Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Pareri despre aceasta mama/situatie

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#55
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006

 _-AppleS-_, on 25 februarie 2015 - 22:21, said:

La sfarsit sa stergi bine urmele de sange, si sa-ti pregatesti povestea dinainte, incearca psihologia feministo-sexista:
Dai sa bea ceva , ii pui ceva in bautura ,adoarme , ii tai beregata , il asezi intr-o pozitie nedefensiva , si spui povestea clasica
"S-a imbatat si a incercat sa ma violeze" ,ai grija sa-ti iasa si plansul ca lumea , sa para ca a avut impact psihologic puternic asupra ta.
Doamne de cand nu am mai ras asa =))))

#56
noemy0099

noemy0099

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 25.02.2015

 petre69, on 25 februarie 2015 - 22:26, said:

Eu in locul tau as pune odata o poza sa taca astia din gura

nu pun poze doar sa demonstrez ceva, postarea asta e cu alt scop, daca vreau sa pun poze sa ma fofilez si sa atrag potentiali parteneri de sex sa ma faca sa uit de suferinta (ca de aia vor poza, ca cica as ceda asa mai usor la sex, dar nu exista asa ceva, trebuie sa fie chimie, nu vrajeli d-astea) , ma duc frumusel pe siteurile destinate acestui lucru.

#57
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006
Da-til dracu de sex, aia cred ca ar mai trebui sa afle taicaso ca a facut ca sa o bata si eventual si alte torturi. Poti trai si fara, nu e o tragedie.

 Schnucki, on 25 februarie 2015 - 22:24, said:

Dar tu cum te impaci cu parintii, ca ziceai ca te controleaza la sange si iti interzic multe chestii.

Ar trebui sa ne dai sfaturi mai multe despre cum putem sa acceptam parinti dificili fara sa-i uram. Posted Image
Pai in primul rand asculta de parinti, de mic pana mare. Cand totusi vrei sa faci ceva ori cerele voie de 2-3 ori, ori fa pe ascuns. Aplica principiul: sa stie cat mai putine ca e mai bine, chiar si lucruri fara relevanta despre tine nu trebuie sa le stie. Apoi cand obtii voie sa faci ceva totusi, pai fa nu sta la discutii. Apoi ori de cate ori se iveste ocazia pleaca de acasa si oricat de mult posibil. Orice timp liber ce se poate umple cu deplasari asa umplel. Ai internet si ar trebui sa ai, deci fa-ti prieteni/partener online, foloseste internetul la greu. Cam atat zic public.

Initiatoare: Distreaza-te daca si cat poti, iti face doar bine. Eventual apuca-te si de sporturi, vicii, trolling.

Edited by LunaCrystal, 25 February 2015 - 22:38.


#58
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

 noemy0099, on 25 februarie 2015 - 22:33, said:



nu pun poze doar sa demonstrez ceva, postarea asta e cu alt scop, daca vreau sa pun poze sa ma fofilez si sa atrag potentiali parteneri de sex sa ma faca sa uit de suferinta
Da macar le inchizi gura si nu mai comenteaza aiurea
Mare lucru o poza

#59
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
Luna

nu stii niciodata cu cine stai de vorba pe internet; mizez pe prietenii reale si mentori din domeniile careia ii plac ei :) ca sa stearga sechelele lasate de familie, trebuie sa mearga inainte;

#60
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006
Dar in realitate sti cu cine stai de vorba? Hai sa recunoastem ca nu prea.

#61
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 noemy0099, on 25 februarie 2015 - 21:12, said:

Spoiler

 noemy0099, on 25 februarie 2015 - 21:46, said:

INCA CEVA...
nu vreau sfaturi, stiu ce e bine pt mine, prin postarea asta am vrut sa prezint o situatie grava, nasoala, si aveam nevoie de pareri despre mama mea, daca e normal ce a facut, ce nu a facut, si ce face.
NU !
Nu e normal ce face mama ta !

Insa sunt doar doua raspunsuri logice:
mama ta sufera de sindromul Stockholm (http://ro.wikipedia....romul_Stockholm);
fie il iubeste pe sot (tatal tau) atat de mult incat nu-i pasa de tine, copilu' ei ce la purtat 9 luni in pantece.

As avea si eu niste sfaturi, dar ma abtin deoarece ai zis ca nu vrei sfaturi, ca sti ce este mai bine pentru tine  Posted Image

#62
noemy0099

noemy0099

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 25.02.2015

 petre69, on 25 februarie 2015 - 22:35, said:

Da macar le inchizi gura si nu mai comenteaza aiurea
Mare lucru o poza

orice ai face, asa e in viata: lumea comenteaza indiferent ce ai face. deci de ce ar fi diferent si in mediul virtual?

 tom_1133, on 25 februarie 2015 - 22:39, said:

NU !
Nu e normal ce face mama ta !

Insa sunt doar doua raspunsuri logice:
mama ta sufera de sindromul Stockholm (http://ro.wikipedia....romul_Stockholm);
fie il iubeste pe sot (tatal tau) atat de mult incat nu-i pasa de tine, copilu' ei ce la purtat 9 luni in pantece.

As avea si eu niste sfaturi, dar ma abtin deoarece ai zis ca nu vrei sfaturi, ca sti ce este mai bine pentru tine  Posted Image

hai spune :D..ca imi place emoticonul ala cu peace

#63
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010

 LunaCrystal, on 25 februarie 2015 - 22:38, said:

Dar in realitate sti cu cine stai de vorba? Hai sa recunoastem ca nu prea.

 LunaCrystal, on 25 februarie 2015 - 22:38, said:

Dar in realitate sti cu cine stai de vorba? Hai sa recunoastem ca nu prea.

 LunaCrystal, on 25 februarie 2015 - 22:38, said:

Dar in realitate sti cu cine stai de vorba? Hai sa recunoastem ca nu prea.


nu ai certitudinea necesara de a cunoaste in intregime un om; insa poti obtine abilitatile necesare / experienta in timp de a citi oamenii; si de a te informa despre ei; pe net ai un nickname, un discurs si o atitudine; doar atat;

#64
Schnucki

Schnucki

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,812
  • Înscris: 09.12.2014

 LunaCrystal, on 25 februarie 2015 - 22:33, said:

Da-til dracu de sex, aia cred ca ar mai trebui sa afle taicaso ca a facut ca sa o bata si eventual si alte torturi. Poti trai si fara, nu e o tragedie.


Pai in primul rand asculta de parinti, de mic pana mare. Cand totusi vrei sa faci ceva ori cerele voie de 2-3 ori, ori fa pe ascuns. Aplica principiul: sa stie cat mai putine ca e mai bine, chiar si lucruri fara relevanta despre tine nu trebuie sa le stie. Apoi cand obtii voie sa faci ceva totusi, pai fa nu sta la discutii. Apoi ori de cate ori se iveste ocazia pleaca de acasa si oricat de mult posibil. Orice timp liber ce se poate umple cu deplasari asa umplel. Ai internet si ar trebui sa ai, deci fa-ti prieteni/partener online, foloseste internetul la greu. Cam atat zic public.

Initiatoare: Distreaza-te daca si cat poti, iti face doar bine.

:lol:

Imi place cum gandesti!

Desi, nu stiu cat poate fi valabil pentru initiatoare, din ce ai scris tu acolo.



#65
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

 LunaCrystal, on 25 februarie 2015 - 22:33, said:

Pai in primul rand asculta de parinti, de mic pana mare. Cand totusi vrei sa faci ceva ori cerele voie de 2-3 ori
Cam cât de mare? Până pe la vreo 40-50, așa? ”Mami, îmi dai voie să mănânc hamburger? Pot să mă duc la întâlnire cu o fată pe care n-o cunoști tu”?.

L.C., tu încă n-ai priceput că mediul în care trăiești tu este nesănătos, în toate privințele? Și cu cât stai mai mult acolo, cu atât devii mai copilăros, ca să ma exprim elegant.

@Noemy: ești destul de mare să ai grijă de tine. Și, crede-mă, o să fii surprinsă cât de multă îngrijire poate primi o persoană ca tine dacă te ocupi singură de asta.

#66
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,972
  • Înscris: 24.01.2012
sigur nu esti fifi?

#67
noemy0099

noemy0099

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 25.02.2015

 LunaCrystal, on 25 februarie 2015 - 22:33, said:

Da-til dracu de sex, aia cred ca ar mai trebui sa afle taicaso ca a facut ca sa o bata si eventual si alte torturi. Poti trai si fara, nu e o tragedie.


Pai in primul rand asculta de parinti, de mic pana mare. Cand totusi vrei sa faci ceva ori cerele voie de 2-3 ori, ori fa pe ascuns. Aplica principiul: sa stie cat mai putine ca e mai bine, chiar si lucruri fara relevanta despre tine nu trebuie sa le stie. Apoi cand obtii voie sa faci ceva totusi, pai fa nu sta la discutii. Apoi ori de cate ori se iveste ocazia pleaca de acasa si oricat de mult posibil. Orice timp liber ce se poate umple cu deplasari asa umplel. Ai internet si ar trebui sa ai, deci fa-ti prieteni/partener online, foloseste internetul la greu. Cam atat zic public.

Initiatoare: Distreaza-te daca si cat poti, iti face doar bine. Eventual apuca-te si de sporturi, vicii, trolling.


hahahaha, vicii si trolling..fumat..bifat..trolling..bifat :))..sport..bifat si ala, de la gradinita :))

 Schnucki, on 25 februarie 2015 - 22:42, said:

Posted Image

Imi place cum gandesti!

Desi, nu stiu cat poate fi valabil pentru initiatoare, din ce ai scris tu acolo.

de ce sa nu fie valabil? am zis undeva ca problemele de acasa ma impiedica sa ma distrez si sa cunosc oameni noi? am fost dezamagita si de oameni, nu doar d eparinti, ca orice om, dar asta nu inseamna ca asta e sfarsitul..am realizat ca numai pe mine ma pot baza. e ok sa socializezi, dar nu e ok sa depinzi de oameni, nu e deloc ok ca fericirea ta sa depinda de altii; as fi facut multe la viata mea, dar m-au impiedicat multe si piedicile astea se trag mai ales de la ce parinti ai.

#68
fucsia

fucsia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.07.2014

 LunaCrystal, on 25 februarie 2015 - 22:33, said:

Da-til dracu de sex, aia cred ca ar mai trebui sa afle taicaso ca a facut ca sa o bata si eventual si alte torturi. Poti trai si fara, nu e o tragedie.

Hai hai, nu mai face reclama lucrului bine facut cu propria mana.

#69
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006

 Rhini, on 25 februarie 2015 - 22:40, said:

nu ai certitudinea necesara de a cunoaste in intregime un om; insa poti obtine abilitatile necesare / experienta in timp de a citi oamenii; si de a te informa despre ei; pe net ai un nickname, un discurs si o atitudine; doar atat;
Depinde de multi factori. Si de ce pe net ai avea doar un discurs si o atitudine si in realitate nu tot atat?

 Cazimi, on 25 februarie 2015 - 22:42, said:

Cam cât de mare? Până pe la vreo 40-50, așa? ”Mami, îmi dai voie să mănânc hamburger? Pot să mă duc la întâlnire cu o fată pe care n-o cunoști tu”?.

L.C., tu încă n-ai priceput că mediul în care trăiești tu este nesănătos, în toate privințele? Și cu cât stai mai mult acolo, cu atât devii mai copilăros, ca să ma exprim elegant.
Oricat de mare! Si vezi ca nu ai citit pana la capat, am scris ceva in continuare si cu privire la ,,stie mai putine ca e mai bine”, sa te ascunzi nu stii ?

O fi nesanatos, dar nici nu vreau sa traiesc sanatos. Nesanatos e mai fun!

#70
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,972
  • Înscris: 24.01.2012
nu ai idee cat de mult depinde fericirea de altii.
esti tanara, o sa afli

#71
noemy0099

noemy0099

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 25.02.2015

 LouisCyphre, on 25 februarie 2015 - 22:54, said:

nu ai idee cat de mult depinde fericirea de altii.
esti tanara, o sa afli

da, asa e, suntem fiinte sociale, singuratatea, desi benefica o perioada, dupa aceea simti nevoia sa ai pe cineva, prieteni, iubiti, samd. dar eu m-am referit ca nu trebuie sa traim cu acest crez, sa ne lasam condusi de altii, trebuie sa fim fericiti mai intai cu noi insine; de ex un om care sta de unul singur si se plictiseste, ala e ultimul om mediocru, un plictisitor, unul care nici macar pe el nu se suporta, e dependent de altii, de compania altora. ti se pare sanatos sa te gandesti ca fericirea ta depinde de altii?

#72
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

 LunaCrystal, on 25 februarie 2015 - 22:54, said:

O fi nesanatos, dar nici nu vreau sa traiesc sanatos. Nesanatos e mai fun!
Zise omul pe care părinții nu îl lasă să aibă prietenă și să mănânce fast food.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate