Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Isaran Residence - locatari si viitori locatari

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
6260 replies to this topic

#1
Ebenize

Ebenize

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 24.02.2007
Am creat acest topic pentru actualii si viitorii locatari a blocurilor "Isaran Residence". M-am gandit ca poate prin acesta, unii dintre noi care evident accesam acest forum, ne putem rezolva problemele mai usor in cazul in care vor exista fie cu vecinii sau administratia si astfel putem imparti informatii, plangeri, reclamatii  fara sa batem la usa sau sa punem afise lipite pe geamul scarii, usa apartamentului etc. Totodata se pot posta si pareri pro/ contra despre apartament si eventual solutii care le pot fi de folos celorlalti locatari. Nu stiu cat de util va fi acest topic si cati il vor accesa dar vom vedea pe viitor Posted Image.

Edited by Ebenize, 15 February 2015 - 23:18.


#2
geopop2005

geopop2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 08.02.2014
Good job! Posted Image

#3
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
In ce zona folclorica se afla cartierul?
Se vrea a fi un fel de zona a reclamatiilor sau mutat asociatia de locatari aici?

#4
Ebenize

Ebenize

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 24.02.2007
In tractoru pe langa coresi mall vezi site

#5
Ebenize

Ebenize

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 24.02.2007
am uitat sa scriu ca e din Brasov. Rog un moderator sa scrie sus in titlu brasov

#6
tickone

tickone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 08.02.2015

View PostEbenize, on 15 februarie 2015 - 23:13, said:

Am creat acest topic pentru actualii si viitorii locatari a blocurilor "Isaran Residence". M-am gandit ca poate prin acesta, unii dintre noi care evident accesam acest forum, ne putem rezolva problemele mai usor in cazul in care vor exista fie cu vecinii sau administratia si astfel putem imparti informatii, plangeri, reclamatii  fara sa batem la usa sau sa punem afise lipite pe geamul scarii, usa apartamentului etc. Totodata se pot posta si pareri pro/ contra despre apartament si eventual solutii care le pot fi de folos celorlalti locatari. Nu stiu cat de util va fi acest topic si cati il vor accesa dar vom vedea pe viitor Posted Image.

Buna treaba, sper sa se mute aici toti cei ce au cumparat sau urmeaza sa cumpere si sa-i lase pe arici-pogonicii carcotasi sa vorbeasca intre ei, desi am curaj sa pun pariu ca o sa ii vedem comentand si aici pentru ca nu se pot abtine...Posted Image

#7
stef23426

stef23426

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 30.01.2015
Felicitari ebenize ! Pentru initiativa.
Merg ai eu pe pariul tau tickone :-)
A intrebat cineva si pe celalalt topic. Cand se face actul de predare- primire inainte sau dupa vanzare- cumparare. Poate saptamana asta ajung si la faza asta. :-)

#8
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005

View Poststef23426, on 16 februarie 2015 - 13:20, said:

Felicitari ebenize ! Pentru initiativa.
Merg ai eu pe pariul tau tickone :-)
A intrebat cineva si pe celalalt topic. Cand se face actul de predare- primire inainte sau dupa vanzare- cumparare. Poate saptamana asta ajung si la faza asta. :-)
Mai intai C Vz-cump dupa care receptia apartamentului daca este gata.

#9
florin250386

florin250386

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.01.2015
Buna ideea cu acest topic.

#10
Ebenize

Ebenize

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 24.02.2007
Eh clar or sa vina smecherasii forumisti sa isi mai dea nitel cu parerea ca doar nu ii costa nimic :P mai ridica si ei pulsul :))

#11
Ebenize

Ebenize

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 24.02.2007
Pai si daca e gata, ti-l preda in aceeasi zi in care semnezi sau mai astepti cateva zile?

#12
stef23426

stef23426

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 30.01.2015
Dupa ce ai contractul de vanzare-cumparare mergi cu el la banca. Banca vireaza in contul celor de la isaran banii si iti da o chitana, cu aceasta mergi pe santier si primesti cheile. In functie de banca viramentul se poate face in aceeasi zi sau in 2 zile... La BT mi-au spus ca vireaza in aceeasi, binenteles in functie de ora la care ajunge la ei contractul, daca ma merg dupa ora 15 sunt sigur ca vor vira a 2- zi.

#13
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Prinde contur si scara A, sistemul de iluminat ambiental functioneaza, s-a facut cratenie in mare, apartamentele sunt inchise cu cheia. La etajul 8 singurul contor electric montat este cel de la apartamentul meu momentan (tablou electric apartamentele de la et 7 si 8).

#14
tickone

tickone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 08.02.2015

View PostOne of Them, on 16 februarie 2015 - 20:22, said:

Prinde contur si scara A, sistemul de iluminat ambiental functioneaza, s-a facut cratenie in mare, apartamentele sunt inchise cu cheia. La etajul 8 singurul contor electric montat este cel de la apartamentul meu momentan (tablou electric apartamentele de la et 7 si 8).
Sa fie intr-un ceas bun si sa fiti cat mai multi cei care dati vesti din astea...pana la noi, cei din blocul doi, mai este....cei de la electrica s-au miscat bine, in grafic?

#15
Ebenize

Ebenize

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 24.02.2007
Aha.. am inteles stef, ms de info.

#16
tickone

tickone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 08.02.2015
Am avut astazi ceva treaba prin zona si am aruncat o privire, se lucreaza intens, agitatie multa....la blocul doi vad ca trag tare la compartimentare etaj 8 plus ca se pregateste din ce am putut vedea cofrajul pentru placa intre etajele 8 si 9, au adus materiale asa ca sunt semne de dezmortire dupa iarna....

#17
Sabyna123

Sabyna123

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.02.2015
Stie cineva de ce s-a schimbat numele proprietarului de la Isaran? Pe antecontract este o persoana iar pe contractul de vânz-cump alt nume...

#18
Ebenize

Ebenize

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 24.02.2007
Eu stiu ca e fratele lui fadi si sunt asociati. Nu l-am cunoscut decat pe fadi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate