Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Sfat achizitie masina

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014

View Postgumball3000, on 02 iulie 2015 - 08:02, said:

Cand a fost casata?
In 87.

#20
aflorin27

aflorin27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 06.06.2014
In banii astia te-ai incadra si la Getz-ul meu. Detalii pe privat.

#21
catalintu

catalintu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 27.03.2007
As inclina spre un Seat Ibiza 2003 1.4 tdi am inteles ca au motoare destul de bune , si imi place si ca design .. pareri ?

#22
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006

View Postericmario, on 01 iulie 2015 - 23:05, said:

Maine cred ca va face suta.
99949 km.

Atat crezi tu ca are. Daca volanul e imbracat cel mai probabil ca era foarte uzat, iar un volan foarte uzat vezi la masinile de peste 150-200 de mii de km. Eu ma mai uit si la uzura comutatorului de lumini. schimbatorul de viteze si butoanele de actionare a geamurilor.

Seata Ibiza 1.4 tdi e cam acelasi lucru cu Polo 1.4 tdi pe care am facut scoala de soferi si pot sa zic ca a fost o masina ok. Nu e deosebit de spatioasa sau rafinata dar isi face treaba. Motorul are suficient cuplu incat condusul in oras sa fie placut si pleci de pe loc pe drum drept ridicand ambreiajul.

M-am intalnit cu instructorul la un an si ceva dupa si zicea ca a schimbat la motor axul cu came si parca ceva senzori, dar fiind masina de scoala iti dai seama ce jar mananca. Daca nu a zis nimic de turbina, injectoare nici cand faceam scoala nici acum, putem considera ca e un motor ok, atat cat poti trage concluzii dintr-un singur caz.

#23
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008

View Postnicolaie, on 02 iulie 2015 - 10:05, said:


Atat crezi tu ca are. Daca volanul e imbracat cel mai probabil ca era foarte uzat, iar un volan foarte uzat vezi la masinile de peste 150-200 de mii de km. Eu ma mai uit si la uzura comutatorului de lumini. schimbatorul de viteze si butoanele de actionare a geamurilor.


Nu este neeaparat o regula. Poate astea indica ca are, de fapt, peste 400.000km. La Logan-ul pe care l-am avut, nu aveam nici urma de uzura pe volan, nici pe schimbator, nici pe comutatorul de lumini, nici la geamuri. Arata aproape la fel de bine ca atunci cand am vazut-o prima data...

La actuala masina, destul de veche, nici unul din aceste repere nu da de gol kilometrajul sau varsta.

#24
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
Conteaza si cum conduce fiecare, cum tine volanul, cum tine schimbatorul, cat de des schimba viteza, cat e de impacientat atunci cand actioneaza butoanele, ce bijuterii poarta pe mana. A mea are pana in 200.000 iar volanul e in stare perfecta, de cate ori vad una cu volanul ros imi imaginez ca are foarte multi km dar ieri am mers intr-un Peugeot 207 diesel ce avea volanul foarte ros iar nr. real de kilometri era 198 de mii. Masina e a unei cunostinte si o are de noua dar asa manevreaza el si asa e construit volanul de 207. Plus ca masina e folosita exclusiv in oras si asta conteaza foarte mult la uzura vs nr. kilometri.

#25
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Skoda Octavia II a avut o serie la care volanul se exfolia foarte ușor, pana în 40.000 km/2 ani. Cam jumătate din parcul auto al firmei (100 și ceva de mașini) au suferit din această cauză

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate