Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

TVA -ul redus a adus la buget incasari mai mari

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
76 replies to this topic

#55
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,616
  • Înscris: 05.11.2009
papushel chiar tu ziceai ca faci afaceri cu mazarica. Un hot , un infractor de joasa speta, care fura din banii platiti de noi contribuabilii. Asa ca nu mai face pe mirosonita, e evident de ce votezi cu psdeaua , si nu te mai plange , tu singur ai recunoscut ca votezi cu ei, eu explicam de ce votezi cu ei

#56
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

 _overboost, on 02 august 2015 - 08:16, said:


De pe telefon nu pot da raport. Dar probabil un moderator sesizeaza atacul la persoana foarte violent si repetat din partea acestui user, precum si lipsa argumentelor care sa ateste ca sunt "furacios" asa cum insinueaza cu fiece ocazie.



Uite cum te-ai exprimat:

Am greșit, nu toți votanții PSD sunt săraci si Fericiți precum calul lui Lica. Mare parte din votanții PSD sunt săraci si Fericiți precum calul lui lica.


#57
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,165
  • Înscris: 30.04.2007
ce-mi plac anticomunistii care sustin ca comunistii (cacofonie asumata) lor sunt mai buni decit comunisti celorlalti ...

#58
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

 X-plane, on 02 august 2015 - 08:19, said:

Am greșit, nu toți votanții PSD sunt săraci si Fericiți precum calul lui Lica. Mare parte din votanții PSD sunt săraci si Fericiți precum calul lui lica.

Credeti ca exista votanti pesede care sa intruneasca in acelasi timp 3 conditii: sa fie cinstiti, sa fie inteligenti si sa fie bogati?  Eu nu cred, eu astept sa vad un astfel de votant pesede.

Reducerea TVA, ca orice reducere de taxe, in sine, este pozitiva, totul depinde apoi de intregul context in care se face aceasta scadere.  Daca in urma acestei scaderi se constata o mare gaura in buget vor urma obligatoriu crearea altor taxe, sau cresterea celor deja existente, atunci este o idiotenie.

Ps: manelistii/cocalarii nu sunt oameni inteligenti.

Edited by zardato, 02 August 2015 - 08:50.


#59
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,165
  • Înscris: 30.04.2007
din start nu ai cum... cinstitul si bogatul sunt in "antifaza" ;) reformuleaza Posted Image

#60
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

 r_murphy, on 02 august 2015 - 08:36, said:

din start nu ai cum... cinstitul si bogatul sunt in "antifaza" ;) reformuleaza Posted Image


Ai o viziune foarte deformata asupra realității.

Serios, cunoscut foarte multi oameni bogați cat se poate de cinstiti.  Si o mulțime de săraci care ar fura sau ar înșela indiferent pe cine si pentru ce.

Am constata un lucru. Ala care fura, fura ce are ocazia sa fure. Si am mai constat ca cei care fura nu prea ajung bogați. Sunt si excepții, este adevărat.

#61
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,726
  • Înscris: 06.07.2013

 vanitty, on 02 august 2015 - 08:17, said:

papushel chiar tu ziceai ca faci afaceri cu mazarica. Un hot , un infractor de joasa speta, care fura din banii platiti de noi contribuabilii. Asa ca nu mai face pe mirosonita, e evident de ce votezi cu psdeaua , si nu te mai plange , tu singur ai recunoscut ca votezi cu ei, eu explicam de ce votezi cu ei
Deocamadata nu s-a pronuntat nici o instanta vis-a-vis de vibicatia lui Mazare. In al doilea rand, asta nu ma face pe mine hot, asa cum transmiti subliminal cu fiece ocazie.

 vanitty, on 02 august 2015 - 08:17, said:

, si nu te mai plange , tu singur ai recunoscut ca votezi cu ei, eu explicam de ce votezi cu ei
Nu ai tu de unde cunoaste convingerile si motivele mele. Poti face doar presupuneri de 2 bani. Atat!



In plus, am specificat de sute de ori: afacerile au fost facute cu Radu Mazare PF, nu cu vreo institutie condusa de el.

 X-plane, on 02 august 2015 - 08:19, said:



Am greșit, nu toți votanții PSD sunt săraci si Fericiți precum calul lui Lica. Mare parte din votanții PSD sunt săraci si Fericiți precum calul lui lica.
Deja e altceva.

 zardato, on 02 august 2015 - 08:32, said:



Credeti ca exista votanti pesede care sa intruneasca in acelasi timp 3 conditii: sa fie cinstiti, sa fie inteligenti si sa fie bogati?
Da-mi argumente pentru care eu nu as fi unul. Cu inteligenta, istetimea, cultura generala etc., o rezolvam. Exista atatea modalitati de confruntare...

#62
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

 _overboost, on 02 august 2015 - 09:26, said:

Nu ai tu de unde cunoaste convingerile si motivele mele. Poti face doar presupuneri de 2 bani. Atat!

Stii ca mai ai putin si, daca esti in posezia unei doze minime de onoare, iti dai singurel eject de pe forum, nu-i asa? :) Sau ai uitat?

#63
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,726
  • Înscris: 06.07.2013

 CapitanuPICARD, on 02 august 2015 - 09:28, said:



Stii ca mai ai putin si, daca esti in posezia unei doze minime de onoare, iti dai singurel eject de pe forum, nu-i asa? :) Sau ai uitat?
Eu zic sa repostezi condiitile pe care le-ai impus.

Nu ma leg de faptul ca forumul asta nu-i mosia familieu tale, motiv pentri care nu ai tu puterea de a decide cine e admis pe forum si cine nu...

Cat despre onoare... vorbesc despre onoare foar cu oamenii care poseda asa ceva.

#64
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

 _overboost, on 02 august 2015 - 09:32, said:

Eu zic sa repostezi condiitile pe care le-ai impus.

Nu ma leg de faptul ca forumul asta nu-i mosia familieu tale, motiv pentri care nu ai tu puterea de a decide cine e admis pe forum si cine nu...

Cat despre onoare... vorbesc despre onoare foar cu oamenii care poseda asa ceva.

Da' ce nervos esti! Gresesti tastele intr-o veselie! Calmeaza-te si fa un efort de memorie! Nu ti-am impus eu nici o conditie.

#65
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,938
  • Înscris: 31.03.2003

 _overboost, on 02 august 2015 - 09:28, said:




Da-mi argumente pentru care eu nu as fi unul. Cu inteligenta, istetimea, cultura generala etc., o rezolvam. Exista atatea modalitati de confruntare...
Se spune confirmare, nu confruntare.

#66
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,726
  • Înscris: 06.07.2013

 CapitanuPICARD, on 02 august 2015 - 09:39, said:



Da' ce nervos esti! Gresesti tastele intr-o veselie! Calmeaza-te si fa un efort de memorie! Nu ti-am impus eu nici o conditie.
Nu-s deloc nervos. Pentru typos da vina pe gunoiul de S6 Edge care are o tastatura de tot rahatul. O mizerie infecta de telefon...

 oaspetele, on 02 august 2015 - 09:40, said:


Se spune confirmare, nu confruntare.
Cand trebuie sa stabilesti o ierarhie, fox confruntare se numeste.

Trebuie o doza de istetime sa citesti si ce nu se scrie...

#67
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,938
  • Înscris: 31.03.2003

 _overboost, on 02 august 2015 - 09:43, said:




Cand trebuie sa stabilesti o ierarhie, fox confruntare se numeste.

Trebuie o doza de istetime sa citesti si ce nu se scrie...

Doar cei nesiguri pe ei stabilesc ierarhii.
:)
Am citit.

#68
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 _overboost, on 02 august 2015 - 08:16, said:

Uite cum te-ai exprimat:
Asa si?
Tu nu esti votant, ci membru de partid.

#69
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,726
  • Înscris: 06.07.2013

 oaspetele, on 02 august 2015 - 09:47, said:



Doar cei nesiguri pe ei stabilesc ierarhii.
:)
Am citit.
Ai citit, da' nu te-ai prins. Dupa care te apuci de filosofii... sa fim seriosi, ierarhiile nu din nesiguranta sunt stabilite. Daca n-ar exista ierarhii am trai intr-o anarhie.

#70
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,938
  • Înscris: 31.03.2003
Hai ca ne indepartam vertiginos de ce a spus colegu zardato. Cum iti mai spuneam, pe mine nu ma intereseaza ce hram porti. Sa fii sanatos.

#71
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008
PNL reface calculele lui Ponta: "Un miliard de lei, declarat fals in plus la colectarea TVA"

Si astfel de stiri sunt abia la inceput;

Totul in guvernarea asta este un fals;

http://www.ziare.com...rea-tva-1376136

#72
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006
Am scris mai sus si se va adeveri ca  am dreptate: jmecherii marca tonta. Cand esti la butoane poți sa arati realitatea in asa fel incat sa arate cum se dorește.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate