Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

Teapa OLX!

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#55
rizeamarian29

rizeamarian29

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.11.2015
Am fost la poliție am făcut plângere acum o lună în urma mă chemat am dat declarație cum să întâmplat poliția a stat cu ea de vorbă cu ea la telefon a rămas să ajungem la o înțelegere dar față susține ca ea a trimis coletul și numi da nici un ban înapoi acum trebuie să mai dau o declarație joi și să aducvla cunoștință ca pe cale amiabila nu să putut recupera bănuți.din câte am înțeles prejudiciu este prea mic și nui face dosar penal,cum se va termina nu știu rămâne de văzut .problemă este ca față are în continuare anunțuri pe OLX și cu siguranță va mai păcăli și alte persoane

#56
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,452
  • Înscris: 20.02.2008
Pai scrie datele tepuitoarei aici datele aici.

#57
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,836
  • Înscris: 10.12.2006
Daca ea zice ca a trimis coletul, ar trebui sa aiba chitanta, iar daca nu are oricum exista la Posta sau la curierul cu care a trimis. Deci se poate verifica, zi-le asta si politistilor, poate invata ceva nou.

#58
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
Da eu ma blazez ca politia nu face nimic.

#59
rizeamarian29

rizeamarian29

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.11.2015
Ce să le spui cu cine să vb ...am depus la dosar mesajele de pe Olx,mesajele de pe telefonul mobil,conversația telefonică,poza WhatApp cu profilul ei.plata in contul bancar ,greu in tara asta sunt protejati de legi tampite ,Sași ia lumânări de bani mei dacă no să pot sau recuperez

#60
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
A mai fost la tv un reportaj cu un om caruia ia fost furat telefonul, telefonul avand un program instalat care ii indica zona unde se afla. A mers la politie a pus toate datele la dispozitia lor si ei au dat comunicat prin ofiterul de presa ca nu se poate lua dupa un program instalat in telefon si ca raman la investigatiile lor... alea care dureaza cu anii.

#61
rizeamarian29

rizeamarian29

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.11.2015
Da.așa este le este lene să gaseasca jegurile astea de oameni dacă ai poți numi..le dai mura în gură și nu au ce să le facă. Sunt curios de soluția care o va da la plângerea mea

#62
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

View Postrizeamarian29, on 10 noiembrie 2015 - 13:15, said:

Da.așa este le este lene să gaseasca jegurile astea de oameni dacă ai poți numi..le dai mura în gură și nu au ce să le facă. Sunt curios de soluția care o va da la plângerea mea
Iti doresc mult noroc si pe viitor allege sa inchei afacerile altfel

#63
claudiu03

claudiu03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.12.2015
http://olx.ro/oferta...html#3dd21124f6

Aveti grija!

#64
adyAC/DCrocks

adyAC/DCrocks

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.10.2007
Feriti-va de escros Iulian Badea din Breaza , Prahova . Are aceste numere telefon : 0774692951, 0726053066 Se da cinstit si modest dar a trimis prin curier produs defect si fara accesoriile care era obligatoriu sa le dea . Blestemati pe toti escroci astia sa fie pedepsiti sa  sufere mult sa ajunga sa nu mai aiba nimic bun sa piara dintre noi .

#65
an_tonica

an_tonica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 07.12.2009
N-am luat tepe la vanzare pt. ca am avut grija ca in descriere sa nu supraapreciez un produs ca la livrare cu verificare cumparatorul sa-mi zica ca nu e ce a comandat. N-am luat tepe (inca) nici la cumparare. Oricum cumpar doar cu livrare cu verificare si deschidere colet. In schimb am luat teapa cu neseriosi ce nu mai ridica coletele trimise cu Posta Romana. Am trimis un colet, valoare 30 lei, ramburs cu transport 41 lei. Neseriousul m-a sunat ca a ridicat coletul iar eu am asteptat vreo 2 saptamani sa imi vina banii. Surpriza: banii n-au venit dar a venit inapoi coletul pe motiv ca nu a fost ridicat trebuind sa mai achit inca aproximativ 9 lei. Paguba de 20 lei la un colet de 30 lei. Teparul este din Arad, Neag Marius, Aleea Saturn nr. 16, tel. 0732 592664. Feriti-va de el.

PS: Nu e vina OLX ca am luat teapa. Singura vina a OLX este ca permite teparilor de genul asta sa pacaleasca lumea fiindca nu vor sau nu pot sa implementeze un sistem bazat pe calificative.

Edited by an_tonica, 06 April 2016 - 17:44.


#66
mari12345

mari12345

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.05.2016
Atentie mare pe olx la firma STARMOB !!! Cei mai mari tepari!! Sunt din Ramnicu Valcea.
Promit ca fac mobila cum vrei..etc.. si ca lucreaza in toate judetele pana va cer avans si nu mai raspund la telefon. Respectivul se numeste Iulian Bogdan,  numele firmei este MINELY SRL si se numes STARMOB, numarul de telefon este 0742878454, cer avans pentru mobila va dau chitanta dupa care nu mai raspund la telefon.Am sesizat autoritatile dar vad ca inca este pe piata firma respectiva.

Edited by mari12345, 30 May 2016 - 11:11.


#67
jas03

jas03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.01.2016
"DOMNUL NICOLAU ION , DIN BUZAU STRADA CRINULUI NR 25 TEL 0768309071 ESTE UN TEPAR DE NOTA 10. COMANDA COLETE SI NU LE RIDICA , M-A SUNAT SI A COMANDAT DE LA MINE UN MOTOR DE 24V , SI UN REDUCTOR. SI MA TINUT 2 SAPTAMANI IN STAND-BY CA LE RIDICA ..DUPA CARE NU A MAI RASPUNS LA TELEFON SI ASA AM RAMAS PAGUBIT DE PLATA TRANSPORTULUI DUS -INTORS. ATENTIE OAMENI BUNI NU TRIMITE-TI COLETE DE ACUMA INCOLO LA ACESTE JEGURI DE OAMENI, AM SUNAT INTRUNA LA FAN CURIER SI IMI ZICEAU CA ACEST JEG DE OM MAI ARE 3 COLETE DE RIDICAT , NU NUMAI AL MEU . SI NU A RIDICAT NICI UNUL . "
0768309071

#68
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,836
  • Înscris: 10.12.2006
Vreau sa las si eu aici un nume si numar de telefon, ca altceva nu pot sa fac. Eu l-am cautat pe google inainte sa trimit coletul dar n-am gasit nimic, insa neseriozitatea ar trebui sa se plateasca.

Craitar Alexandru din localitatea Nadlac judet Arad m-a sunat ieri si, desi aveam clapeta de acceleratie la 250 de lei, i-am lasat-o la 150 sa ma scap  de ea, ca o am de vreo doi ani la vanzare. In maxim o ora i-am pus-o la curier, l-am anuntat, mi-a zis ca ma anunta si el cand ii ajunge coletul.
Azi ma suna curierul sa-mi zica de colet ca a fost refuzat. Va trebui sa merg sa platesc concediul pe care l-a lua clapeta mea de acceleratie prin Arad.

Omul nu mai raspunde la telefon, nici la mesaje. Nu l-am sunat sa-l injur ci doar sa vad ce-a avut in cap cand m-am pus pe drumuri si cheltuieli.

Telefon 0753886238

#69
TibJon

TibJon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 08.06.2016
Eu mi-am luat teapa pe OLX cu toate ca m-am intalnit vanzatorul fata-n fata.
Mi-a dat o placa de baza defecta si mi-a zis la telefon ca asta e, nici el n-a stiut cand ia venit de la Arad prin curier, si nu a mai facut atata caz.
Idiotul chiar nu credea ca dau de el, mai ales ca stam in zone apropiate si am aflat ca mai face pe DJul la niste baruri obscure, si i-am facut o vizita la munca, si pe langa banii de placa de baza am baut cu 3 prieteni si toata seara in contul lui.
Mai avea curaj sa-mi zica si ca nu se face asa la vreo doua zile cand ne-am revazut in Kaufland, ca mi-am luat banii pe placa de baza trebuia sa plec nu sa fac circ la el la "munca", + ca patronul de la clubul ala acum il priveste ciudat, iar cheltuaia de 90 de ron in plus pe beri poate o revansez fata de el in alta seara.

#70
an_tonica

an_tonica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 07.12.2009

View PostMizu, on 08 iunie 2016 - 14:25, said:

Vreau sa las si eu aici un nume si numar de telefon, ca altceva nu pot sa fac. Eu l-am cautat pe google inainte sa trimit coletul dar n-am gasit nimic, insa neseriozitatea ar trebui sa se plateasca.

Craitar Alexandru din localitatea Nadlac judet Arad m-a sunat ieri si, desi aveam clapeta de acceleratie la 250 de lei, i-am lasat-o la 150 sa ma scap  de ea, ca o am de vreo doi ani la vanzare. In maxim o ora i-am pus-o la curier, l-am anuntat, mi-a zis ca ma anunta si el cand ii ajunge coletul.
Azi ma suna curierul sa-mi zica de colet ca a fost refuzat. Va trebui sa merg sa platesc concediul pe care l-a lua clapeta mea de acceleratie prin Arad.

Omul nu mai raspunde la telefon, nici la mesaje. Nu l-am sunat sa-l injur ci doar sa vad ce-a avut in cap cand m-am pus pe drumuri si cheltuieli.

Telefon 0753886238

Se pare ca sunt multi tepari prin Arad. Asa am patit si eu cu un tip Neag Marius pe numele lui de tepar tot din Arad. Si pe mine m-a pus pe drumuri de pomana si a refuzat coletul. Am platit si taxa de retur ca sa imi recuperez coletul. Si tot asa i-am facut o reducere de pret la rugamintea lui. Poate e acelasi tip dar schimba doar numele si nr. de telefon. Nu vad ce ar avea de castigat din asta decat un frigider plin cu carne. Vezi postul meu mai sus.

Edited by an_tonica, 09 June 2016 - 13:02.


#71
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,836
  • Înscris: 10.12.2006
Cand trimiteti prin curier puneti optiunea de virare a rambursului in cont colector, asa iese transportul mai ieftin deoarece nu mai trebuie sa duca curierul banii ci intra in cont bancar.
Asta ajuta pe oricine plateste transportul, in cazul de fata pe noi :))

#72
an_tonica

an_tonica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 07.12.2009
Era vorba despre transportul prin Posta Romana si nu prin curier. Cel putin in cazul meu. Oricum nu mai folosesc demult serviciile Postei Romane decat daca nu am de ales.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate