Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inlocuitor pentru Real VNC remote...

Neg sau altceva...

Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...
 Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 

Conectare la linie ADSL cu parola de la alt user

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
origen2004

origen2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.02.2008
o intrebare la voi toti .
daca eu si vecinu' avem amandoi internet prin rtc de la romtelecom , nu acelasi tip de abonament , eu ma pot conecta de la el cu userul si parola mea ? Eu am abonament cu ip fix , el are dinamic din cate am observat.
In cazul asta , trebuie sa-mi indrouduc si ip-ul undeva sau cum se procedeaza?

#2
dracula2000

dracula2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.09.2007

 origen2004, on Feb 16 2008, 19:37, said:

o intrebare la voi toti .
daca eu si vecinu' avem amandoi internet prin rtc de la romtelecom , nu acelasi tip de abonament , eu ma pot conecta de la el cu userul si parola mea ? Eu am abonament cu ip fix , el are dinamic din cate am observat.
In cazul asta , trebuie sa-mi indrouduc si ip-ul undeva sau cum se procedeaza?
Daca tu ai ip static te poti conecta cu userul si parola lui insa nu o sa mai ai ip static. El nu se poate conecta cu userul si parola ta.

#3
viocom

viocom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 18.06.2007

 origen2004, on Feb 16 2008, 19:37, said:

o intrebare la voi toti .
daca eu si vecinu' avem amandoi internet prin rtc de la romtelecom , nu acelasi tip de abonament , eu ma pot conecta de la el cu userul si parola mea ? Eu am abonament cu ip fix , el are dinamic din cate am observat.
In cazul asta , trebuie sa-mi indrouduc si ip-ul undeva sau cum se procedeaza?
NU,nu te poti conecta..am mai spus,fiecare port e configurat ptr un user si o parola

Edited by viocom, 17 February 2008 - 17:19.


#4
origen2004

origen2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.02.2008

 viocom, on Feb 17 2008, 17:13, said:

NU,nu te poti conecta..am mai spus,fiecare port e configurat ptr un user si o parola
gresit , am sunat la serviciul suport de la rtc pt ca am citit tot aici pe forum insa la o alta discutie asemanatoare , ei ghici ce mi-au spus cei de la RTC ? redau exact cuvintele domnului de la celalalt capat al firului:" atata timp cat exista o linie configurata adsl si stiti userul si parola....se poate" .

#5
dondos

dondos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 19.03.2006
... și dacă ai IP static îți alocă IP-ul tău static și dacă te conectezi din altă parte.

Edited by dondos, 17 February 2008 - 23:08.


#6
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
cu ip dinamic am incercat in alta parte , doar ca viteza era cea configurata pe linia corespunzatoare...el avea 1 mega si am incercat cu contul meu de 6 si tot la 1 mega s-a conectat

#7
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
1. Viteza de conectare e configurata pe port.
2. Userul si parola pot fi orice user/parola valide din serverele PPPoE ale Romtelecom. Aici, daca tu ai un IP static si te conectezi de la vecinul, IP-ul tau va fi automat alocat pe modemul vecinului. Eu am folosit luni de zile swap intre contul de la birou si cel de acasa. Asa, aveam IP-ul de acasa la birou si invers. Asta pana cand au schimbat IP-urile alocate si oricum am fost nevoit sa aduc modificari la server, asa le-am pus inapoi, fiecare la locul lui. Nu te poti conecta la vecinul, daca modemul e acasa e on-line. Serverele permit doar o singura conexiune cu un anumit user/parola.

#8
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
da , dar de ce viteza nu e alocata pe cont?

#9
nita.dan

nita.dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.08.2005

 KoKet, on Mar 9 2008, 11:41, said:

da , dar de ce viteza nu e alocata pe cont?


autentificarea se face prin radius;
portul are profil specific legat de linia telefonica (mdf);

#10
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
ma gandeam eu k asta e.....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate