati "credinciosii" care canta in cor cum asteapta intalnirea cu Domnul, iar cand e pe cale sa se intample, fug ca de dracu', ba mai mult, utilizeaza si mijloacele ateiste nebiblice de salvare a vietii.
Posted Image  Asta chiar e tare , da-mi mai multe detalii despre unde scrie in biblie ce mijloace de salvare a vietii poate folosi un teist veritabil ... Nici nu stiam ca exista mijloace ateiste si teiste de salvare a vietii , sper sa nu apuc pe mana unui medic teist atunci , ca cine stie poate mai intai verifica biblia apoi aplica tratamentul ca sa fie sigur ca nu a folosit ceva ateist .

#66
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 _-AppleS-_, on 26 noiembrie 2015 - 17:46, said:

Posted Image  Asta chiar e tare , da-mi mai multe detalii despre unde scrie in biblie ce mijloace de salvare a vietii poate folosi un teist veritabil ... Nici nu stiam ca exista mijloace ateiste si teiste de salvare a vietii , sper sa nu apuc pe mana unui medic teist atunci , ca cine stie poate mai intai verifica biblia apoi aplica tratamentul ca sa fie sigur ca nu a folosit ceva ateist .
nu, medicul teist va aplica mijloacele "crestinesti" doar la cerere...esti in siguranta. :D

#67
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

 Dude_2nd, on 26 noiembrie 2015 - 17:53, said:

nu, medicul teist va aplica mijloacele "crestinesti" doar la cerere...esti in siguranta. Posted Image
Nu prea ma simt in siguranta in preajma teistilor , am tendinta sa cred ca ma vor oferi ca ofranda zeilor. Apropo de unde ai aflat ca medicul teist va aplica mijloacele "crestinesti" doar la cerere ? Mie imi suna a capcana . Cred ca daia nu sunt atatia atei in romania , au avut medicii teisti grija de ei .

Edited by _-AppleS-_, 26 November 2015 - 18:01.


#68
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 _-AppleS-_, on 26 noiembrie 2015 - 18:01, said:

Nu prea ma simt in siguranta in preajma teistilor , am tendinta sa cred ca ma vor oferi ca ofranda zeilor....
Mie imi suna a capcana .
Posted Image


Posted Image

#69
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 Dude_2nd, on 26 noiembrie 2015 - 17:06, said:

pai atunci de ce fug credinciosii ca de dracu de intalnirea cu Domnul, facandu-si transfuzii/transplanturi?  Posted Image
Motivul e unul lesne de observat , nu s-au sfintit indeajuns pentru a intra in imparatia cereasca . Deci isi prelungesc existenta pentru curatia spirituala , unii ar spune ca denumirea corecta e spalarea creierului . Posted Image

#70
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,511
  • Înscris: 30.10.2003

 _-AppleS-_, on 26 noiembrie 2015 - 18:01, said:

Nu prea ma simt in siguranta in preajma teistilor , am tendinta sa cred ca ma vor oferi ca ofranda zeilor. Apropo de unde ai aflat ca medicul teist va aplica mijloacele "crestinesti" doar la cerere ? Mie imi suna a capcana . Cred ca daia nu sunt atatia atei in romania ...
... mor de grija altora.

BTW, te invit la o bere Posted Image Posted Image Posted Image

#71
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,703
  • Înscris: 29.12.2006

 Zinus, on 26 noiembrie 2015 - 16:04, said:

pierzi timp, pierzi energie, ba chiar uneori iti poti pierde si viata (de exemplu acea fata din cultul martorilor lui iehova).

A fi credincios pentru mine nu înseamnă a pierde timp, că eu nu fac nimic să fiu credincios ci doar...cred.

Mai multă energie pierde telefonul meu când vorbesc la el, decât pierd eu că sunt credincios. :)

#72
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,323
  • Înscris: 09.01.2007

 Zinus, on 23 noiembrie 2015 - 21:45, said:

Si daca Dumnezeu este, spre exemplu, budist/

Este ca habar nu ai cum devine treaba cu budizmu' ?!

 _-AppleS-_, on 26 noiembrie 2015 - 18:01, said:

Nu prea ma simt in siguranta in preajma teistilor , am tendinta sa cred ca ma vor oferi ca ofranda zeilor.

umm... la noi la crestini am pierdut ocazia, nu se practica
incearca la zamolxisti

 _-AppleS-_, on 26 noiembrie 2015 - 17:46, said:

  Asta chiar e tare , da-mi mai multe detalii despre unde scrie in biblie ce mijloace de salvare a vietii poate folosi un teist veritabil ...

un crestin nu va folosi de ex. acupunctura si alte mijoace care 1) au in spate explicatii ilogice, religioase si contradictorii si 2) nu au trecut niciodata un studiu clinic.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate