Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PPCEnergy - Emiterea facturii in ...

Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!
 "Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa
 Ajutor Android Redmi10

Poti sa conduci o masina cu putin...

Ce inseamna "izdavoi" ?

Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3
 Lirapay

Durata maxima video in Google Pho...

Deschidere fisiere docx si poze s...

Motivare hotarare
 

Pareri despre aceasta mama/situatie

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
136 răspunsuri în acest subiect

#73
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.629
  • Înscris: 20.10.2006

View Postnoemy0099, on 25 februarie 2015 - 22:46, said:

hahahaha, vicii si trolling..fumat..bifat..trolling..bifat Posted Image)..sport..bifat si ala, de la gradinita Posted Image)
Bravo, asa mai zic si eu viata! Sa mergi si la club http://forum.softped...983364-la-club/ si la mare si la munte!

View PostLouisCyphre, on 25 februarie 2015 - 22:54, said:

nu ai idee cat de mult depinde fericirea de altii.
esti tanara, o sa afli
Da si nu. Poti fi fericit(a) si fara voia altora. Trebuie insa sa sti sa iti faci viata fericita.

View PostCazimi, on 25 februarie 2015 - 22:59, said:

Zise omul pe care părinții nu îl lasă să aibă prietenă și să mănânce fast food.
Vezi ca gresesti grav la partea a doua.

#74
fucsia

fucsia

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 11.07.2014

View Postnoemy0099, on 25 februarie 2015 - 22:58, said:


da, asa e, suntem fiinte sociale, singuratatea, desi benefica o perioada, dupa aceea simti nevoia sa ai pe cineva, prieteni, iubiti, samd. dar eu m-am referit ca nu trebuie sa traim cu acest crez, sa ne lasam condusi de altii, trebuie sa fim fericiti mai intai cu noi insine; de ex un om care sta de unul singur si se plictiseste, ala e ultimul om mediocru, un plictisitor, unul care nici macar pe el nu se suporta, e dependent de altii, de compania altora. ti se pare sanatos sa te gandesti ca fericirea ta depinde de altii?

Te contrazici, unul care sta singur si se plictiseste (sau face altele) nu depinde de altii si de compania lor. Mai departe, in o foarte mare masura este adevarat ca fericirea unei persoane depinde de cei din jur, de aia omul e definit ca fiinta sociala. Bineinteles, poti deveni LC, s-o arzi la cort pe net, insa la un moment dat chestiile astea refuleaza, pentru ca suntem construiti psihic pentru a fi sociabili si a depinde de altii.

N-am inteles niciodata oamenii care au fost busiti de x sau y, si in loc sa caute ceea ce-i face pe ei sa se simta bine, cauta sa se razbune, mai ales la varsta ta. Dar ma rog, probabil ca te face sa te simti Xena, ceva.

#75
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.716
  • Înscris: 10.02.2011

View Postfucsia, on 25 februarie 2015 - 22:50, said:

View PostLunaCrystal, on 25 februarie 2015 - 22:33, said:

Da-til dracu de sex, aia cred ca ar mai trebui sa afle taicaso ca a facut ca sa o bata si eventual si alte torturi. Poti trai si fara, nu e o tragedie.
Hai hai, nu mai face reclama lucrului bine facut cu propria mana.
Si daca o prinde tacsu simtindu-se bine cu propia mana in camera ei, atunci nu are motiv s-o tortureze  Posted Image ?

Quote

ce faci, fa ?!!! la mine in casa ?!!


View PostLouisCyphre, on 25 februarie 2015 - 22:54, said:

nu ai idee cat de mult depinde fericirea de altii.
esti tanara, o sa afli
Unii oameni pot fi fericiti si fara sa depinda de altii.
Asta inseamna ca sunt anormali ? nu, din contra !
Acei oameni care pot fi fericiti si fara sa depinda de altii au caracter, sunt integrii.

Editat de tom_1133, 25 februarie 2015 - 23:08.


#76
noemy0099

noemy0099

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 36
  • Înscris: 25.02.2015

View PostLunaCrystal, on 25 februarie 2015 - 22:33, said:

Da-til dracu de sex, aia cred ca ar mai trebui sa afle taicaso ca a facut ca sa o bata si eventual si alte torturi. Poti trai si fara, nu e o tragedie.


Pai in primul rand asculta de parinti, de mic pana mare. Cand totusi vrei sa faci ceva ori cerele voie de 2-3 ori, ori fa pe ascuns. Aplica principiul: sa stie cat mai putine ca e mai bine, chiar si lucruri fara relevanta despre tine nu trebuie sa le stie. Apoi cand obtii voie sa faci ceva totusi, pai fa nu sta la discutii. Apoi ori de cate ori se iveste ocazia pleaca de acasa si oricat de mult posibil. Orice timp liber ce se poate umple cu deplasari asa umplel. Ai internet si ar trebui sa ai, deci fa-ti prieteni/partener online, foloseste internetul la greu. Cam atat zic public.

Initiatoare: Distreaza-te daca si cat poti, iti face doar bine. Eventual apuca-te si de sporturi, vicii, trolling.



""Da-til dracu de sex, aia cred ca ar mai trebui sa afle taicaso ca a facut ca sa o bata si eventual si alte torturi. Poti trai si fara, nu e o tragedie.""

nu inteleg de unde discutia cu sexul, pe aici printre comentarii am zis ceva de sex, dar m-am referit la altceva, in postare nu am zis nimic. Oricum, legat de asta, ca tot zisei ceva de bataie, pai atata i-ar trebui, sa comenteze si ceva de sex, ca il scuip intre ochi. Cand e vb de baieti, nu s-a bagat, de fapt, nu s-a bagat niciodata in nimic, nu comunicam, cum sa comunic cu un om care nu arata decat ura fata de mine? Il evit si atat, cand il mai apuca draciile, dadea buzna in camera mea si se lua de mine. in rest, nimic. pt mine nu exista si ne evitam momentan.

daca aveam un tata adevarat, normal ca eram deschisa fata de el, daca aveam ce sa discut cu el si daca aveam ce sa invat de la el, eu sunt o fire deschisa comunicativa si ma oftic ca nu am avut un tata cu care sa vb deschis, de sex, de tot, sa fie open minded. asta e.

m-am nascut in familia care nu trebuie, si unde nu am primit nimic si am fost in plus.

View Postfucsia, on 25 februarie 2015 - 23:07, said:


Te contrazici, unul care sta singur si se plictiseste (sau face altele) nu depinde de altii si de compania lor. Mai departe, in o foarte mare masura este adevarat ca fericirea unei persoane depinde de cei din jur, de aia omul e definit ca fiinta sociala. Bineinteles, poti deveni LC, s-o arzi la cort pe net, insa la un moment dat chestiile astea refuleaza, pentru ca suntem construiti psihic pentru a fi sociabili si a depinde de altii.

N-am inteles niciodata oamenii care au fost busiti de x sau y, si in loc sa caute ceea ce-i face pe ei sa se simta bine, cauta sa se razbune, mai ales la varsta ta. Dar ma rog, probabil ca te face sa te simti Xena, ceva.

"Dar ma rog, probabil ca te face sa te simti Xena, ceva."

orice om normal la cap (de aia am si zis ca poate par psihopata zicand ce am zis, ca asta considera majoritatea fara sa traiasca ce nasoale au trait altii)...ii vrea batuti sau morti pe cei care i-au urat, batut, jignit, vrut morti. daca ai avea un jeg de om ca taicamiu, l-ai mai vrea viu cumva? l-ai pupa dupa ce ti-ar zice ca te vrea mort?

#77
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.989
  • Înscris: 24.01.2012
Nu oamenii trebuie sa depinda de alti oameni, ci fericirea personala, aia facuta din multe mici fericiri, adunate laolalta, depinde si de altii.
Nu stiu daca exista un om singur, rupt de lume si fericit, totodata.
Nu poti fi si sihastru, si fericit.

PS Cred ca ar fi cel mai simplu sa pleci, cum spuneam si mai sus, sa-ti faci viata ta si, pe cat posibil, sa nu te mai intereseze.

Editat de LouisCyphre, 25 februarie 2015 - 23:24.


#78
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.152
  • Înscris: 25.10.2007

View Postnoemy0099, on 25 februarie 2015 - 23:14, said:

m-am nascut in familia care nu trebuie, si unde nu am primit nimic si am fost in plus.

De fapt, există o teorie conform căreia copiii se nasc nu din părinții de la care învață ceva, ci din părinții pe care trebuie să îi învețe ceva”. Cu alte cuvinte, poate ei ceva de învățat de la tine, nu tu de la ei. Dacă nu au aflat până acum poate or sa afle după ce o să te muți.

View PostLouisCyphre, on 25 februarie 2015 - 23:20, said:

Nu stiu daca exista un om singur, rupt de lume si fericit, totodata.
Dacă nu știi să creezi fericirea (aia din fleacuri, de care zici) pentru tine însuți, nu ai cum s-o dai altora.

Iar dacă nu ai întâlnit oameni care să fie fericiți singuri, poate n-ai cunoscut destui oameni...

#79
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.629
  • Înscris: 20.10.2006

View Postfucsia, on 25 februarie 2015 - 23:07, said:

Te contrazici, unul care sta singur si se plictiseste (sau face altele) nu depinde de altii si de compania lor. Mai departe, in o foarte mare masura este adevarat ca fericirea unei persoane depinde de cei din jur, de aia omul e definit ca fiinta sociala. Bineinteles, poti deveni LC, s-o arzi la cort pe net, insa la un moment dat chestiile astea refuleaza, pentru ca suntem construiti psihic pentru a fi sociabili si a depinde de altii.
Vezi ca faci confuzie, eu nu sunt antisocial. Ca nu am prietena aia e altceva. Iar mersul cu cortu pe munte sa sti ca iti deschide noi orizonturi si e si modalitate de a cunoaste noi oameni. Pe munte lumea e mult mai sociabila decat in oras, inclusiv eu. Voi pe forum nu imi stiti decat o parte a lucrurilor, cea pe care am zis-o/o zic public, dar mai e si alta parte care nu (prea) o zic.

View Postnoemy0099, on 25 februarie 2015 - 23:14, said:

nu inteleg de unde discutia cu sexul, pe aici printre comentarii am zis ceva de sex, dar m-am referit la altceva, in postare nu am zis nimic. Oricum, legat de asta, ca tot zisei ceva de bataie, pai atata i-ar trebui, sa comenteze si ceva de sex, ca il scuip intre ochi. Cand e vb de baieti, nu s-a bagat, de fapt, nu s-a bagat niciodata in nimic, nu comunicam, cum sa comunic cu un om care nu arata decat ura fata de mine? Il evit si atat, cand il mai apuca draciile, dadea buzna in camera mea si se lua de mine. in rest, nimic. pt mine nu exista si ne evitam momentan.
, batut, jignit, vrut morti. daca ai avea un jeg de om ca taicamiu, l-ai mai vrea viu cumva? l-ai pupa dupa ce ti-ar zice ca te vrea mort?
Nu eu am adus sex-ul in discutie, nu nici macar discutiile despre el. Apoi cum se poate sa te lase cu baieti dar sa te bata pentru nimicuri ? Si daca pentru asta zici ca il scuipi intre ochi, pentru altceva nu poti face la fel cand se ia de tine, ia incearca ? Partea cu necomunicarea cred ca e cel mai bine.

Editat de LunaCrystal, 25 februarie 2015 - 23:27.


#80
fucsia

fucsia

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 11.07.2014

View Postnoemy0099, on 25 februarie 2015 - 23:14, said:

orice om normal la cap (de aia am si zis ca poate par psihopata zicand ce am zis, ca asta considera majoritatea fara sa traiasca ce nasoale au trait altii)...ii vrea batuti sau morti pe cei care i-au urat, batut, jignit, vrut morti. daca ai avea un jeg de om ca taicamiu, l-ai mai vrea viu cumva? l-ai pupa dupa ce ti-ar zice ca te vrea mort?

Taica-miu s-a purtat cu mine cam ceva in genul unui stapan versus un sclav. Mi se rupe de el, la prima ocazie m-am mutat de acasa definitiv, pe banii mei si pe barba mea, de vreo 7 ani nici nu-l mai salut daca-l vad. Pur si simplu pentru mine e un ilustru necunoscut. A tras bocete, sunt un fiu nerecunoscator, a inceput sa frecventeze popi, uatever. I-am explicat de altfel si in fata, foarte calm: pentru mine esti un necunoscut, habar nu am cine esti si de altfel nu ma intereseaza daca o sa crapi, daca existi, si in principiu daca ai existat vreodata. A incercat bineinteles si manipulari, de la alea gen religios pana la ce te poate trazni pe tine (inclusiv prin intermediul familiei). N-a prea mers, sa zicem ca in momentul actual se simte de la mizerabil in jos pe faza asta. O sa ajungi sa intelegi ce inseamna indiferenta la un moment dat ;).

View PostLunaCrystal, on 25 februarie 2015 - 23:27, said:

Vezi ca faci confuzie, eu nu sunt antisocial. Ca nu am prietena aia e altceva. Iar mersul cu cortu pe munte sa sti ca iti deschide noi orizonturi si e si modalitate de a cunoaste noi oameni. Pe munte lumea e mult mai sociabila decat in oras, inclusiv eu. Voi pe forum nu imi stiti decat o parte a lucrurilor, cea pe care am zis-o/o zic public, dar mai e si alta parte care nu (prea) o zic.


Yeah, right, bine c-ai aparut in viata mea, ca altfel habar n-aveam ce inseamna sa mergi cu cortul. Orizonturi noi la ce ma, pana si pozele postate pe topicul dedicat sunt facute de tine tie, asa cunosti tu oameni noi?

#81
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.989
  • Înscris: 24.01.2012
@Cazimi
Sa nu extrapolam, nu de simtirile mele este vorba aici.

Si ai dreptate, chiar nu am cunoscut destui oameni.

#82
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.629
  • Înscris: 20.10.2006

View Postfucsia, on 25 februarie 2015 - 23:29, said:

Yeah, right, bine c-ai aparut in viata mea, ca altfel habar n-aveam ce inseamna sa mergi cu cortul. Orizonturi noi la ce ma, pana si pozele postate pe topicul dedicat sunt facute de tine tie, asa cunosti tu oameni noi?
Asa cum am mai scris, nu iti imagina ca am scris tot pe forum sau dat toate detaliile sau ca o voi face vreodata. Sau cel putin de pe contul asta.

#83
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.716
  • Înscris: 10.02.2011

View Postnoemy0099, on 25 februarie 2015 - 23:14, said:

orice om normal la cap (de aia am si zis ca poate par psihopata zicand ce am zis, ca asta considera majoritatea fara sa traiasca ce nasoale au trait altii)...ii vrea batuti sau morti pe cei care i-au urat, batut, jignit, vrut morti.
Te inseli !
Un psihopat/sociopat nu ar recunoaste niciodata acest lucru, nici sub anonimat, deoarece un psihopat/socipat nu vrea sa stie cei din jurul sau ce gandeste.

Faptul ca tu ai acele sentimente, dovedeste ca nu esti psihopata/sociopata  Posted Image
Daca erai psihopata/sociopata sigur am fi vazut cu totii la stirile de la ora 17:00 "cum o fata de 24 de ani si-a ucis cu bestialitate tatal si acum risca 10 ani de inchisoare" la fel ca adolescenta aia de 15 ani de si-a ucis mama vitrega motivand:
Niciodată mama nu era mulțumită de mine. Într-o zi, a venit la școală și m-a pălmuit în fața dirigintei. Doamna dirigintă îi spunea: «Lăsați-o!», dar ea continua să mă lovească. Altă dată, m-a călcat în picioare pentru cinci absențe. A intrat la mine în cameră, a început să mă ia de păr, să mă ia la palme, să mă insulte... Mereu mă bătea cu făcălețul și nu știam ce să mai fac

sursa==>http://www.libertate...nte-245607.html

#84
fucsia

fucsia

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 11.07.2014
Nu-i rau faptul ca recunosti ca ai clone. E rau faptul ca stiu ce prestanta ai live, si ma mai si aburesti cu avioane. Da' ma rog, unora le place sa traiasca in negare, nu-i problema mea.

View PostLunaCrystal, on 25 februarie 2015 - 23:38, said:

Asa cum am mai scris, nu iti imagina ca am scris tot pe forum sau dat toate detaliile sau ca o voi face vreodata. Sau cel putin de pe contul asta.


#85
noemy0099

noemy0099

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 36
  • Înscris: 25.02.2015

View PostCazimi, on 25 februarie 2015 - 23:24, said:


De fapt, există o teorie conform căreia copiii se nasc nu din părinții de la care învață ceva, ci din părinții pe care trebuie să îi învețe ceva”. Cu alte cuvinte, poate ei ceva de învățat de la tine, nu tu de la ei. Dacă nu au aflat până acum poate or sa afle după ce o să te muți.


Dacă nu știi să creezi fericirea (aia din fleacuri, de care zici) pentru tine însuți, nu ai cum s-o dai altora.

Iar dacă nu ai întâlnit oameni care să fie fericiți singuri, poate n-ai cunoscut destui oameni...


"De fapt, există o teorie conform căreia copiii se nasc nu din părinții de la care învață ceva, ci din părinții pe care trebuie să îi învețe ceva”. Cu alte cuvinte, poate ei ceva de învățat de la tine, nu tu de la ei. Dacă nu au aflat până acum poate or sa afle după ce o să te muți."

nu zic asta des, dar ai dreptate.

numai asa vor invata ceva, cand nu ma vor mai vedea niciodata si cand ma voi muta, ca in rest, nu e vorba de comunicare, sa invete ceva, nu ma asculta nimeni (asa a fost toata viata cu ei, numai ei cred ca au dreptate, eu sunt copilul prost), sunt jignita cand e sa zic adevarul sau sa incerc sa comunic, deci nu e vorba de ceva verbal, si ma indoiesc ca va fi vreodata.

View Posttom_1133, on 25 februarie 2015 - 23:40, said:

Te inseli !
Un psihopat/sociopat nu ar recunoaste niciodata acest lucru, nici sub anonimat, deoarece un psihopat/socipat nu vrea sa stie cei din jurul sau ce gandeste.

Faptul ca tu ai acele sentimente, dovedeste ca nu esti psihopata/sociopata  Posted Image
Daca erai psihopata/sociopata sigur am fi vazut cu totii la stirile de la ora 17:00 "cum o fata de 24 de ani si-a ucis cu bestialitate tatal si acum risca 10 ani de inchisoare" la fel ca adolescenta aia de 15 ani de si-a ucis mama vitrega motivand:
Niciodată mama nu era mulţumită de mine. Într-o zi, a venit la şcoală şi m-a pălmuit în faţa dirigintei. Doamna dirigintă îi spunea: «Lăsaţi-o!», dar ea continua să mă lovească. Altă dată, m-a călcat în picioare pentru cinci absenţe. A intrat la mine în cameră, a început să mă ia de păr, să mă ia la palme, să mă insulte... Mereu mă bătea cu făcăleţul şi nu ştiam ce să mai fac

sursa==>http://www.libertate...nte-245607.html

da, stiu, nu sunt psihopata, dar am si eu gandurile mele sadice si negre, in care imi imaginez diverse scenarii grotesti sangeroase in care sunt prezenti cei care ma ranesc cel mai mult.

#86
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.629
  • Înscris: 20.10.2006

View Postfucsia, on 25 februarie 2015 - 23:41, said:

Nu-i rau faptul ca recunosti ca ai clone. E rau faptul ca stiu ce prestanta ai live, si ma mai si aburesti cu avioane. Da' ma rog, unora le place sa traiasca in negare, nu-i problema mea.
Nu cred ca are importanta ce si cum sunt si ce fac eu, oricum adevarul il stiu doar eu. Eu i-am dat niste sfaturi care nu cred ca sunt gresite. Daca crezi ca sunt gresite ataca ideea nu persoana, suntem la dezbateri ideei/sugestii.

P.S. Sa nu imi zici ca tu te pomenesti ca nu ai clone.


Off-topic, dar fun:
@petre69  Ford ka nu ii trebuie sa ca rezolve problema? :))

Editat de LunaCrystal, 25 februarie 2015 - 23:52.


#87
fucsia

fucsia

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 11.07.2014
Ai dat niste sfaturi tampite. Da, de jumatate de an asta fac, cate o clona pe zi, sa nu par a fi un puritan care de fapt lesina SL da' de pe conturi adiacente, ca e arie ilegala. Revino-ti din universul tau paralel, vezi ca in jurul cortului exista societate.

Editat de fucsia, 25 februarie 2015 - 23:51.


#88
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.629
  • Înscris: 20.10.2006
Ha ha ha, doamne ce amuzant devii fucsia, cred ca pot merge la club noaptea asta, ca nu mai dorm, mi-ai dat motiv de zambet si veselie. :)) Vaiii Posted Image

#89
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.716
  • Înscris: 10.02.2011

View PostLunaCrystal, on 25 februarie 2015 - 23:46, said:

Off-topic, dar fun:
@petre69  Ford ka nu ii trebuie sa ca rezolve problema? Posted Image
Si daca vrea sa fuga de acasa, nu e bun un Ford Ka  Posted Image  ?!

#90
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.352
  • Înscris: 29.12.2009
Sa inteleg ca eu sunt un tata rau daca m-am dus in camera la fiica-mea si am umblat la termostat spunandu-i ca poate sa organizeze o sauna acolo?

View Posttom_1133, on 25 februarie 2015 - 23:57, said:

Si daca vrea sa fuga de acasa, nu e bun un Ford Ka  Posted Image  ?!
Pai cum doarme in el, cu picioarele scoase pe geam?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate