Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 

DRIVERE Vista

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
587 replies to this topic

#19
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
fericitule, ai acelasi punctaj cu mine la placa video, desi nu prea inteleg cum.  :huh:
eu nu folosesc drivere beta, dar deja au aparut 163.69 WHQL.

#20
crashandlove

crashandlove

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 08.07.2006
La fel am patit si eu dupa ce am instalat ultimile drivere pt vista, Am scos 5.9 puncte cu un Galaxy 7900 GS, faza tare e ca vazusem pe un forum ca un EVGA 8800 GTX avea 5.8 :eek:

#21
polip

polip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.05.2007
Salut!
Aruncati si aici o privire... Poate nu am adresat unde trebuie intrebarea si nu vreau sa postez abuziv...

#22
mrazvan

mrazvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 20.11.2006
Am placa de baza http://www.gigabyte....?ProductID=2456 si un hdd seagate 400 giga pe sata 2.0. Nu reusesc nici decum sa il fac sa functioneze pe sata 2 . Initial am avut un hdd tot seagate 320 sata 2, mergea perfect facand exceptie faptul ca "caraia " foarte tare si se incalzea. L-am trimis in service si am primit unu de 400 .Acesta nu imi merge pe sata 2 nici pe vista si nici xp .Pe placa mea de baza am 4 porturi intel si 2 gigabyte, eu am incercat doar pe cele gigabyte .As avea nevoie de un driver intel pentru vista , varianta driverului pe discheta sa incerc sa instalez pe porturile de la intel . Sau aveti alte sfaturi ???

#23
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Pe placa mea de baza am 4 porturi intel si 2 gigabyte, eu am incercat doar pe cele gigabyte .As avea nevoie de un driver intel pentru vista , varianta driverului pe discheta sa incerc sa instalez pe porturile de la intel . Sau aveti alte sfaturi ???

E buna. Adica ai vrut sa-l faci sa mearga in RAID si inca fara a configura RAID. Pune-l pe cele 4 porturi separate, vezi in BIOS sa nu ai AHCI activat si va merge fara probleme.

#24
Tz4Bu

Tz4Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.09.2006
un driver pentru nvidia GeForce 4 va rog.. pentru vista pe 32 bit

#25
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

un driver pentru nvidia GeForce 4 va rog.. pentru vista pe 32 bit

Ti-am zis ca gasesti la nVidia in postul celalalt. Doar ca il iei pe cel generic. Oficial placa ta nu mai e suportata, dar merge destul de bine cu driverele de GF6 sau 7.

#26
Tz4Bu

Tz4Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.09.2006
nu inteleg ce vrei sa spui :( dami un link mai concret .. de unde pot downloada orice versiune  numai sa imi mearga te rog frumos ..

#27
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

nu inteleg ce vrei sa spui  dami un link mai concret

N-ai auzit de nVidia de nu intelegi ? Sau care e problema ? http://www.nvidia.com

L.E. Si pe SoftPedia gasesti daca dai search pe sectiunea drivere.

Edited by eiffel, 05 October 2007 - 11:32.


#28
Tz4Bu

Tz4Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.09.2006
mda .. am cau!! nu am gasit pentru GeForce 4 !! daca tu gasesti sami dai si mie un link te rog

#29
Tz4Bu

Tz4Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.09.2006
nimeni nu stie de unde pot descarca driverul :(( ?

#30
Tz4Bu

Tz4Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.09.2006

View Posteiffel, on Oct 5 2007, 12:11, said:

Ti-am zis ca gasesti la nVidia in postul celalalt. Doar ca il iei pe cel generic. Oficial placa ta nu mai e suportata, dar merge destul de bine cu driverele de GF6 sau 7.
Am incercat asa ... cu amandoua driverele si de GF 6 si 7 ... acelasi rezultat .. nu ma lasa sa le instalez .. zice : "The NVIDIA setup program could not locate any drivers that are compatible with your current hardware.Setup will now exit" ce sa fac ???

#31
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
pai daca nvidia nu mai suporta oficial geforce4 pentru vista ce mai vrei ? de unde crezi ca gasesti drivere ?

#32
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Help! Unde gasesc un driver compatibil vista pentru o camera asus am cautat peste tot si nu dau de asa ceva.
Multumesc anticipat

#33
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Help! Unde gasesc un driver compatibil vista pentru o camera asus am cautat peste tot si nu dau de asa ceva.
Multumesc anticipat

Pai in primul rand, acum ai postat unde trebuie, chiar daca nu si cum trebuie - lipsa oricaror detalii, dupa cum vei vedea in continuare:

Nu gasesti drivere ptr ca ASUS nu fabrica Web Cam-uri ( banuiesc ca la aste te refereai cand ai zis "camera" ).

Deci, banuiesc ca te referi la WebCam-urile incorporate de ASUS in unele modele de notebook-uri. In functie de modelul (nespecificat ) camerele sunt fabricate de Creative, Logitech sau alti producatori.

In consecinta, daca pe site-ul ASUS nu gasesti drivere de Vista ptr ele, ai 2 alternative: Incerci cu cele de XP - in multe cazuri merg, sau afli - tot cu ajutorul driverelor de XP cine este producatorul si incerci sa obtii driverele de la el.

#34
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Am incercat asa ... cu amandoua driverele si de GF 6 si 7 ... acelasi rezultat .. nu ma lasa sa le instalez .. zice : "The NVIDIA setup program could not locate any drivers that are compatible with your current hardware.Setup will now exit" ce sa fac ???

Pai nu exista drivere de GF 6 si de GF 7 separate. Sunt aceleasi. Eu cred ca ai folosit drivere de GF 8 - care nu merg decat pe placile GF 8. Si care sunt separate.
Ptr GF4 nu am incercat - sunt totusi catva persoane pe Forum care sustin ca le merge perfect cu driverele de GF 6 si 7. Insa am incercat pe un GF5200 - nici seria 5 nu este suportata, dar a mers. N-au fost ultimele drivere- poate a schimbat nVidia instalerul si nu mai permite.
Dar mai e o solutie - foloseste driverele de XP - faci click dreapta pe instaler si dai Run in Compatibility Mode si selectezi XP. Eu asta am folosit inainte sa apara drivere de Vista. O sa-ti spuna ca nu sunt semnate, dar ii dai sa continue instalarea.
Oricum sa nu te astepti la cine stie ce - placa e prea slaba si nu vai putea juca nimic in Vista.

#35
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005

View Posteiffel, on Oct 10 2007, 12:33, said:

Pai in primul rand, acum ai postat unde trebuie, chiar daca nu si cum trebuie - lipsa oricaror detalii, dupa cum vei vedea in continuare:

Nu gasesti drivere ptr ca ASUS nu fabrica Web Cam-uri ( banuiesc ca la aste te refereai cand ai zis "camera" ).

Deci, banuiesc ca te referi la WebCam-urile incorporate de ASUS in unele modele de notebook-uri. In functie de modelul (nespecificat ) camerele sunt fabricate de Creative, Logitech sau alti producatori.

In consecinta, daca pe site-ul ASUS nu gasesti drivere de Vista ptr ele, ai 2 alternative: Incerci cu cele de XP - in multe cazuri merg, sau afli - tot cu ajutorul driverelor de XP cine este producatorul si incerci sa obtii driverele de la el.
am un vebcam asus primit ca bonus la o plca de baza asus, nu scrie nimic pe ea pt. identificare, cand aveam xp-ul am gasit un driver dar cu acesta nu merge, cum pot afla cu acest driver cine este producatorul? Multumesc pt. informatii

#36
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Trebuie instalat pe XP si in Device manager iti spune cine a facut driverul. Mai poti cauta si in fisierele inf din driver.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate