Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 

Merita sa-mi fac propria "platforma" sau sa lucrez cu Wordpress?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View PostRedDev, on 03 iunie 2015 - 19:10, said:

Acuma întrebarea e de ce să te complici cu Facebook's API? Poți construi un cronjob care scanează un director, face redimensionarea imaginilor găsite acolo (thumbnail, medium and large sizes) și le adaugă la galerie. Tot ce trebuie să facă omul e să le încarce via FTP.

(client:) "Ce-i aia fetepe? Și cum pun descrierile pă ele? Nu mere să le ordonez din mouse? ăăăăă." :lol: Măcar ai dat niște scoruri plauzibile, după cum ai prezentat-o mă așteptam să propui vreo 200 de euro.

#20
DILAS

DILAS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 03.12.2007

View Postdani.user, on 03 iunie 2015 - 20:00, said:

Macar fa-l ca single-page-application. Daca faci doar un terci de php mixat cu html, s-ar putea sa ramai cu mai multe obiceiuri proaste decat cu ceva util.
Dap, SPA all the way cu RESTful API. Cu un portofoliu din asta poti sa cerni firmele cu adevarat serioase imediat. Daca te duci si zici eu stiu mySQL, php, jquery o sa te puna sa fi ceva bun la toate la o firma de 3 lei.

#21
danutz0501

danutz0501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 22.04.2008
Intrebarea era, daca el ca webdeveloper sa foloseasca wordpress sau sa-si dezvolte singur platforma pt situl de prezentare.
E cam greu sa zici ca dezvolti platforme/site-uri web si sa vrei sa te angajezi in domeniu,  cand tu doar modifici teme/sau instalari de wordpress.
Si din cate stiu eu cu sql, php si js poti face un spa cu un api restful, asa ca nu inteleg de ce ar avea probleme. Ca e la inceput si invata(ca si mine) asta e partea a doua.

Edited by danutz0501, 04 June 2015 - 10:27.


#22
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,252
  • Înscris: 24.02.2007

View Postdanutz0501, on 04 iunie 2015 - 10:27, said:

Si din cate stiu eu cu sql, php si js poti face un spa cu un api restful, asa ca nu inteleg de ce ar avea probleme.

Poti, dar trebuie sa si vrei/fi auzit de asa ceva.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate