Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Anumite device-uri nu vor mai putea suporta YouTube

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,339
  • Înscris: 24.05.2010
Sa inteleg ca toti taranii care si-au luat smart tv sub 25 de milioane acum 3,2 un an nu le mai merge youtube?  Bravo BOSS.... mai luati unul la 13 milioane si peste  2-3 ani il schimbati iar.

#20
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007

View Postgumball3000, on 22 aprilie 2015 - 07:27, said:

If you have a web browser on your Smart TV or game console that supports flash and/or HTML5, you may be able to continue using YouTube by visiting www.youtube.com in your browser.

Putin probabil ca anumite Smart TV-uri sa aibe browser compatibil cu flash, ca sa nu mai zic de HTML5, care acum 4-5 ani nici nu prea exista.Dar e posibil ca printr-un update de firmware sa fie rezolvata si aceasta problema.Mai sunt si exceptii pe anumite console.

#21
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Da, daca producatorul e extrem de serios (nu stiu cit de probabil e asta in lumea smartTV-urilor, nu ca spun ca e improbabil ci pur si simplu habar n-am) ar trebui sa fie perfect rezolvabil cu un update.

Pe de alta parte de aia e o treaba buna sa stai cu turma pe chestiile astea mai limitate. La chestiile flexibile gen PC/HTPC/raspi/etc nu-i problema dar la TV-uri cu un Android nu cred ca ai avea probleme de compatibilitate. Desigur asta nu-i ajuta pe cei care au cumparat in 2011.

#22
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View PostMooF2010, on 22 aprilie 2015 - 07:58, said:

Sa inteleg ca toti taranii care si-au luat smart tv sub 25 de milioane acum 3,2 un an nu le mai merge youtube?  Bravo BOSS.... mai luati unul la 13 milioane si peste  2-3 ani il schimbati iar.

Uite eu mi-am luat FINLUX de 121 cm smart LED si functioneaza perfect, si pretul de 1800ron si garantia de 5 ani.
L-am luat dupa ce cu un an inainte imi luasem tot FINLUX de 101 cm LED 3D merg impecabil si sunt legate in paralel la P.C. pe mufele HDMI si au ore de functionare cam 10 / 24.

#23
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004
Măi pufonel, ai înţeles greşti ce am vrut să zic. Am zis că televizorul meu C.R.T., pe mine nu mă afectează problema asta, dar că sfatul meu de a nu-ţi lua un televizor smart, ci unul la care se pot conecta diverse dispozitive cu care să poţi naviga pe internet se adresează celor care vor un televizor L.C.D. (televizoarele L.E.D. nu au ecran L.E.D., ci numai panoul ăla de back-light e cu L.E.D., aşa că nu le pot zice televizoare L.E.D., ci poate L.E.D.-L.C.D.).
Dacă vrei un C.R.T.. bun, poţi căuta la second-hand. Mai ales că tu le ai cât de cât cu electronica faţă de mine...

#24
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Am uitat sa precizez, nici frigiderul meu nu este afectat de problema asta.

Edited by gumball3000, 22 April 2015 - 09:02.


#25
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004
Asta dacă nu cumva ai vreun frigider cu televizor încorporat   :lol:  (nu râdeţi, există aşa ceva).

#26
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Brava google, dupa fragmentarea android ai inceput sa fragmentezi si smart tv-urile. Urmeaza ceasurile, masinile de barberit, alea de tuns iarba si drujbele.

#27
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 05.02.2005
nici tvul alb-negru Lu bunica de la Tara nu e afectat.
Ce bine e

#28
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postandroholic, on 22 aprilie 2015 - 19:22, said:

Brava google, dupa fragmentarea android ai inceput sa fragmentezi si smart tv-urile. Urmeaza ceasurile, masinile de barberit, alea de tuns iarba si drujbele.

Nu e nimic (mai) fragmentat si mai ales de google, fiecare producator e cu ideea lui de interfata (eventual mai multe in functie de modelul exact si de cit de vechi este), astfel incit e o aventura pe un TV necunoscut sa schimbi mai mult decit canalele sau volumul. Daca producatorii de TV-uri erau interesati sa includa un reader specializat pentru softpedia, care sa nu foloseasca interfata standard din browser ci cumva suge mesajele de pe forum si ti le arata cum vor ei in mod sigur nu supravietuia nici ala vreunui upgrade de forum.

In al doilea rind microprocesoare au fost in televizoare de nspe ani, sigur la cele cu teletext, daca nu chiar si la multe de dinainte. Ca nu puteai sa le pui aplicatii, ca nu puteai sa le faci upgrade la firmware, ca mureau cum le-a facut producatorul ... exact ca la astea vechi la care nu merge youtube-ul acum! La astea vechi "smart" fara posibilitatea de aplicatii, upgrade, o comunitate ce are ceva de oferit pe partea de soft ... e "smart" doar marketingul!

Edited by f300, 23 April 2015 - 06:46.


#29
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Se stie intotdeauna ca nu trebuie sa cumperi cea mai noua tehnologie imediat cum apare, trebuie sa lasi un timp sa ajunga la maturitate.
Prima "aparitie" e si scumpa si devine depasita imediat.
Asa s-a intamplat si cu masinile anilor 2008 - 2010 au venit cu multi senzori pe ele care au crapat rapid pentru ca erau tehnologii noi nematurizate, asa s-a intamplat si cu primele telefoane cu sistem de operare etc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate