Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 

Mini-PC, Media Player cu Android

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
7528 replies to this topic

#109
liviudami13

liviudami13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 02.02.2013

View Postnanashu, on 15 iulie 2015 - 15:21, said:

100%sigur nu are acel usb receiver "ascuns" undeva (bagat in lateral, sub baterii, etc)? ca fara ala stiu ca nu merge Posted Image... imi este greu sa cred ca foloseste wifi direct, asa cum fac unele mouse-uri HP de generatie noua (cred ca era mult mai scump de 7 usd in cazul asta)
iti si spune in descriere ca: "1X Air Mouse" si "1x USB receiver"

PS; dupa cum spuneam: http://g02.a.alicdn....xXXXagOFbXE.jpg

La mine nu a venit in cutie si se pare ca aui uitat sa-l puna. Una peste alta, un adaptor de ex. luat de la domo este ok? Merge cu jucaria asta?

#110
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

View Postliviudami13, on 15 iulie 2015 - 15:48, said:



La mine nu a venit in cutie si se pare ca aui uitat sa-l puna. Una peste alta, un adaptor de ex. luat de la domo este ok? Merge cu jucaria asta?

Imi pare rau sa aud asta :(. Vad ca trebuia sa fie pus pe spatele capacului de la baterii. (vezi poza de mai sus)
Cred ca niciun fel de adptor nu o sa mearga, din pacate este cam ca la mouse/ tastatura wireless (cu exceptia Logitech cu Unify), vin "cuplate" cu un anume dongle usb (sanse infime sa gasesti ceva care sa se pupe cu el).
Vad ca se gaseste si la noi, evident, la un pret "balcanic" - http://www.cel.ro/te...CFQb4wgodGbcLuQ

#111
liviudami13

liviudami13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 02.02.2013

View Postnanashu, on 15 iulie 2015 - 15:54, said:

Imi pare rau sa aud asta Posted Image. Vad ca trebuia sa fie pus pe spatele capacului de la baterii. (vezi poza de mai sus)
Cred ca niciun fel de adptor nu o sa mearga, din pacate este cam ca la mouse/ tastatura wireless (cu exceptia Logitech cu Unify), vin "cuplate" cu un anume dongle usb (sanse infime sa gasesti ceva care sa se pupe cu el).
Vad ca se gaseste si la noi, evident, la un pret "balcanic" - http://www.cel.ro/te...CFQb4wgodGbcLuQ

Mda. I-am trimis chinezului mesaj si sper sa rezolv problema. Pana una alta o sa-mi iau un mouse wireless (am vazut ceva la domo la 30 de ron). Iar de pret ce sa mai zic...de la 8 dolari la 147 de Ron e cale lunga. Posted Image

#112
RaduMX

RaduMX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 01.07.2006
@liviudami13, nu merge sigur cu alt receptor, eu am 3 buc din astea si nu merge decat fiecare cu receptorul ei

a aparut primul update de firmware la zidoo x1, se misca repede baieti astia !

#113
florinlei

florinlei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 06.04.2008
@liviudami13 posibil sa mearga eu am avut o tel. tronsmarkt si am folosit un adaptor de la mele f10

View Postnanashu, on 15 iulie 2015 - 15:25, said:

cum sa dai frate atatia bani: 5 lei Posted Image pe asa ceva, pai te costa mai mult transportul + vama... merita sa-l "cuplezi" si cu alte chestii (air mouse, tastatura, etc.)
Vama nu se platesta pentru un prod sub 10 euro sau echivalent

#114
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

View PostRaduMX, on 15 iulie 2015 - 16:22, said:

@liviudami13, nu merge sigur cu alt receptor, eu am 3 buc din astea si nu merge decat fiecare cu receptorul ei

a aparut primul update de firmware la zidoo x1, se misca repede baieti astia !

si ce faci cu 3 bucati d'astea? oare ce imbunatateste fw-ul asta nou la zidoo x1, ca pare "fara cusur"

#115
RaduMX

RaduMX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 01.07.2006
@nanashu, am mai multe "dracovenii" prin casa (astea le-am adus eu din china ca erau ieftinePosted Image )
referitor la noul update zidoo x1 a remediat unele mici probleme si adaugat root specificatiile lor:
"System:
1.Add the entrance of system settings,can find the Setting ICON among all the applications;
2.Add root function;
3.Add Supersu.apk;
4.Add the closing process prompt of multitasking bar;
5.Add the function of USB installation, to achieve installation all app in USB DISK with one button;
6.Modified shortcut function, to make it faster;
7.Modified zdrepo, let it shows the webpage path;
8.Optimized the fluency of system.
UI:
1.Modified the problem that it would not lose some Vietnamese words.
Player:
1.Optimized the switch function of 24Hz.(ASTA NU MERGE BINE NICI ACUM !)
ZDKodi:
1.Fixed it would get black screen in some case;
2.Fixed it would not smooth in some case;
3.Add the function all of frame rate can switch automatically;
4.Changed the default font is arial."


Neavand de lucru( probabil si din cauza caldurii Posted Image ) am cumparat si un Tronsmart Orion R68, fiind la promotie, cu livrare pe la sfarsitul lunii sa vedem ce poate si noul CPU cu HDMI 2.0.

#116
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,037
  • Înscris: 08.08.2002
Interesant ca R3368 este deja in vanzare. Vreun review ?

#117
florinlei

florinlei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 06.04.2008
Asteptam review la RK3368

#118
RaduMX

RaduMX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 01.07.2006
livrarea doar la sfarsitul lunii iulie prin dhl

#119
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

View PostRaduMX, on 16 iulie 2015 - 16:48, said:

livrarea doar la sfarsitul lunii iulie prin dhl

hai ca mai e doar juma' de luna pana "la sfarsitul lunii" ;)
dar vad ca esti pasionat, nu gluma... eu si acum ma felicit ca am rezistat tentatiei si nu mi-am luat MINIX NEO X8-H, HiMedia Q5 II/ IV sau Tronsmart Draco, ci un MK808B plus. Mi-am "potolit" astfel curiozitatea cu mai putini bani si sunt extrem de multumit de "balaria" asta de stick

PS. foarte interesanta scula asta ca raport specificatii/ pret: http://www.mo.ro/ele...7h-by-mele.html - Familie Procesor  Mstar 9180 Cortex A9

#120
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,525
  • Înscris: 08.12.2009
Dar acesta?
http://www.mo.ro/min...id-pni-v3d.html
Are USB 3.0, hdmi-in si cred ca are si lan gigabit, dar nu sunt sigur. Cred ca are procesor Dual Core Realtek 1195.
Seamana cu Mele V3DS, spatele difera:
http://en.mele.cn/products/show/38.htm

Edited by csgabe, 16 July 2015 - 20:06.


#121
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,037
  • Înscris: 08.08.2002
Spațiul pt. HDD (apropo de Mele-ul din link) înseamna de obicei la chinezi si un ventilator mic si zgomotos ....

Edited by MD, 16 July 2015 - 20:08.


#122
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

View Posttzepii, on 14 iulie 2015 - 23:15, said:

Sigur ca exista!!! http://www.geekbuyin...rey-329550.html
sau modelul testat de mine : http://www.gearbest....s/pp_68128.html,
Merge 100% !!!


intrebarea este daca aceste placi pe USB sunt capabile sa gestioneze si variatia de volum sau au doar Line Out. Adica iesirea aia cu casca desenata pe ea, functioneaza ca o iesire normala de casti de pe un pc/ laptop (poti varia volumul step by step)?
De ce imi pun problema asta, tocmai am testat un Toshiba Dynadock si am vazut ca functioneaza cam tot (nu am apucat sa testez iesirea optica) cu exceptia iesirii video (nu-mi faceam mari sperante cu asta dar am zis sa testez totusi) pe un stick android (mk808b plus). Merg toate porturile USB (6 la numar, 2 din ele alimentate in permanenta), merge placa de retea!, merge intrarea de microfon si iesirea de casti, doar ca asta functioneaza ca un LINE OUT Posted Image (volumul are doar doua optiuni, 0 si 100%)

LE: si am aflat si raspunsul - http://www.geekbuying.com/customer-reviews/329550
"2 of 2 people found the following review helpful
USB mic and line out adapter
By Harry , January 26,2015
Pros: Affordable way to convert smartphone headsets or earphones with mic to be used on PCs. Sounds decent.
Cons: Broke after 2 minutes driving headphone.
Overall: I think this unit was meant to be used with a headphone amp.And the headphone output port is really a line out port.
"

View PostMD, on 16 iulie 2015 - 20:08, said:

Spațiul pt. HDD (apropo de Mele-ul din link) înseamna de obicei la chinezi si un ventilator mic si zgomotos ....

pai se si vede miculZgomotos in poza asta (vad ca are si asta HDMI IN si USB 3.0):
[ http://s.mo.ro/media/catalog/product/cache/1/thumbnail/600x/17f82f742ffe127f42dca9de82fb58b1/6/2/62c9c7bf80ca2929aaf936f78b64cd1f.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by nanashu, 16 July 2015 - 20:21.


#123
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Legat de pretul lui PNI V3D , cel de 200 lei cred ca este o greseala sau nu il au pe stoc
Chiar daca pe site scrie ca il au , am intalnit multe situatii de acest gen cu aceasta contradictie in comertul autohton
Acelas produs se vinde cu un pret dublu si ceva aici - http://www.ml90.ro/m...id-pni-v3d.html - de la 200 la aproape 450 lei e ceva
Poate ne raspunde Valentine1 la aceasta situatie si ne da si niste date tehnice despre el , avand in vedere ca pe ambele site-uri nu are nici macar o descriere

#124
ursan2003

ursan2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 22.04.2007
@Nanasule e bine de tine ca te potzi infrana la ispite Posted Image ,eu din pacate nu prea pot si cand mi se pune pata pe ceva deja e prea tarziu ca deja e coletul la poarta Posted Image

nu vreau sa itzi explic ce se bucura sotia cand suna la sonerie curierul :)
momentan cand am timp ma joc cu rpi 2 cu openelec ,astept jumatea lui august sa apara noua versiune de odroid c1

#125
diabloss

diabloss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 14.02.2007
pentru Draco cu A80 firmware android 5 experimental

http://4pda.ru/pages....0_20150317.zip

am facut burn in startup mode cu phoenix si am bootat si ruleaza de pe sd card.

Edited by diabloss, 18 July 2015 - 08:11.


#126
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

View Postursan2003, on 17 iulie 2015 - 19:13, said:

@Nanasule e bine de tine ca te potzi infrana la ispite Posted Image ,eu din pacate nu prea pot si cand mi se pune pata pe ceva deja e prea tarziu ca deja e coletul la poarta Posted Image

nu vreau sa itzi explic ce se bucura sotia cand suna la sonerie curierul :)
momentan cand am timp ma joc cu rpi 2 cu openelec ,astept jumatea lui august sa apara noua versiune de odroid c1

vezi, asta e norocul meu, nu cumpar online d'afara (desi preturile sunt POMANA! si tentatia e maxima) iar in magazinele de la noi nu prea gasesti la preturi de bun simt mai nimic in zona asta (genul care sa iau un produs, sa-l tin 2 saptamani si apoi sa-l dau retur si tot asa, nu sunt)... dar cand gasesc, cumpar si eu ca apucatu' daca preturile sunt "corecte" ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate