Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Master in Franta

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
sandy

sandy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 517
  • Înscris: 08.04.2005
Salut.
Din septembrie plec in Franta la master. Parintii o sa imi mai trimita bani din cand in cand pe care sa ii folosesc acolo. Trebuie sa imi deschid cont acolo la Societe Generale pe care sa il folosesc in diverse plati. Aici am card la Bcr. Care ar fi cea mai avantajoasa metoda de trimitere a banilor? M-am uitat la cateva banci si am vazut ca se poate sa am card de aici si sa il folosesc acolo sau sa transfer de pe un cont de aici intr-un cont acolo. Mai sunt si alte variante?
Merci.

#2
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.307
  • Înscris: 22.07.2005

View Postsandy, on 22nd August 2009, 04:06, said:

Salut.
Din septembrie plec in Franta la master. Parintii o sa imi mai trimita bani din cand in cand pe care sa ii folosesc acolo. Trebuie sa imi deschid cont acolo la Societe Generale pe care sa il folosesc in diverse plati. Aici am card la Bcr. Care ar fi cea mai avantajoasa metoda de trimitere a banilor? M-am uitat la cateva banci si am vazut ca se poate sa am card de aici si sa il folosesc acolo sau sa transfer de pe un cont de aici intr-un cont acolo. Mai sunt si alte variante?
Merci.

Cel mai ieftin este transferul bancar, intr-un cont de la orice banca din Franta, la care sa se ataseza un card. Chiar nu trebuie sa fie SOGEN, orienteaza-te dupa locatie sau functionalitate, nu are legatura ca ei opereaza in Romania.
Poti folosi un card de credit emis in Ro, atata vreme cat faci plati la comercianti e bine, insa cand retragi numerar e destul de scump si nu merita.
Deasemenea poti folosi MoneyGram sau WesternUnion, este cel mai rapida modalitate de transfer, insa iarasi costurile sunt ridicate.

#3
sandy

sandy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 517
  • Înscris: 08.04.2005
Trebuie sa imi fac cont la Societe Generale pentru ca facultatea a incheiat acord cu ei. Am auzit ca s-ar putea transmite si PayPal. Asta cum se face? Cam ce comisioane au?

#4
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005
despre paypal avem 100 de topicuri pe o sub arie alaturata.
please stay on -topic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate