Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google
 Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...
 La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 

IMIGRANTII/REFUGIATII sau cum pot ei afecta viata si existenta europenilor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
12052 replies to this topic

#55
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,608
  • Înscris: 01.08.2005
Parca ieri  au pus colegele link cu gara asta in care musulmanii isi adunau gunoaiele in saci! Ce drac este acolo, ca la groapa de gunoi, exact mediul in care lor le place sa traiasca! In grecia pentru ca nu si-au facut curatenie au fost aruncati in puscarie cu copii cu tot! Cind eu va spun ca este propaganda de doi bani!
http://www.digi24.ro...entru refugiati

Edited by costyn_man, 21 September 2015 - 15:37.


#56
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007
Cat credeti ca va mai rezista UE dupa ce se impun cotele obligatorii ?

#57
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View PostCris007, on 21 septembrie 2015 - 14:02, said:

http://t.co/kBO41dVxEl
We walk together: a Syrian family’s journey to the heart of Europe – video
Şi dă-i înainte cu propaganda.
Apoi se mai miră jurnalicoii de ce sunt smârdoiţi.

FIINDCĂ PREZINTĂ NUMAI O SINGURĂ FAŢETĂ A REALITĂŢII, aia care le convine lor.

#58
Mitushpalanoiu

Mitushpalanoiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 22.03.2015

View PostVympel, on 21 septembrie 2015 - 15:20, said:

Keep walking ... spre america.
uita-te ce  spun ca prefera  si cei de acolo
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KoC-saTQDOs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mitushpalanoiu, 21 September 2015 - 16:08.


#59
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View PostAMDG, on 21 septembrie 2015 - 15:38, said:

Cat credeti ca va mai rezista UE dupa ce se impun cotele obligatorii ?

Din pacate notiunea de UE este cam terminata.
S-a decredibilizat, s-au creat precedente periculoase prin care fiecare stat isi apara la modul imoral interesul imediat, fara a se tine seama de interesul comun al Uniunii, si anume pastrarea invadatorilor, refugiatilor ( ma rog...) in afara granitelor ei.
Uniunea nu mai apare ca un tot unitar, ca o structura unitara, ci ca o entitate muribunda, vulnerabila, fara perspectiva...
Pe termen mediu si lung, putini sunt cei care vor mai avea incredere in aceasta structura.
In opinia mea, viitorul este sumbru.

RIP !...

Edited by sylvius, 21 September 2015 - 15:47.


#60
Zyx

Zyx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 14.02.2005
Parca sunt programati mintal sa reactioneze la anumite obiecte, nu e de mirare cand sunt indoctrinati din primii ani de viata.
Era si un film cu unu care asasinase un candidat la presedintie comandat prin telefon.

Lasa mizerie, mai ales in toalete pt ca ei folosesc doar WC-urile turcesti si refuza sa le foloseasca pe cele actuale.
Toate legile din Coran sunt impotriva modernizarii, de aceea au fost si imposibil de modernizat acele tari unde religia joaca un rol important in societate.

Doar Turcia a reusit sa separe religia de politic sa mearga spre modernizare.

Edited by Zyx, 21 September 2015 - 16:10.


#61
Mitushpalanoiu

Mitushpalanoiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 22.03.2015
bah poate totusi  sunt doar niste trucaje si cineva face niste glume poate nu sunt deloc asa multi in valul de emigranti,  parca nu este reala amploarea avalansei

Edited by Mitushpalanoiu, 21 September 2015 - 15:54.


#62
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View Postradumiki, on 21 septembrie 2015 - 14:26, said:

Ati vazut cum se catara in vagoanele de tren pe geam?
http://www.digi24.ro...entru refugiati


Ce dezastru lasa in urma. Plin de gunoaie. Integrare my ass; educatie 0.
Imi aduce aminte de cat de mult jeg am vazut in urma arabetilor intr-un zbor qatar spre locul lor de bastina. Asa ceva nu mi-a fost dat sa vad vreodata.

#63
ChrisD

ChrisD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 06.10.2013
Croatia va cere Greciei sa nu mai trimita imigranti in Europa

Pentru noul guvern grec este un ajutor aceasta criza, are cu ce negocia la Bruxelles

#64
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,608
  • Înscris: 01.08.2005
Eu as spune ca cei care sint pro sa terminecu prostiile astea de doi bani! Acesti oameni nu pot convietui pasnic, singurul lor tel este sa curga singe de crestin, indiferent de virsta ei sint programati sa ucida! O sa apara acum din nou una care o sa-mi reproseze faptul ca scriu aceste lucruri! Ea, care cere mila pentru musulmani, care cere intelegere si ajutor pentru acestia, pe alte site-uri duce o politica de exterminare a crestinismului! Minciuna si ipocrizia sint la ordinea zile si fac parte din programare! Hai sa nu-i mai cainam, spui musulman, spui sharia, ai spus totul!

#65
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011

View PostAMDG, on 21 septembrie 2015 - 15:38, said:

Cat credeti ca va mai rezista UE dupa ce se impun cotele obligatorii ?

in Austria s-au strans suficiente semnaturi pentru un referendum de iesire in UE dar nu stiu cand va avea loc efectiv referendumul

in UK parca urmeaza sa aiba loc in 2017.

dupa invazia asta e clar ce vor alege cetatenii din cele 2 tari

#66
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,608
  • Înscris: 01.08.2005

View Postall_or_nothing, on 21 septembrie 2015 - 15:59, said:

Stai ca vine viorica si ne spune ca de ce mergem pe strada cu prietena de mana.Posted Image
Care mina? Daca indraznesti sa-ti faci semnul crucii, un musulman ti-o taie!

Edited by costyn_man, 21 September 2015 - 16:01.


#67
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postcasablanca1000, on 21 septembrie 2015 - 15:58, said:

dupa invazia asta e clar ce vor alege cetatenii din cele 2 tari
Vor mai fi lasati sa aleaga sau liderii lor vor suferi tragice accidente in stilul lui Jorg Haider ?

#68
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011

View Postcostyn_man, on 21 septembrie 2015 - 15:58, said:

Eu as spune ca cei care sint pro sa terminecu prostiile astea de doi bani!


cei "pro" traiesc probabil cu convingerea ca nu ei personal vor sari in aer, ca nu ei personal vor fi violati/jefuiti/omorati, lor nu li se poate intampla ci numai altora. "Lasa bai, ce mare branza ca vor da niste fanatici cu bombe, iesim mai caliti din bombardeala. Posted Image Doar nu m-o nimeri tocmai pe mine, poate il nimereste pe vecinu' , hihihi"

Asa a gandit o toanta de suedeza care milita pe Facebook pentru multiculturalism si sprijinea importul de africani la ea in tara. Isi imagina probabil ca nu ea va fi violata ci alte concetatene ghinioniste. Ei bine, asta vara unul din negrii ei adulati a violat-o si a omorat-o. Ma intreb daca in timp ce-si tragea ultima suflare si-a regretat orientarea multiculti.

#69
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,506
  • Înscris: 04.05.2007

View Postsylvius, on 21 septembrie 2015 - 15:44, said:

Din pacate notiunea de UE este cam terminata.
S-a decredibilizat, s-au creat precedente periculoase prin care fiecare stat isi apara la modul imoral interesul imediat, fara a se tine seama de interesul comun al Uniunii, si anume pastrarea invadatorilor, refugiatilor ( ma rog...) in afara granitelor ei.
Uniunea nu mai apare ca un tot unitar, ca o structura unitara, ci ca o entitate muribunda, vulnerabila, fara perspectiva...
Pe termen mediu si lung, putini sunt cei care vor mai avea incredere in aceasta structura.
In opinia mea, viitorul este sumbru.

RIP !...

Din pacate debandada asta nu face decat sa arate cat de dezbinati suntem noi, ca uniune, cat de greu se iau deciziile, cat de unilaterale sunt si totodata cat de multe vulnerabilitati exista. Cat de grandiosi, mareti si in siguranta suntem la adapostul cuvantarilor politicienior si cat de neajutorati am fi in caz de forta majora.
Tipul asta de amenintare este chiar mai periculos decat un razboi conventional, pentru ca masurile sunt greu de luat si cu aminitiri deloc placute privind intr-un trecut pe care parca il uitam atat de usor.

Edited by the_lion, 21 September 2015 - 16:08.


#70
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,782
  • Înscris: 13.10.2003

View Postmihaigerard, on 21 septembrie 2015 - 15:52, said:



Ce dezastru lasa in urma. Plin de gunoaie. Integrare my ass; educatie 0.
Imi aduce aminte de cat de mult jeg am vazut in urma arabetilor intr-un zbor qatar spre locul lor de bastina. Asa ceva nu mi-a fost dat sa vad vreodata.

Eu nu inteleg de ce nu se organizeaza. Niscaiva lideri, sa faca niste liste, sa stabileasca cine ar trebui sa mearga cu prioritate (cei cu copii, gravidele, bolnavii, familiile, etc), sa stea nu incolonati neaparat dar asa o hoarda barbara cum dau impresia ca sunt nu pot decat sa inspaimante pe europenii obisnuiti cu ordinea si respecatrea regulilor.

#71
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postcasablanca1000, on 21 septembrie 2015 - 16:06, said:

cei "pro" traiesc probabil cu convingerea ca nu ei personal vor sari in aer, ca nu ei personal vor fi violati/jefuiti/omorati, lor nu li se poate intampla ci numai altora.
Ce e trist e ca refuza sa raspunda cand sunt confruntati cu faptele - aplica la greu politica strutului si mai ales dau dovada de neglijenta criminala privind viitorul copiilor lor.

View Postradumiki, on 21 septembrie 2015 - 16:07, said:

Eu nu inteleg de ce nu se organizeaza.
Organizarea cere IQ pe care nu il au :)

#72
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postradumiki, on 21 septembrie 2015 - 16:07, said:


Eu nu inteleg de ce nu se organizeaza. Niscaiva lideri, sa faca niste liste, sa stabileasca cine ar trebui sa mearga cu prioritate (cei cu copii, gravidele, bolnavii, familiile, etc), sa stea nu incolonati neaparat dar asa o hoarda barbara cum dau impresia ca sunt nu pot decat sa inspaimante pe europenii obisnuiti cu ordinea si respecatrea regulilor.
E greu .
In cultura lor , doar sefii de familii au autoritate .
Si se pare ca aia au ramas acasa .
Cei care vin sunt "lupii tineri" care vor sa se impuna fiecare .
De aici si haosul .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate