Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 

Idei de afaceri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
782 replies to this topic

#145
snakekaa

snakekaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 16.07.2006
Cu 50.000 de euro mi-as achita creditul la casa, pe cel la masina, iar cu ce mi-ar ramane as calatori, as investi in ceva cursuri (limbi straine, Oracle chestii de-astea).

Ar insemna ca as redeveni ... un om liber... ceea ce nu e un lucru lipsit de importanta! Simti asta abia dupa ce o pierzi.

#146
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
cu 50ooo de euro as face cu siguranta un drum in china. ce as face in china, te las pe tine sa ghicesti. ;)

#147
Coccolinoo

Coccolinoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 17.04.2007
in china oricum iti scoti bani :D drumu pana acolo e de 1000 1200 USD nu este o avere .... oricum :)) multa imaginatie ce se poate fece dupa aia

#148
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006
cu 50K euro as investi la bursa sigur.......mai ales ca in tara multe companii sunt vazute tot mai bine pe piata bursiera......

#149
snakekaa

snakekaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 16.07.2006
Si mai am si o idee de afacere, ceva care nu cred sa mai existe in Romania.
Nu stiu cat este de fiabila si realizabila, pentru ca e in stare germinala in momentul de fata, poate odata, cand voi avea si banii necesari, o voi pune in practica. Sa speram ca nu la pensie! :)

#150
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007

View PostCoccolinoo, on Jul 3 2007, 13:18, said:

in china oricum iti scoti bani :D drumu pana acolo e de 1000 1200 USD nu este o avere .... oricum :)) multa imaginatie ce se poate fece dupa aia

in loc sa fim o tara de emigranti nedoriti pe unde ne ducem de ce nu am fi o tara de colonisti(in limita posibilitatilor normal). sincer abia astept sa cada comunismul in cuba. vand tot si investesc acolo (oare cat va fi hectarul de plaja? :naughty: ).

dar azi china ramane singurul loc unde sa investesti cu profit max

#151
Spik3y

Spik3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 07.02.2007
sunt nou si am 18 ani, cam ce afacere pot sa incep cu nu foarte multi bani 1000-2000euro. m-am gandit la o firma de net, dar am vazut ca nu renteaza.
Voi ce mi-ati recomanda?

#152
XtraVagAnT

XtraVagAnT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 26.06.2005
Cea mai buna afacere pe care poti sa o faci este sa te apuci de o facultate si chiar sa te tii de ea, ceva cursuri suplimentare si probabil daca o sa te straduiesti o sa gaseti ulterior un loc de munca in care o sa castigi suma aia de 1000-2000 intr-o luna sau doua ;) Cu alte cuvinte invstesti in tine.
Ciauz!

#153
mangusta86

mangusta86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 15.09.2006

Quote

sunt nou si am 18 ani, cam ce afacere pot sa incep cu nu foarte multi bani 1000-2000euro. m-am gandit la o firma de net, dar am vazut ca nu renteaza.
Voi ce mi-ati recomanda?
Renteaza sa faci o firma care ofera internet doar ca nu se merita sa o faci in Bucuresti pentru ca e cam saturata piata.Sunt locuri in care sunt retele peste retele si firme peste firme.Eu aici am 5-6  oferte de net.Intr-un oras mai mic ar renta sa iti faci.

De recomandat nu recomand nimic,

#154
Talpa Iadului

Talpa Iadului

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 08.02.2007

View PostXtraVagAnT, on Jul 4 2007, 00:41, said:

Cea mai buna afacere pe care poti sa o faci este sa te apuci de o facultate si chiar sa te tii de ea, ceva cursuri suplimentare si probabil daca o sa te straduiesti o sa gaseti ulterior un loc de munca in care o sa castigi suma aia de 1000-2000 intr-o luna sau doua ;) Cu alte cuvinte invstesti in tine.
Ciauz!


Bun sfat! Urmeaza-l!

#155
tihomir

tihomir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,229
  • Înscris: 29.09.2006

Quote

Cea mai buna afacere pe care poti sa o faci este sa te apuci de o facultate si chiar sa te tii de ea, ceva cursuri suplimentare si probabil daca o sa te straduiesti o sa gaseti ulterior un loc de munca in care o sa castigi suma aia de 1000-2000 intr-o luna sau doua wink.gif Cu alte cuvinte invstesti in tine.
Ciauz!

Omu vrea o afacere nu un loc de munca.

Daca vrei un loc de munca fa-i cum zice el, daca vrei o afacere ia-ti o saptamana libera si vezi ce ai fi instare sa faci. Daca as fi in locul tau as incepe cu internetul cum ai zis. 1 000-2 000 de euro sunt o suma mica pentru o afacere clasica dar pentru una online sunt mai mult decat suficienti. Citeste mult (gasesti pe internet informatie destula) despre subiect inainte sa treci la treaba. Un site cu membership platit, e-books, un produs/serviciu propriu, etc. Ai de unde alege esential e sa gasesti ce ti se potriveste.
Bafta!

#156
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.01.2007
incearca sa cumperi lucruri cu valoare <30$ si vindele mai departe ....sau fugi intr-o excursie si bucurate de toti banii:)

#157
gabimok

gabimok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 18.12.2006
Este un apartament la parter cu 2 camere,una dintre ele la strada,unde e si vadul,langa mine mai sunt deschise:
-fast-food,magazin alimentar,placintarie,fornetti si o scoala.
Ce as putea sa incerc sa deschid?
Trec in timpul zilei aproape 300 pers/ora.

#158
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postgabimok, on Jul 16 2007, 07:30, said:

Este un apartament la parter cu 2 camere,una dintre ele la strada,unde e si vadul,langa mine mai sunt deschise:
-fast-food,magazin alimentar,placintarie,fornetti si o scoala.
Ce as putea sa incerc sa deschid?
Trec in timpul zilei aproape 300 pers/ora.

in ce oras?

#159
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,090
  • Înscris: 22.06.2004
inchiriaza-l altuia

#160
mangusta86

mangusta86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 15.09.2006
Nu conteaza orasul.Important e ca ti-a spus ce competitie are si ce trafic se face pe acolo ca sa iti dai seama ce tip de zona e.
De preferinta ar fi sa iti alegi o afacere la care nu ai concurenta.Un magazin de componente electronice [pentru pc-uri] sau o firma care incarca cartuse de imprimanta crezi ca ar merge?Nu stiu ce concurenta ai..

#161
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.01.2007
o cafenea mica pt chiulangii :D pe bune vorbesc .

#162
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006

View Postschumy1502, on Jul 16 2007, 10:46, said:

o cafenea mica pt chiulangii :D pe bune vorbesc .


Si sa o numeasca "La elevul pierdut"  :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate