Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Cat de multumiti sunteti de Vodafone?

* * * - - 5 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3544 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Cat de multumiti sunteti de Vodafone? (1576 membri au votat)

Cat de multumiti sunteti de Vodafone?

  1. Sunt foarte multumit (251 voturi [15.60%])

    Procentaj al voturilor: 15.60%

  2. Multumit (471 voturi [29.27%])

    Procentaj al voturilor: 29.27%

  3. Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul (445 voturi [27.66%])

    Procentaj al voturilor: 27.66%

  4. Este groaznic, abia astept sa scap de el (442 voturi [27.47%])

    Procentaj al voturilor: 27.47%

Votează Vizitatorii nu pot vota

#19
grinch85

grinch85

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 410
  • Înscris: 17.05.2007
Client de 12 ani si desi in acest an am incercat marea cu degetul luand in calcul oferte mai bune si de la rivali pentru prelungire am dorit sa raman, poate mai mult decat vreo 3 consultanti de vanzari online care sunt praf. Exceptand relatia mea cu niste "manager account(i)" si incercand sa fiu realist le dau un 8 (multumit) pentru acesti 12 ani.

#20
cosminmares39

cosminmares39

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 121
  • Înscris: 16.08.2010
Client vechi,inca de la inceputuri.
Foarte multumit,cei mai profesionisti in domeniu,atuul principal in acest moment este calitatea Internetului.Apreciez reteaua inca de pe vremea Connex,calitatea acoperirii,a serviciilor m-a multumit si ma multumeste in continure.
Am renuntat la Internet fix in favoarea Vodafone inca din februarie 2008,nu-mi pare rau,am mobilitate nationala si asta reprezinta totul.
Serviciile voce sunt complete,nu au nevoie de niciun comentariu.
Calitatea acoperirii,de asemeni nu necesita comentarii,are calitate inca de la inceputuri cand Cosmorom avea acoperire numai Bucuresti - Brasov si vechiul drum spre Mare dar considerau ca este "bun de a fi lansat comercial"! Ma refeream la anul 2001,in relatarea anterioara,cand Connex avea la acele vremuri,acoperire nationala buna!
In final,nota 10 Vodafone! :peacefingers:

Editat de cosminmares39, 14 noiembrie 2010 - 10:16.


#21
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 112.716
  • Înscris: 13.06.2004
Mulțumit

#22
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.350
  • Înscris: 05.09.2006
Client din 2002 (Connex pe atunci) - multumit.
De un an am si Orange si am putut face comparatia.
Calitativ este clar peste Orange.

#23
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.889
  • Înscris: 08.10.2006
Multumit, dar am plecat de la ei pentru ca nu prea mai aveam cu cine sa vorbesc in retea, toti cunoscutii aveau pe Orange. La inceput in 2003 am fost tot pe Orange, apoi pe Connex cand mi-am schimbat telefonul, iar acum din nou portat pe Orange.  ;)

#24
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.992
  • Înscris: 21.08.2008
Sunt client Vodafone din 2004.
Eu le dau un 7 pentru ca nu prea mai am cu cine vorbi in Vodafone, majoritatea cunoscutilor sunt acum in Cosmote, iar parintii cu care odinioara imparteam abonamentul Vodafone Family nu mai au decat Digi.

Eu am in continuare 4 SIM-uri Vodafone, 2 sunt abonamente speciale iar celelalte sunt niste prepay-uri intrate in perioada de gratie.
Cu toate ca sunt multumit de retea, s-ar putea ca la anul sa nu mai am decat un abonament in Vodafone, daca nu voi obtine o alta oferta speciala pentru celalalt abonament, nu sunt un utilizator asiduu al telefonului mobil si imi doresc in continuare un abonament avantajos cu un numar moderat de minute.

#25
iustaa

iustaa

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 756
  • Înscris: 15.11.2010
Nu-mi place faptul ca ei nu ofera informatii reale, costul control vine cu zile intarziere, si astfel te poate fura daca nu dai atentie la data. Si totusi, sunt si tarife foarte mari in comparatie cu ce ofera concurenta. Dar per total sunt multumit de Vodafone, serviciul clienti acorda atentie, calitatea vocii este buna, si Vodafone a fost singurul operator ce mi-a dat minute de ziua mea..

#26
kmeleonu3

kmeleonu3

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 353
  • Înscris: 19.11.2009
Salut,
Am un sim de 7-8 ani si nu as renunta la numar. Am avut chiar si abonament de serviciu cu tot ce se putea  avea pe el, nu plateam bani din buzunar, si totusi nu am renuntat la acea cartela.
Chiar si acum cand exista portabilitatea nu am renuntat la VF desi am schimbat cateva cartele preplatite de Cosmote si Orange.
Multumesc Connex si Vodafone! Raman aici chiar daca mai sunt mici neintelegeri, nimeni nu este perfect.

#27
raduupri

raduupri

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 703
  • Înscris: 18.01.2009
Actualul sim il am de 6 ani, timp in care am beneficiat de cateva oferte bune. O perioada am avut in paralel cartele si de la ceilalti operatori, la care insa am renuntat, majoritatea prietenilor/cunostintelor fiind pe Vodafone.
Deci multumit,nemultumit tot pe Vodafone raman.

#28
Radu18-

Radu18-

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 954
  • Înscris: 16.02.2008
Anul acesta in noiembrie implinesc 10 ani in reteaua vodafone, abonament din 2000(am sim cu Connex Go! in telefon)

Am votat multumit, nu am avut probleme cu ei in tot acest timp, am abon ok, minutele imi sunt suficiente, facturi micute :)
- semnalul pe unde umblu e ok
- raman in Vodafone pt ca majoritatea cunoscutilor si familiei sunt pe Vodafone
- cu Relatii Clienti nu prea am avut de a face, nu stiu daca in 10 ani am avut maxim 10 apeluri, ma descurc singur, dar in foarte putinele cazuri cand am sunat am fost tratat ok

Nu am votat foarte multumit pentru ca acum un an jumatate cand i-am sunat si am cerut o oferta de pe cartelele lor prepay pe abonament(nu aveam perioada contractuala), nu au vrut sa imi dea oferta, erau dispusi sa ma piarda ca si client.
Oricum eu raman in vodafone, cred ca singura bila neagra este loializarea clientilor vechi versus superoferte pt clienti noi, si aici si Vodafone si Orange sunt cam la pamant.

#29
iustaa

iustaa

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 756
  • Înscris: 15.11.2010
Va merge myvodafone? La mine e ca acest servicu este indisponibil.

#30
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.294
  • Înscris: 12.08.2006
Parca mai greu,dar merge :)

#31
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.196
  • Înscris: 05.06.2006
Nemultumit!
Sunt client de 12-13 ani cu acelasi numar de telefon si am ramas cu 30 de minute amarate gratuite in retea.
Imi voi porta numarul la alta firma de telefonie, unde cu aceeasi bani pe care ii dau acum la VF, pot avea 700 de minute in retea.

#32
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.101
  • Înscris: 30.07.2010

Vizualizare mesajliviu_np, pe 16th November 2010, 23:19, a scris:

Nemultumit!
Sunt client de 12-13 ani cu acelasi numar de telefon si am ramas cu 30 de minute amarate gratuite in retea.
Imi voi porta numarul la alta firma de telefonie, unde cu aceeasi bani pe care ii dau acum la VF, pot avea 700 de minute in retea.
suna la *222 si cere o oferta
cu siguranta vei primi ceva bun pt vechimea ta in retea
bafta  :coolspeak:
*222 apoi 12101 sau 1 pt cei care nu au meniu

#33
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.688
  • Înscris: 23.04.2006

Vizualizare mesaja_d_y, pe 13th November 2010, 12:29, a scris:

Am zis ca ar fi ok sa facem un chestionar si sa vedem care este cel mai "bun"  operator de telecomunicatii din RO. Asadar, va invit la vot si eventual la comentarii! Dupa, voi face o analiza despre piata de telefonie mobila din ro. Votul va fi pana la sfaristul anului.
E greu, parerea mea, sa spui care e cel mai "bun" doarece totul este subiectiv.
Eu sunt foarte multumit de VF, am abonament la ei de 7 ani si voi continua mult timp. La un abonament de aproape 6 euro am 50 minute nationale, 350 in retea + 150 de sms (+bonus-urile ca sunt client fidel).
De fiecare data cand am o problema\intrebare apelez la ei (prin telefon, evident).
Ceea ce nu-mi place este oferta lor la telefoane mobile si personalul care lucreaza in magazine (dar asta tine exclusiv de tara si oras, dar peste tot sunt niste idioti, in principiu).
Dar totusi, pe langa asta mai folosesc uneori si o cartela de orange (cand prind promotii cu 1000 minute in retea + sms ) deoarece majoritatea persoanelor de varsta mea sunt pe orange si astfel le este mai usor sa ma contacteze

Vizualizare mesajcristi_6303, pe 16th November 2010, 23:23, a scris:

suna la *222 si cere o oferta
cu siguranta vei primi ceva bun pt vechimea ta in retea
bafta  :coolspeak:
*222 apoi 12101 sau 1 pt cei care nu au meniu

Exact. Daca ii suni vei primi multe oferte din cate poti alege ce ti se potriveste cel mai bine ( in plus, daca le spui ca esti client de x ani si ca daca la vechimea asta doar atat iti ofera te gandesti sa te multi in alta retea....sa vezi cum cresc ofetele)

#34
iustaa

iustaa

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 756
  • Înscris: 15.11.2010

Vizualizare mesajalexa32, pe 16th November 2010, 19:52, a scris:

Parca mai greu,dar merge :)
La mine e indisponibil. Le voi trimite un e-mail, poate mi-au inchis contul  :thumbdown:

#35
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.458
  • Înscris: 24.05.2010
Multumit de Vodafone,sunt clientul lor din 1998...am inceput cu pachetul Connex Go si de atunci tot cu ei sunt.Singura problema deranjanta pe care l-am avut era semnalul slab in zona unde locuiesc dar dupa cateva mailuri si telefoane catre ei(a venit o echipa au facut masuratori si au constatat...) s-a rezolvat si aceasta problema prin montarea unei antene in zona care stau.
In rest numai de bine.

#36
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.423
  • Înscris: 02.03.2006
Personal, nu am la ei nimic. Dar am folosit, pe vremuri, de la ei cartela Kamarad, iar acum gestionez niște cartele ale unor rude apropiate. Răspunsurile sunt luate din cele disponibile.
Ofertă abonamente - Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul
Ofertă prepay - Mulțumit
Ofertă telefoane - Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul
Tarife abonamente noi - Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul
Tarife abonamente vechi - Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul
Tarife prepay - Mulțumit
Prețuri telefoane - Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul
Acoperire voce - Mulțumit
Acoperire date - Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul
Calitate telefonie mobilă - Sunt foarte multumit
Calitate internet - Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul
Servicii online - Este groaznic, abia astept sa scap de el
Relații cu clienții - Este groaznic, abia astept sa scap de el

Nu pot să uit aroganța individului de la oficiul Vodafone de pe Iuliu Maniu de care am discutat cu ceva timp în urmă. Nu pot uita aroganța celor de la relații cu clienții atunci când am vorbit cu ei. Toți vorbesc și gândesc de parcă ei ar fi perfecți și cei mai deștepți, iar noi suntem niște proști. I-am spus-o de câteva ori și colegului de facultate care acum lucrează la ei. Nu știu cu ce i-a îndoctrinat, dar s-a schimbat în rău.
Singurul lucru de bine pe care-l pot spune despre ei la capitolul relații cu clienții este apariția pe acest forum a utilizatorului Vodafone care în marea majoritate a situațiilor a rezolvat niște spețe ale unor clienți. Chiar dacă au fost și situații când a dat cu bâta în baltă, trebuie apreciat la modul general.
La capitolul telefoane oferite, mult timp au stat în umbra Orange. Diferența între cei doi operatori este acum infimă și asta nu neapărat datorită îmbunătățirii politicii Vodafone, cât datorită contribuției Orange care s-a porcit rău de tot la acest capitol.
La capitolul servicii de date, strict pentru București, nu am constatat o diferență sesizabilă între ei și Orange. Cei 100 colegi de serviciu care aveau modemuri USB erau împărțiți jumătate-jumătate la Orange, respectiv Vodafone iar semnalul era cam același la toți (Mediu spre prost. Locația era atunci în zona Pieții Domeniilor). În provincie nu mai zic cât de prost era că am mai spus-o de câteva ori.
Nu știu dacă intră în discuție și ofertele pentru persoanele juridice dar, dacă da, vreau să amintesc că au fost cei mai rigizi dintre toți ofertanții. Iar oferta a fost din cale-afară de obraznică.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate