Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Circ avem zilnic la TV, dar cati observa ca BENZINA se SCUMPESTE?

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
GeorgeTrisina

GeorgeTrisina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 19.12.2011

View Postandreic, on 04 martie 2015 - 17:42, said:

Nu mai dezinforma, a trecut minimul in decembrie. In plus tendinta e sa se revina la pretul "normal" de dinainte de decizia politica a scaderii lui. Ma refer si la baril, nu doar la pretul final unde acciza face legea. Noi suntem conectati la Brent Oil.
e vreo 62$/brl
Aia e.... ca tocmai in decembrie mie mi-a scumpit abonamentul pe transportul intern. Deci... no comment, o bila alba - neagra pt guvernul nostru iubit care conduce scumpa noastra patrie.

#38
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postanoniymus, on 04 martie 2015 - 17:55, said:

Asta am inteles / stiam.
Te intreb totusi de ce televiziunile ocupa spatiul de emisie cu lunile, cand sunt alte probleme care ar trebui sa stea pe sticla?
De ce noi, cetatenii halim orice miezerie in loc sa ne cerem drepturile?

Cine naiba te obligă să te uiți la TV?

#39
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,034
  • Înscris: 31.07.2007

View Postanoniymus, on 04 martie 2015 - 18:33, said:

DA.
Nu credeam acum 10 ani asta.
Dar acum 5 ani am sperat, ca o sa avem cel putin 250km de autostrada construita anual, o sa avem spitale noi cu helipad, n-o sa avem criza de medicamente in spitale.
O sa avem renovate toate scolile, la tara o sa existe asfalt si iluminare publica.
Trenuri moderne si oamenii or sa aibe lipsuri, dar nu cele minim obligatorii.
Statul o sa dea bani de tratamente pentru bolile grave.

AM EU PRETENTII PREA MARI?

Nu. Dar daca te uiti mai atent o sa vezi ca la fiecare problema din cele enumerate mai sus a fost cate unu' intemnitat. Urmatoru' o sa fie mai grijuliu cu ciordeala.

#40
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postspider_zero_sapte, on 04 martie 2015 - 18:44, said:

Cine naiba te obligă să te uiți la TV?

Era vorba de cu totul altceva.
Nu despre mine.

View Postedy_wheazel, on 04 martie 2015 - 18:45, said:


Urmatoru' o sa fie mai grijuliu cu ciordeala.

Nu cred.

#41
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Ăsta-i troll. De ceva vreme soiul ăsta de useri și-au luat titulatura de ”afaceriști” cu obligatoriu o flotă de mașini, active prin occident și pe post de ”role model” persoanje ca Diaconescu, Becali, [insert random mafioso], veșnic nemulțumiți de societatea și mentalitatea românească unii dintre ei manifestând chiar sindromul răducioiu.

#42
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postspider_zero_sapte, on 04 martie 2015 - 18:50, said:

Ăsta-i troll. De ceva vreme soiul ăsta de useri și-au luat titulatura de ”afaceriști” cu obligatoriu o flotă de mașini, active prin occident și pe post de ”role model” persoanje ca Diaconescu, Becali, [insert random mafioso], veșnic nemulțumiți de societatea și mentalitatea românească unii dintre ei manifestând chiar sindromul răducioiu.

De ce ti se pare tie ca as fi troll?
Iti creaza frustrare faptul ca am spus ca am reusit sa achit o casa in Belgia?
Stai linistit nu este o constructie noua, si a fost o conjuctura favorabila.

Edited by anoniymus, 04 March 2015 - 18:55.


#43
mariuss24

mariuss24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 28.07.2010

View Postanoniymus, on 04 martie 2015 - 15:56, said:

Propunerea mea este sa le aratam hotilor, transpartinici ca nu suntem prosti.
Sa nu mai alimentam, sa blocam drumuri, proteste etc.
Ai tu alte idei?
Eu personal am masinile principale dotate cu GPL, asa ca am adus in atentia voastra o adevarata problema, nu inteleg ce ai sarait ca ars?
Subiecte din acestea sunt in fiecare zi pe forum, dar nimeni nu vine si cu idei sa iesim din rahat, de aia ziceam de propuneri!
Un protest masiv era bun, dar nu ai sa mai vezi asa ceva in Romania! Posted Image

#44
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View Postedy_wheazel, on 04 martie 2015 - 17:52, said:



Si ghici de ce? Pt. ca au furat leprele alea ce le vezi la stiri incarcerate!
domnul meu
Leprele astea au furat negru sub unghie pe lîngă adevărații devalizatori
Te-ai gîndit cîtă-i hoția la 18 milioane șpaga???? Ăștia-s doar 1o% domnule... Un căcat!!!
Aici e circul...arestează portarii circului...
Ca la tîmpiți. Normal.

View Postmariuss24, on 04 martie 2015 - 19:32, said:


Subiecte din acestea sunt in fiecare zi pe forum, dar nimeni nu vine si cu idei sa iesim din rahat, de aia ziceam de propuneri!
Un protest masiv era bun, dar nu ai sa mai vezi asa ceva in Romania! Posted Image
Vslea!!! E singura idee bună
Cînd șeful statului este în fruntea hoțiilor numai un tîmpit crede că ar face ceva în drum.
Iar prezentul președinte din cîte observ rezolvă problemele ioropiei...
Cînd la hamerichani cînd la jermani cînd la ruși..pe undeva normal...doar ipropia l-a pus. Doar prãpãdita asta de țarã n-are probleme...

View PostBursul, on 04 martie 2015 - 15:22, said:

Asta nu numai in Romania e. In toata Europa pretul benzinei a revenit la "normal".
Cu barilu la jumate
Asta afacere
Bă ce mere iecoinoimia dă peață... Bă ce mere..

Edited by sarac.lipit, 04 March 2015 - 20:52.


#45
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postsarac.lipit, on 04 martie 2015 - 20:48, said:

Cu barilu la jumate
Asta afacere
Bă ce mere iecoinoimia dă peață... Bă ce mere..

Da si noi ce bine o ducem, exact ca-n clipul asta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r5QAlOgA_DA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#46
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Asta este ceva ce ne priveste pe toti, nu arestarea unor jegosi.
Arestarea si condamnarea lor ar trebui sa fie ceva normal.

http://www.argesenii...8308FD9F2A7BAF3

#47
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
domle se zice ca in acele regiuni unde clima are mari variatii de temperatura si populatia devina ciufuta si schimbatoare...
eu nu mai inteleg...cand nu intra nimeni la racoare toti spuneau ca justitia este aservita puterii, etc.
acum ca s-a dat drumul la aplicarea legii este "circ" si spectacol mediatic fara rost....hotarati-va vrem sau nu justitie?

#48
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Ce nu intelegi tu si altii, este faptul ca vrem justitie, dar sa nu ocupe spatiul televizat cu lunile si nici atat nu ma intereseaza dezbaterile pe tema hotilor, au furat sa li se confiste averile, sa treaca pe la tv ca o simpla stire, si gata.
La TV sa se discute si sa se scoata la raport guvernele, consilierii, directorii, si sa explice de ce nu avem autostrazi, in cat timp se pot face, cu ce garanteaza in caz de nerezolvare, etc.
Sa vina Isarescu si sa fie rasf#|#| pe toate partile in privinta cursului valutar, sa fie batut cu oua Ponta si spuna de ce benzina creste cand barilul scade, de ce nu scade TVAul, de ce spitalele mari ale tarii nu au helipad, sau de ce unii pacienti sunt plimbati intre spitalele judetene pentru un banal vaccin?
Asta sa apara la showrile TV, faptul ca unii se duc la puscarie foarte bine, dar sa nu bata stirile de la 7 la 7, si vreau sa vad pe analistii lu' peste de la TV cum ii cheama pe astia de la DNA, fisc si etc, sa intrebe cat din prejudiciu s-a recuperat.
Vezi la ce ma refer acum?
Sa se duca la puscarie, problemele "mele" ca locuitor ale acestui stat nu sunt dezbatute la TV, si nici atat rezolvate.

Edited by anoniymus, 05 March 2015 - 11:35.


#49
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postanoniymus, on 05 martie 2015 - 11:34, said:

Ce nu intelegi tu si altii, este faptul ca vrem justitie, dar sa nu ocupe spatiul televizat cu lunile

iarta-ma ai la dispozitie banuiesc zeci de canale, nu te pune nimeni sa te uiti la astea locale...
eu la TV in afara de VH1 classic si cateva posture educative restul le platesc degeaba

#50
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View PostValmont43, on 05 martie 2015 - 17:11, said:

iarta-ma ai la dispozitie banuiesc zeci de canale, nu te pune nimeni sa te uiti la astea locale...
eu la TV in afara de VH1 classic si cateva posture educative restul le platesc degeaba

Nu am cablu TV de la 1 Mai 2014, nu ma intereseaza nu ma uit.
Era doar o concluzie prin care este prostit poporul, dar saracia nu s-a micsorat.

#51
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Ajungem ca Grecii, sau masurile lui Boc au fost bune ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate