Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...
 Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza
 

Isaran Residence - locatari si viitori locatari

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
6260 replies to this topic

#4753
danycro2002

danycro2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 16.09.2008

View PostLivBv, on 26 iunie 2017 - 17:21, said:

Ma ajuta si pe mine un vecin care are internet de 300 Mbps de la Digi, la instalare trebuie sa dea gauri, sa atarne fire sau alte modificari? Sau doar leaga fibra si gata? Multumesc!
Doar sertizeaza fibra si o infig in media converter-ul/router-ul adus de ei. Daca vrei sa iti sertizeze si cablurile de retea care ajung la prizele din apartament, trebuie sa platesti extra.

#4754
LivBv

LivBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 29.02.2016
Mersi, bine ca nu se atarna cabluri sau gauri.

#4755
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
La un moment dat se zvonea ca vine televiziunea. Nu a mai venit sau a venit si nu a gasit un subiect de dat pe post?

#4756
flr77

flr77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 04.07.2015
Pentru pupatorii in dos de libanezi. Cate din problemele respective s-au rezolvat?

Attached Files



#4757
sakpase

sakpase

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.10.2016
Esti rau/rea...nu a trecut decat o luna. A facut o bara de doi lei si la propriu si la figurat la rampa de la scara, scurgerile din subteran curg toate, de la ploaia de ieri ploua pe langa toate în subteran, nu doar cea defecta, in subteran curgea ieri fluviu pe rampa, nu mai vorbim de infiltratii

#4758
tickone

tickone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 08.02.2015
Ceva trebuie sa facem, daca infiltratiile se rezolva cum se rezolva apa ce coboara pe rampa nu este preluata de cele două rigole, din partea superioara şi cea inferioara . Pe langa asta, vad ca se infiltreaza si pe langa bloc , pe peretii parcarii subterane. Ar trebui sa le adaugam la probleme de rezolvat.

#4759
iopetre

iopetre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 08.05.2015
Nu ca ar conta, dar ieri problema  a fost generala, in tot orasul :(
[ https://scontent.fsbz1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/19260228_1862936484027652_8058481420297090500_n.jpg?oh=364b16e1fb6c0ac2801c11b95553b248&oe=59DBBC51 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4760
flr77

flr77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 04.07.2015

View Posttickone, on 27 iunie 2017 - 14:33, said:

Ceva trebuie sa facem, daca infiltratiile se rezolva cum se rezolva apa ce coboara pe rampa nu este preluata de cele două rigole, din partea superioara și cea inferioara . Pe langa asta, vad ca se infiltreaza si pe langa bloc , pe peretii parcarii subterane. Ar trebui sa le adaugam la probleme de rezolvat.
Mai adaugam si bariere de 2 lei. Cea pe coborare este stricata de vreo 3 zile, aia de la bl. 1 este rupta. Una din cele de la bl.2 a stat si ea vreo 4 zile stricata. Lifturile: stiu vreo 3 vecini care au ramas blocati.

#4761
LivBv

LivBv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 29.02.2016

View Postflr77, on 27 iunie 2017 - 15:42, said:


Mai adaugam si bariere de 2 lei. Cea pe coborare este stricata de vreo 3 zile, aia de la bl. 1 este rupta. Una din cele de la bl.2 a stat si ea vreo 4 zile stricata. Lifturile: stiu vreo 3 vecini care au ramas blocati.

Au fost aia de la lifturi ieri, azi era butonu' ala de la alarma aprins, treaba de calitate
La bariera tot umbla betivu' ala de paznic cu cheia, le deschide unora si altora care n-au telecomanda, probabil pe vreo 2-3 beri. Dar o sa am o conversatie cu el!
In rest toate bune!!

#4762
bycushor

bycushor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.01.2007
Da, asta am vazut si eu ieri pentru vecinii cu "ZAB" la nr. Ba mai si dirijeaza circulatia, stai acolo ia stanga ia dreapta.

#4763
dgabrasov80

dgabrasov80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 09.09.2016
Trebuie depusă o adresă la Sfanta Asociatie cu toate problemele care sunt si semnăturii cât mai multe, cu nr de inregistrare termen de rezolvare pe o perioada de 60 zile, daca nu se rezolvă  atunci se poate merge la OPC, verbal va bateti gura degeaba.
Fadi daca era un om destept si de cuvant putea fi iubit de locatarii nu injurat la tot pasul.
Cand a venit televiziunea am fost 2 persoane, restul unde sunteti, nu aveti probleme?? Au decis sa faca reportajul cand suntem mai multi nu 2 persoane din 300.

#4764
flr77

flr77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 04.07.2015

View Postdgabrasov80, on 15 iunie 2017 - 16:51, said:

  Duminica la ora 20.00 vor veni cei de la TV pt reportaj, adunarea in fata blocului 2 daca vremea va fi bună!
A plouat cu galeata !

View Postdgabrasov80, on 28 iunie 2017 - 12:59, said:


Cand a venit televiziunea am fost 2 persoane, restul unde sunteti, nu aveti probleme?? Au decis sa faca reportajul cand suntem mai multi nu 2 persoane din 300.


#4765
sakpase

sakpase

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.10.2016
Da, a plouat cu galeata, iar unii se multumesc cu faptul ca a plouat în tot orasul la fel. Si ce? Cu ce ne incalzeste? Ca apa intra în subteran pe unde vrea ea? Ce daca se rezolva candva, pana atunci cei de la parter schimbam parchetul. Dar, cap aveti, minte ce va mai trebuie?
Cei cu ZAB la fel au facut si în blocul 1, numai abuzuri, un loc luat si masini bagate pe o singura telecomanda. Asa si acum, inchiriat un loc de la un proprietar, o telecomanda si de restul calarit borduri, vorbit cu paznicul si parcat ca la ASA NU!

#4766
Marilou

Marilou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 07.05.2015
Am o curiozitate ... Daca ,, minunatul '' Fadi (  fara domn , ca nu este asa ceva )  nu se tine de promisiuni , pot sa fiu si eu nepasator si sa-mi schimb usa de la intrare , sa-mi  pun aer conditionat etc ? Daca nu respectam cuvantul dat , inseamna ca nici noi nu trebuie sa respectam acea clauza... pot Posted Image  ?

Edited by Marilou, 28 June 2017 - 18:54.


#4767
dgabrasov80

dgabrasov80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 09.09.2016
Este apartamentul tău poti face ce vrei, eu l-am pus la vanzare, altfel faceam si eu la fel. Imi aduc aminte la inceput cand zicea ca ne vinde Mecedes la pret de Dacie, pt mine este Dacie la pret de trabant :-)

#4768
bycushor

bycushor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.01.2007

View Postsakpase, on 28 iunie 2017 - 15:37, said:

Da, a plouat cu galeata, iar unii se multumesc cu faptul ca a plouat în tot orasul la fel. Si ce? Cu ce ne incalzeste? Ca apa intra în subteran pe unde vrea ea? Ce daca se rezolva candva, pana atunci cei de la parter schimbam parchetul. Dar, cap aveti, minte ce va mai trebuie?
Au mai fost ceva discutii ca ce cauta altii in subteran care nu au loc de parcare acolo, ca cine plateste curent pentru ei. Eu n-am loc de parcare acolo,nu cobor. Puneti poze cei care aveti, si la o cautare pe google de minunatul isaran se vor afisa si acele poze.

View PostMarilou, on 28 iunie 2017 - 18:54, said:

Am o curiozitate ... Daca ,, minunatul '' Fadi (  fara domn , ca nu este asa ceva )  nu se tine de promisiuni , pot sa fiu si eu nepasator si sa-mi schimb usa de la intrare , sa-mi  pun aer conditionat etc ? Daca nu respectam cuvantul dat , inseamna ca nici noi nu trebuie sa respectam acea clauza... pot Posted Image  ?

Aerul conditionat interzis pe fatada blocului nu este ideea lui fadi ci este o lege. Iti trebuie autorizatie de constructie pentru asa ceva pe care, teoretic nu o poti obtine. Insa usa..pai usa schimb-o Posted Image

Edited by bycushor, 29 June 2017 - 07:21.


#4769
tickone

tickone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 08.02.2015
http://www.bizbrasov...al-de-urbanism/

Aer conditionat poti monta, dar nu pe fatada, asa este, se mai discuta anterior. Imitatia de usa de  la intrare o poti schimba oricand. Cele doua investitii insa te pot duce spre 3000 ron, nu spre 3o de dolari cat a costat usa Isaran. Ce-i drept ca bine ar fi sa optam pe o nuanta din aceeasi gama, dar aici oricum fac toti dupa bunul plac.

#4770
flr77

flr77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 04.07.2015
Cam asa.

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate