Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat spatiu stocare aveti in total...

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX
 Istoric Google

Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4
 Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!
 La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo
 

Cumpar prune pentru tuica

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,948
  • Înscris: 13.04.2007
Stiu ca este cam timpuriu, dar vreau sa fiu sigur ca anul asta cumpar prune, n-am mai cumparat din 2011!
Ca si cantitate minim 1000 kg si locatia, bineinteles, Prahova. Transportul il asigur eu, pretul negociabil, calitatea primeaza. Astept oferte, eventual pe PM. Numai bine!

#2
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Postcorsica, on 13 august 2015 - 21:15, said:

locatia, bineinteles, Prahova.

Bineinteles, stii ca cele mai multe prune de tuica sunt in Arges.
La anu daca ma cauti, iti dau eu vreo 8 tone. Anul asta cam bate vantu.

#3
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,948
  • Înscris: 13.04.2007
Trebuie sa recunosc ca ai dreptate! Am avut ocazia sa cumpar prune, imediat dupa revolutie, din zona Topoloveni, atunci am vazut pentru prima data un megabutoi de 5000 litri plin cu tuica, ''cazat'' intr-o sura. Impresionant!

#4
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,948
  • Înscris: 13.04.2007
Astazi am negociat cu 3 comercianti (ambulanti) de prune, la mine pe strada, toti din zona Calvini, Buzau. Pretul a scazut de la 1,5 lei la 1,0 lei, dar nu am incheiat tranzactia din 3 motive: prunele nu erau grase pentru tuica, erau soiul denumit in zona PH - BZ, ciorasti, sacii erau plini cu apa (pe langa prune) si comerciantii nu prezentau incredere (mai multe nu pot sa zic).
Asa ca inca mai sunt interesat sa cumpar cca. 1000 kg, in asociere cu al meu cumnat.

#5
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,948
  • Înscris: 13.04.2007
Va salut,
Am rezolvat cu prunele, sunt in posesia a 700 kg de prune grase pentru tuica, puse deja la fermentat de cateva zile.
Va tin la curent cu ''fabricatia'' pe topicul dedicat.
Rog moderatorii sa inchida acest topic. Multumesc.
Numai bine!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate