Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...
 RCS-RDS devine Digi Romania

Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...
 

intrebare bursa

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
grapefruit

grapefruit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.06.2013
Vreau sa stiu si eu care a fost ultima media pentru a lua bursa la ingineria sistemelor de la automatica si calculatoare in anul 1 sem 1 ,anul trecut sau acum 2 ani.

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,636
  • Înscris: 30.07.2003
Doua greseli in abordare:
1) nu specifici universitatea, in toata tara sunt facultati cu aceeasi descriere;
2) egal cu zero, de la an la an sunt alte medii, alti oameni, n-are nici o valoare ce intrebi tu.

#3
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
Si eu vreau un camion plin cu bani.

#4
grapefruit

grapefruit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.06.2013
La politehnica(bucuresti_,sa stii ca are importanta.Desi mediile flucteaza de la an la an totusi este o "medie" pentru a-si face omul o idee.

Daca merg pe logica ta ,nu ar trebui sa ma intereseze cu cat s-a intrat in ultimii 10 ani la politehnica si sa sper ca pot intra si cu 6 pentru ca anul asta nu este ca celalat cand s-a intrat cu 9.50 ,repetand cu ardoare lozinca "difera de la an la an"

Edited by grapefruit, 21 February 2015 - 22:25.


#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,636
  • Înscris: 30.07.2003
N-ar trebui sa te intereseze media ci doar studiul, cum sa fii cel mai bun si nu sa stai cu grija drobului de sare pentru ca-ti distrage atentia. Daca tu esti de 6 (exemplul dat de tine) si speri la Bucuresti unde vine toata tara ai o problema de evaluare. Eu spuneam ca pragul pentru bursa nu-i important.

Edited by neagu_laurentiu, 22 February 2015 - 11:17.


#6
grapefruit

grapefruit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.06.2013
Pai dvs priviti situatia detasat;si eu am dat sfaturi de genu atunci cand nu ma aflam implicat efectiv (paream foarte intelept) ,dar oamenii se comporta diferit atunci cand este vorba de ei si pun si intrebari carora le stiu raspunsul doar pentru a se justifica Posted Image

Si in Cluj,Timisoara vine toata lumea din zona ,asta inseamna ca media de admitere de la Cluj=media de admitere de la Timisoara=media de admitere de la Bucuresti(acum fac pe carcotasul)

Edited by grapefruit, 22 February 2015 - 20:27.


#7
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,636
  • Înscris: 30.07.2003
Incearca sa fii cat mai detasat, face bine in actiunile tale in momente critice Posted Image
La Bucuresti vin mai multi chiar si din zone universitare, e si un curent cum ca aici sunt "cainii cu colacii in coada". Iar asta se vede comparand mediile de admitere (cel putin la AC la UPB sunt pe net).

Edited by neagu_laurentiu, 22 February 2015 - 20:46.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate