Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch
 Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma

Prima World HD
 Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 

Proteine pe piata romaneasca?

* * * - - 4 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1035 răspunsuri în acest subiect

#541
davidutud

davidutud

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 24.09.2018
A comamdat cineva produse de pe fit1.ro si bodytimero.com ?  Sunt originale ? Am incercat sa caut review-uri de prin alte parti, dar fara succes. Am vazut ca au sediul in Bulgaria.

M-ar interesa sa cumpar un izolat de proteine de la Amix, pentru ca e la un pret foarte bun, insa sunt cam pe ganduri. Ambele site-uri au o gramada de discount-uri ceea ce e cam ciudat.

De exemplun, pe fit1.ro ai discount 15% cu un cod de la ei de pe site + inca 6% cu un card VIP online.

#542
CIP03

CIP03

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 557
  • Înscris: 03.03.2019
A cumparat cineva mai sus si a primti xtend contrafacut, confirmat de producator. Amix e firma lor asa ca orice poate fi in cutia aia.
Am vazut preturile la Amix, sa fim seriosi, acolo numai proteina nu e. Daca iti place ambalajul poti incerca, dar banui ca nu pentru ambalaj cumperi.

#543
davidutud

davidutud

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 24.09.2018
M-am riscat si am dat o comanda de Amix Gold Isolate Protein, duminica dupamiaza.

Acum ce sa zic, eu am luat legatura intre timp cu pagina oficiala din Bulgaria si anume fitness1.bg, am vorbit cu ei, i-am intrebat de eligibilitatea site-ului din Romania si mi-au confirmat ca e un coleg de'al lor fiind distribuitorul ce gestioneaza vanzarile strict la noi in tara. Tot ce livreaza vine fix din depozitul lor din Bulgaria, nu prea au marfa in Romania.

Am vazut si i-am verificat (fitness1.bg), review-urile bulgaresti sunt ok, nu am vazut pe nimeni sa se planga de "fake-uri" ci doar mici probleme de comunicare/afisaj incoerent cu disponibilitatea produselor si alte chestii minore. Au destule magazine prin toata Bulgaria + cateva sali de fitness. Tot business-ul pare destul de trusted, e de mentionat faptul ca ei sunt reselleri pentru majoritatea produselor.

M-a sunat astazi pe la 10:30 un domn care e reprezentantul pe Romania, cu un accent mai adanc, nu cred ca e roman, cel putin mie nu mi se pare, in fine, faza e ca aromele pentru care eu am plasat comanda, nu le aveau in stoc asa ca am comandat ce aveau pe stoc la depozit.

Acum, @CIP03, nu stiu cam cat exact ar trebui sa fie un pret de proteina originala de la Amix, dar din ce am cautat pe alte site-uri din afara (Austria, Cehia, Ungaria, Polonia) , le-am gasit osciland intre 300 - 380 lei. Eu le-am prins cu 322 lei si cu un cod de discount care zicea ca imi face 15% reducere, (dar defapt mi-a facut doar 12%) le-am luat cu 283 cutia (2 cutii - 567.33) . Ce e ciudat e ca imediat dupa ce am dat comanda de ele, pretul a sarit de la 322 la 483 :o

Scuze de postul lung si plictisitor, o sa revin cu un update cand ajung.

#544
CIP03

CIP03

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 557
  • Înscris: 03.03.2019

 davidutud, on 12 decembrie 2022 - 23:52, said:

nu am vazut pe nimeni sa se planga de "fake-uri"
A fost confirmat aici pe forum, si a mai fost confirmat si cu alte ocazii. Astia din Bulgaria cumpara stocuri expirate din Europa, le redateaza si le pune in circuit pe piata lor si a noastra.

#545
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.691
  • Înscris: 24.10.2015


Myprotein au ridicat tare preturile. O sa iau produsul din foto, imi pare la pret ok, fabricat in Franta, cica e curat fara niciun fel de aditivi si nu a suferit tratament termic, proteina whei direct din lapte. Nu caut neaparat whey nativ dar daca e ok la pret de ce nu.

Cica au in jur de 20g bcaa la suta de grame de proteina, natural, fara adaos.

#546
davidutud

davidutud

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 24.09.2018
Revin cu update la comanda data pe fit1.ro

Mi-au ajuns borcanele sigilate, pe lista de ingrediente avea o eticheta pusa cu scris numai in bulgareste (cum gasim noi la medicamentele si alte produse din afara) si cu o eticheta cu pretul de 192 leva (482 lei) lipita pe capac , ambalate cum sunt prezentate si pe site-ul Amix oficial, totul pare ok. Una expira in 06/2023  (lot mai vechi, cupa Amix clasica, alba semi-transparenta) si cealalta expira in 08/2024 (lot mai nou, la asta au schimbat si cupa, e transparenta total, putin mai mica in inaltime si mai lata, masoara la fel ca prima, 70g max).

Din ce am verificat si continutul borcanului, la culoare, compozitie si cum e praful fragmentat de pe youtube, si la mine este exact la fel. Deci tind sa cred ca 90% sunt originale, singura nelamurire de nu imi da 100% originalitate este ca in cel ce expira in 2024 e o alta cupa fata de cel cu lotul vechi. Tocmai de aia am zis sa dau si un mail catre Amix sa imi confirme aceasta schimbare in batch-ul asta mai nou, acuma sper sa imi si raspunda.

Pretul tot la 483 de lei a ramas de cand am plasat comanda.  -> https://fit1.ro/prot...y-protein/37898

[ https://i.imgur.com/AFGgHbS.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/N8wAvYm.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/M4EEKIZ.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/TjQAAyW.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Am atasat si cateva poze, daca a mai avut cineva aceasta proteina si ceva nu pare ok la ea, va rog sa imi spuneti.

#547
davidutud

davidutud

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 24.09.2018
Update 2.

Taste test: sunt destul de dulci, bune la gust, cea cu ciocolata cu menta e geniala, cea cu vanilie e vanilia sintetica generica de o gusti la majoritatea proteinelor cu vanilie. Nasol ca cea de vanilie face exact la fel de multa spuma ca cele de la Gymbeam... era bine daca puneau si un agent anti-spumare in ea, dar in fine, la 283 de lei nu ai cum sa le ai pe toate.

#548
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Creatina, ce recomandati dintre cele doua, scitec sau biotech?

https://comenzi.farm...ech-usa-p338090

https://comenzi.farm...trition-p363914

Editat de MembruAnonim, 28 decembrie 2022 - 11:52.


#549
CIP03

CIP03

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 557
  • Înscris: 03.03.2019

View PostMembruAnonim, on 28 decembrie 2022 - 11:51, said:

Creatina, ce recomandati dintre cele doua, scitec sau biotech?

https://comenzi.farm...ech-usa-p338090

https://comenzi.farm...trition-p363914

Biotech si Scitec sunt 2 firme din Ungaria detinute de acelas patron, nu ai ce compara ca se produc sub acelas acoperis!
Mai pui 20 lei si gasesti la ON care e firma serioasa.

#550
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 660
  • Înscris: 16.03.2006
Eu am terminat alea 3kg de stacker 2,au fost bune,dar acum nu ma mai incanta 210lei pt 1,5 kg.
Acum am trecut pe qnt delicious whey 2,2 kg.Tot de la suplimente-culturism.CIP03,m-ai facut client la firma astaPosted Image

#551
CIP03

CIP03

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 557
  • Înscris: 03.03.2019

View Postpele, on 28 decembrie 2022 - 20:13, said:

Eu am terminat alea 3kg de stacker 2,au fost bune,dar acum nu ma mai incanta 210lei pt 1,5 kg.
Acum am trecut pe qnt delicious whey 2,2 kg.Tot de la suplimente-culturism.CIP03,m-ai facut client la firma astaPosted Image
Este gresita denumirea magazinului online. Si care e mai ok din cele 2 proteine?

Editat de CIP03, 28 decembrie 2022 - 22:46.


#552
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCIP03, on 28 decembrie 2022 - 19:07, said:


Ce site de incredere recomanzi?

Editat de MembruAnonim, 29 decembrie 2022 - 06:12.


#553
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.773
  • Înscris: 29.10.2017
@mkscorpion0
Site-ul de care vorbeau e culturism-suplimente
eu am luat de la ei dar din magazin, au sediul de multi ani in centrul grant din crangasi unde e si showroom emag
produsul e Optimum Nutrition - Micronized Creatine Powder
il au si la decathlon in magazin, la sectiunea de suplimente culturism

Ideea e ca substanta asta poate avea o pleiada de efecte negative asupra corpului inclusiv interactiuni cu hormoni sexuali ca DHT; in acelasi timp nu vei avea rezultate spectaculoase daca o folosesti, asa ca sfatul meu e sa nu iei deloc, e cel mai sigur

#554
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

View Poststalker2142, on 29 decembrie 2022 - 11:19, said:

Ideea e ca substanta asta poate avea o pleiada de efecte negative asupra corpului inclusiv interactiuni cu hormoni sexuali ca DHT; in acelasi timp nu vei avea rezultate spectaculoase daca o folosesti, asa ca sfatul meu e sa nu iei deloc, e cel mai sigur

Te referi la creatina?

#555
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.773
  • Înscris: 29.10.2017

View PostMembruAnonim, on 29 decembrie 2022 - 11:44, said:

Te referi la creatina?

Da, indiferent de suplimentul care o contine

Doar cateva exemple...bineinteles daca dai cautare pe site-uri de fitness/culturism vei gasi sute de articole (sponsorizate de firmele de suplimente, deci cu interes financiar maxim la o industrie de mld de dolari) care or sa zica ca toate sunt anecdote, mituri, coincidente..si ca nu are niciun efect negativ creatina.

Creatine Heart issues
My heart started beating funny (funny rhythm, I could feel it more, stop and go). I suspected creatine bc that was the only supplement I was taking more regularly than before. I stopped taking and my heart seems to have returned to normal. Anyone have anything similar with creatine?

Hello! I started using creatine around a year ago in Nov/Dec and began having weird heart sensations. Mostly was just the feeling of my heart like I could feel it in my chest. During workouts I noticed it would beat insanely fast and I was out of breath a lot. Eventually I wound up going to the ER and getting an EKG, stress tests, and even a nuclear test to see if my heart had any issues. They found nothing wrong with it. I thought it may have been a chest muscle that was strained, however I recently bought creatine again and one day after using it my heart began to tingle and have slight discomfort again. I stopped creatine and it went away. Moral of the story is, trust your body and your doctor. Don’t listen to extreme meatheads they can get you killed.

Creatine and sex drive
First, don't bother telling me it doesn't happen, it does. I'm 47. I lifted weights consistently for fifteen years before taking creatine for the first time at 40. I was always very thin, so all those years of heavy weights made me look in great shape, somewhat ripped (as ripped as you can be at 40) but no size. Enter creatine. 12 weeks after I loaded, my bench was up 25 pounds and people were stopping me and asking what in the hell I was doing. I had the body I wanted at 18. But I digress. I went off it some six months later and started up again six months after that. The second time I thought, hmmmm, the wind is blowing and I'm not hard. What gives? Also, my pretty high sex drive was noticeably down, not necessarily the end of the world, just an observation. Didn't really correlate it with the creatine until I went off of it and, within a month, my hard ons were raging hard again. Third time on it, within a week, I noticed an almost immediate drop off of my sex drive and my erections less than stellar. (Still fine to perform, but not like they were.) Went off it, regained everything. Fourth time, like clock work, less sex drive by far, loss of raging erections. I do nothing else different, work out the same, eat the same, sleep the same. I am not a big believer in anecdotal evidence but it's my body and the correlation is obvious. I've read other accounts of exactly the same thing but they're always buried in armchair scientists saying, "It's all water weight! It has NOTHING to do with sex drive." (That water weight made me stronger than I'd ever been in my life.) Anyway, this was pure creatine monohydrate. I'm wondering if any guys have experienced the same thing and whether the newer types of creatine still work but avoid this side affect. I like taking the stuff, I'm stronger, feel better and look better, but, you know, the wife wants the pickle tickle now and then, too.

AND, I am going to say STOP....The same thing happened to me at 27, in 2005, and now again at 35. I was 190 then and bulked to 208 on Prolabs Creatine MH, Muscletech Cell tech and Nitrotech ...After about 8 months in 2005 I noticed that libido reduced and I definitely was not as hard as before. I stopped supplementing and within a month, Walla, all was well again I recently started back on Creatine and lo and behold, the past 2 months the same ill effects on my sex drive.

#556
CIP03

CIP03

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 557
  • Înscris: 03.03.2019

View PostMembruAnonim, on 29 decembrie 2022 - 11:44, said:

Te referi la creatina?

Personal nu m-am impacat niciodata bine cu creatina, nu am experienta cu creatina pentru ca nu o folosesc.
O singura data am folosit si aveam stari de ameteala + balonari. Dar sunt si la care functioneaza altfel nu mai exista.

#557
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.691
  • Înscris: 24.10.2015
Dupa cum am spus, am luat o cutie de whey nativ fara adaosuri si arome. E o marca foarte respectata in Fr, produs local,  cica nu e pe baza de lapte sau zer instant. Habar nu am ce vor sa zica, l-am luat doar fiindca mi-a convenit pretul si ca e fara adaosuri.

La aspect e foare ciudat, pudra pudra ca faina nu cum e pudra de concentrat de zer mai de fulgi asa. In shaker e imposibil de facut, bat de doua ori si e plin cu spuma, nu mai misca nimic. Daca bag multa cacao si miere spuma dispare mai rapid si ramane posibil de utilizat dar si asa, cand vreau sa spal shakerul tot face spuma si spuma, e nevoie de un metru cub de apa. La gust e agreabil, gust de zer sau de urda fara tente acide sau de iute, amar... Am luat si dimineata pe stomacul gol si se digera foarte bine, nu baloneaza. Ramane o varianta buna dar sa gasesc o solutie contra spumei.



Faina faina.. Cica microfiltare ceramica direct din lapte.

Pe site au postat si aminograma si vad ca BCAA e mai mult  (fara adaos) decat in mod obisnuit.

Editat de vinciun, 29 decembrie 2022 - 17:31.


#558
CIP03

CIP03

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 557
  • Înscris: 03.03.2019

View Postvinciun, on 29 decembrie 2022 - 17:31, said:


La aspect e foare ciudat, pudra pudra ca faina nu cum e pudra de concentrat de zer mai de fulgi asa
A fost trecuta printr-un mixer planetar centrifugal care scoate apa mai bine (partea buna e ca nu are apa), varianta asta nu e agreata de clienti pentru ca pudra e fina si in cutie cantitatea pare mai mica.
Varianta de zer mai umed ( ca un fulg) e trecuta printr-un malaxor V.

E si chestia aia cand deschizi bidonul sa vezi cat mai multa pudra, cu toate ca se vinde la gramaj, dar pentru majoritatea cantitatea vizuala conteaza.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 2

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate