Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Traian Basescu Prim-Ministru

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
182 răspunsuri în acest subiect

#145
merlin2

merlin2

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 672
  • Înscris: 22.08.2014

 costyn_man, on 28 decembrie 2014 - 17:05, said:

Tu ai citit ce a scris colegul sau ai norma la postari?

Basescu premier, am corectat.
Dar, te invit si pe tine sa spui care sunt secretele pe baza carui aeventualul premier Base ar aduce laptele si mierea in Romania.
In afara de gargara, circ, politiciansm, mitocanie, demagogie. Astea, inteleg, va dau pe spate pe amatorii de asa ceva. Insa nu ajuta la nimic economia si mediul privat.

#146
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.785
  • Înscris: 27.01.2009
Iohanis presedinte si base premier ar fi ideal

#147
merlin2

merlin2

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 672
  • Înscris: 22.08.2014
E interesant oricum sa constati nivelul basistilor, mai departe de tatucul lor etern nu ii duce capul. Trist.
Si,c a sa revenim cu picioarele pe pamant, sansesele ca Basescu sa ajunga premier tind la zero.
In primul rand, ar trebui ca el sa-si doreasca asta, si din cate a lasat de inteles, nu vrea, a spus ca vrea sa mearga acasa, sa isi creasca nepotii, etc. Este si de inteles, functia de premier inseamna munca, esti responsabil ptr tot, nu inseamna sa stai pe margine sa faci gargara si sa acuzi in stanga si in dreapta.
Apoi, chiar daca, asa cum ne-a obisnuit, se razgandeste, apare o alta problema: Johannis nu l-ar desemna.
Sa ne reamintim:\ declaratiile presedintelui Klaus Johannis:
22 august 2014: Dacă voi fi ales preşedinte, Traian Băsescu nu are nicio şansă să îl desemnez prim-ministru
http://www.evz.ro/io...m-ministru.html

10 noiembrie 2014:Nu vreau să îl vad pe Traian Băsescu premier, deci nu îl voi pune
http://www.realitate...l#ixzz3NCptxuyY

Totusi Johannis pare un om de cuvant, nu un mincinos, nu-i asa? Romania lucrului bine facut, cu un mincinos, nu prea suna bine, nu?
A aratat ca nu pleaca urechea la ce vor basistii, vezi criticile aduse consilierului Mihalache de pedelisti, care nu l-au determinat pe Johannis sa renunte la acesta.
Deci, sorry, basistilor, Basescu nu va ajunge niciodata premier, oricat v-ar salta voua inima.
Am impresia ca v-ati luat o teapa de zile mari cu domnul Johannis, daca ati crezut ca este un continuator al acelorasi practici basiste.
Premierul lui Johannis este Catalin Predoiu.
Traian Basescu este istorie, mai undeva pe la groapa de gunoi. Si cred a va fi ocupoat, oricum, cu procurorii, deci nu mai are timp si de prim-ministru.
Gasiti-va alt tatuc.

Editat de merlin2, 28 decembrie 2014 - 17:25.


#148
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.601
  • Înscris: 01.08.2005

 merlin2, on 28 decembrie 2014 - 17:13, said:


Basescu premier, am corectat.
Dar, te invit si pe tine sa spui care sunt secretele pe baza carui aeventualul premier Base ar aduce laptele si mierea in Romania.
In afara de gargara, circ, politiciansm, mitocanie, demagogie. Astea, inteleg, va dau pe spate pe amatorii de asa ceva. Insa nu ajuta la nimic economia si mediul privat.

Basescu s-a dovedit a fi un bun strateg, mult mai bun decit ponta, in calitate de premier si cu un guvern pe masura ar reusi sa faca ceva pentru romania! Ponta de trei ani are friiele economiei in mina si nu a reusit sa faca nimic, consider ca basescu premier ar fi solutia cea mai buna in acest moment! Oricum, premier mai prost ca ponta nu avem sansa sa mai gasim!

 merlin2, on 28 decembrie 2014 - 17:19, said:

.....
Coane, vezi ce am spus pe pagina anterioara, basescu nu vrea sa se mai implice in politica! Este doar un scenariu pe care noi il agream si am vrea sa devina real iar pentru voi ar fi un cosmar!

#149
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.898
  • Înscris: 22.11.2009

 merlin2, on 28 decembrie 2014 - 17:02, said:

Zau? Vrei sa explici si cum ar curge imediat lapte si miere cu...Basescu premier?
Ce ar face Basescu in calitate de premier ca sa fie asa bine?
Ca in afara de gargara, mitocanie, circ, demagogie, baselu nu stie altceva.

Gura de oxigen? Pai sectorul privat are deja o imensa gura de oxigen prin evaziunea fiscala pe care o face.
Cine a pomenit de lapte si miere,esti dezinformator cumva?
Asta zici tu,alti sunt de alta parere,basescu poate si e capabil sa faca mult bine unora printre care si mie.
Asta zici tu,si chiar si asa,dece trebuie sa fiu pus in postura de a incalca legea ca sa pot sa supravietuiesc.
Bai,dar tu esti un proletar destoinic.

#150
Boshaft_Sylvester

Boshaft_Sylvester

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.558
  • Înscris: 01.10.2013
Daca Basescu ar ajunge premier, el si sustinatorii lui, ar sfarsi vanati pe strazi cu pusti de asalt, ca mistretii.

Scenariul este de film.

Oricum, basistii sunt induiosatori.

Iohannis a zis "fara Basescu", nici insusi Basescu nu mai vrea pe nicaieri, dar ei, sarmanii, inca nu pot depasi trauma ca idolul lor va sfarsi la lada de gunoi a istoriei.

Cu o halta in puscarie, sper eu.

Editat de Boshaft_Sylvester, 28 decembrie 2014 - 17:40.


#151
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.898
  • Înscris: 22.11.2009

 Boshaft_Sylvester, on 28 decembrie 2014 - 17:37, said:

Daca Basescu ar ajunge premier, el si sustinatorii lui, ar sfarsi vanati pe strazi cu pusti de asalt, ca mistretii.
Hai ma ca tu ai vazut prea multe filme cu Rambo.

#152
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.601
  • Înscris: 01.08.2005

 Boshaft_Sylvester, on 28 decembrie 2014 - 17:37, said:

Daca Basescu ar ajunge premier, el si sustinatorii lui, ar sfarsi vanati pe strazi cu pusti de asalt, ca mistretii.

Scenariul este de film.

Oricum, basistii sunt induiosatori.

Iohannis a zis "fara Basescu", nici insusi Basescu nu mai vrea pe nicaieri, dar ei, sarmanii, inca nu pot depasi trauma ca idolul lor va sfarsi la lada de gunoi a istoriei.

Cu o halta in puscarie, sper eu.
Vrabia malai viseaza.....! Spera, tata, spera ca este gratis!

#153
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.069
  • Înscris: 04.06.2007

 Boshaft_Sylvester, on 28 decembrie 2014 - 17:37, said:

Daca Basescu ar ajunge premier, el si sustinatorii lui, ar sfarsi vanati pe strazi cu pusti de asalt, ca mistretii.

Scenariul este de film.

Oricum, basistii sunt induiosatori.

Iohannis a zis "fara Basescu", nici insusi Basescu nu mai vrea pe nicaieri, dar ei, sarmanii, inca nu pot depasi trauma ca idolul lor va sfarsi la lada de gunoi a istoriei.

Cu o halta in puscarie, sper eu.

Vrei nu vrei, basexu este presedintele care a inregistrat cea mai mare cota de incredere , raportata la predecesori, dupa terminarea mandatului, asa ca falimentul hantenei 3 in lupta lor  cu
ba-sexul, ma lasa rece, in schimb, urmarile lasate in neuronii unora sunt extrem de grave, si chiar au vise erotice legate de subiect

#154
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.232
  • Înscris: 03.04.2004
Traian Băsescu anunța, înainte de a-și încheia mandatul de președinte, că în prima zi în care nu va mai fi la Cotroceni, se va înscris în PMP. Au trecut 7 zile, iar fostul președinte nu a făcut pasul spre PMP așa cum îi ceruse Elena Udrea, ci dimpotrivă.
Băsescu s-a înțeles cu Cristian Diaconescu, iar acesta l-a invitat să se înscrie în Fundația Mișcarea Populară. Asta, pentru ca imaginea lui Băsescu să rămână aceeași ca până acum.
”Nu știu și nu e important de ce nu s-a înscris Băsescu în partid. Nu e nicio competiție între Fundație și Partid.”, a declarat Cristian Diaconescu, președintele Fundației Mișcare Populară, la B1 TV.
Însă, Băsescu e dat de gol de oamenii din PMP. Adrian Rădulescu, fostul său consilier și acum membru al PMP, a anunțat că președintele a ales. Va merge la Fundație, dar va colabora cu Partidul. Rădulescu a făcut și o gafă: va împărți și capra și varza, făcând o analogie nefericită între președinții Fundației și ai Partidului.
”Dacă vrea să fie liber, se înscrie în Fundație. Eu mai degrabă îl văd în Fundație decât la Partid. Dacă ar alege Partidul, ar coborî prea mult. E o decizie excelentă de a merge la Fundație. Președintele va colabora cu Partidul. Așa, va împărți și capra și varza.”, a spus Rădulescu la B1 tv.

http://www.stiripesurse.ro/traian-basescu-a-ales-o-refuza-pe-elena-udrea-i-se-duce-la-funda-ia-mi-carea-populara_942992.html


Se pare ca, conducatorul mult iubit, fuge ca draq de tamaie de Udrea. O fi stiind el ceva.

#155
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.898
  • Înscris: 22.11.2009

 to_the_limit, on 28 decembrie 2014 - 21:25, said:



Se pare ca, conducatorul mult iubit, fuge ca draq de tamaie de Udrea. O fi stiind el ceva.
S-o crezi tu.
Nu fuge de udrea ca nu are dece,a promovat-o in campanie,in ziua cand a plecat de la Cotroceni sa afisat cu ea la una mica ca baietii asa ca nu fuge de ea si nici nu va fugii vreodata.
basescu daca se duce la fundatie o face tot in urma unei intelegeri cu udrea care au stabilit ca unul sa se duca la fundatie si unul sa ramana la partid in asa fel incat ambele structuri vor devenii acelasi rahat in scurt timp.
Si uite asa in scurt timp basexu va conduce tot pmp-ul fie fundatie sau partid.

#156
merlin2

merlin2

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 672
  • Înscris: 22.08.2014
Johannis a declarat in repetate randuri ca nu l-ar numi niciodata, n-avem motiv sa ne indoim ca nu-si respecta cuvantul dat.
Sunt convins ca Johannis e un om de cuvant, nu minte si nu se razgandeste la 5 minute.
Deci, topicul se poate inchide.
Tinel ala e penibil, auzi tu, sa se alieze PNL cu PMP ca sa-l dea jos pe Ponta. Atat il duce pe el capul.
PMP asta e partid parlamentar? La ce sa ajute alianta cu PNL? De noaptea mintii.
Si da, vad ca Basel nici in PMP nu se duce. Stie el ceva de Udrea, bine zis, mai ales ca aia apare in referatele procurorilor. Cred ca i-au dat o ultima pasuire de Sarbatori si o salta dupa. Baselu, la fel, are de dat la explicatii procurorilor.
Dar, cand ii auzi pe unii pe aici "imi salta inima la propunerea Base=premier", iti vine sa-ti iei campii.

Editat de merlin2, 28 decembrie 2014 - 21:36.


#157
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.601
  • Înscris: 01.08.2005

 merlin2, on 28 decembrie 2014 - 21:32, said:

Johannis a declarat in repetate randuri ca nu l-ar numi niciodata, n-avem motiv sa ne indoim ca nu-si respecta cuvantul dat.
Sunt convins ca Johannis e un om de cuvant, nu minte si nu se razgandeste la 5 minute.
Deci, topicul se poate inchide.

Dar si daca se razgindeste.....jar mincati! Posted Image

#158
merlin2

merlin2

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 672
  • Înscris: 22.08.2014

 mardraaxi, on 28 decembrie 2014 - 21:32, said:

basescu daca se duce la fundatie o face tot in urma unei intelegeri cu udrea care au stabilit ca unul sa se duca la fundatie si unul sa ramana la partid in asa fel incat ambele structuri vor devenii acelasi rahat in scurt timp.
Si uite asa in scurt timp basexu va conduce tot pmp-ul fie fundatie sau partid.


Vezi sa n-ajunga ambii in acelasi loc, adica pe la puscarie.
Cel mai probabil Udrea are deja "actele de cazare" pregatite.

Editat de merlin2, 28 decembrie 2014 - 21:42.


#159
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.857
  • Înscris: 22.05.2011

 merlin2, on 28 decembrie 2014 - 21:32, said:

Johannis a declarat in repetate randuri ca nu l-ar numi niciodata, n-avem motiv sa ne indoim ca nu-si respecta cuvantul dat.
Sunt convins ca Johannis e un om de cuvant, nu minte si nu se razgandeste la 5 minute.
Deci, topicul se poate inchide.
Tu de unde ai mai aparut smecherosule? Auzi la el : ''Deci, topicul se poate inchide.'' Sa nu ne scapi si vreo palma...

#160
merlin2

merlin2

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 672
  • Înscris: 22.08.2014

 costyn_man, on 28 decembrie 2014 - 21:35, said:

Dar si daca se razgindeste.....jar mincati! Posted Image

Ce penibil esti, iti dai seama?
Nu se razgandeste, sigur. Asta e neamt.
Habar n-am de ce folosesti pluralul, eu sunt o singura persoana.

 Chriss_Summer, on 28 decembrie 2014 - 21:36, said:

Tu de unde ai mai aparut smecherosule? Auzi la el : ''Deci, topicul se poate inchide.'' Sa nu ne scapi si vreo palma...

Pai in sensul ca se discuta aici ceva ce clar nu se va intampla.
Dar, inteleg ca fara Basescu nu puteti, vorbiti inainte, doar v-am aratat ca vorbiti despre ceva ce nu are sanse sa devina realitate.

Editat de merlin2, 28 decembrie 2014 - 21:40.


#161
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.232
  • Înscris: 03.04.2004

 mardraaxi, on 28 decembrie 2014 - 21:32, said:

S-o crezi tu.
Nu fuge de udrea ca nu are dece,a promovat-o in campanie,in ziua cand a plecat de la Cotroceni sa afisat cu ea la una mica ca baietii asa ca nu fuge de ea si nici nu va fugii vreodata.
basescu daca se duce la fundatie o face tot in urma unei intelegeri cu udrea care au stabilit ca unul sa se duca la fundatie si unul sa ramana la partid in asa fel incat ambele structuri vor devenii acelasi rahat in scurt timp.
Si uite asa in scurt timp basexu va conduce tot pmp-ul fie fundatie sau partid.


Eu pe Basescu, il vad in MARELE PNL, PMP-ul e prea mic, mult prea mic pentru el.

Romania lucrului bine facut!

Am zis!

#162
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.601
  • Înscris: 01.08.2005

 merlin2, on 28 decembrie 2014 - 21:39, said:

Ce penibil esti, iti dai seama?
Nu se razgandeste, sigur. Asta e neamt.
Habar n-am de ce folosesti pluralul, eu sunt o singura persoana.



Pai in sensul ca se discuta aici ceva ce clar nu se va intampla.
Dar, inteleg ca fara Basescu nu puteti, vorbiti inainte, doar v-am aratat ca vorbiti despre ceva ce nu are sanse sa devina realitate.
Bai, ajunsera hantenistii sa-l laude pe johannis! Nooo, vine sfirsitul lumii!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate