Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Protejarea sistemului de fisiere

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
19 răspunsuri în acest subiect

#19
AKADaJack

AKADaJack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 29
  • Înscris: 28.07.2002
Tot ce am putut sa fac este sa fac este sa aflu CAND se sterge un fisier. Din pacate eventul are loc doar dupa ce fisierul a fost sters. Este vorba de SHChangeNotify de la api-ul shell al windowsului.
(http://msdn.microsof...hangenotify.asp )
Daca ar fi fost dupa, as fi putut deschide fisierul cu append si impiedica scrierea.

O alta solutie ar fi ICopyHook::CopyCallback. Din pacate functioneaza si poate impiedica doar stergerea folderelor, nu si a fisierelor...

#20
maniaku

maniaku

    Moderator

  • Grup: Members
  • Mesaje: 241
  • Înscris: 25.04.2002
Dupa cum ti-am mai spus, eu am ales varianta 2. Totusi, nu te sfatuiesc sa faci acelasi lucru. E foarte mult de lucru si o sa ai mult de studiat. Pe langa asta, sunt o multime de cunostinte pe care nu le ai in momentul acesta pentru a putea face asa ceva. Nu e un domeniu unde functioneaza copy & paste, asa ca te sfatuiesc sa te mai gandesti putin inainte...

numai bine,
maniaku

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate