Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

DRIVERE Vista

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
587 replies to this topic

#19
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
fericitule, ai acelasi punctaj cu mine la placa video, desi nu prea inteleg cum.  :huh:
eu nu folosesc drivere beta, dar deja au aparut 163.69 WHQL.

#20
crashandlove

crashandlove

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 08.07.2006
La fel am patit si eu dupa ce am instalat ultimile drivere pt vista, Am scos 5.9 puncte cu un Galaxy 7900 GS, faza tare e ca vazusem pe un forum ca un EVGA 8800 GTX avea 5.8 :eek:

#21
polip

polip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.05.2007
Salut!
Aruncati si aici o privire... Poate nu am adresat unde trebuie intrebarea si nu vreau sa postez abuziv...

#22
mrazvan

mrazvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 20.11.2006
Am placa de baza http://www.gigabyte....?ProductID=2456 si un hdd seagate 400 giga pe sata 2.0. Nu reusesc nici decum sa il fac sa functioneze pe sata 2 . Initial am avut un hdd tot seagate 320 sata 2, mergea perfect facand exceptie faptul ca "caraia " foarte tare si se incalzea. L-am trimis in service si am primit unu de 400 .Acesta nu imi merge pe sata 2 nici pe vista si nici xp .Pe placa mea de baza am 4 porturi intel si 2 gigabyte, eu am incercat doar pe cele gigabyte .As avea nevoie de un driver intel pentru vista , varianta driverului pe discheta sa incerc sa instalez pe porturile de la intel . Sau aveti alte sfaturi ???

#23
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Pe placa mea de baza am 4 porturi intel si 2 gigabyte, eu am incercat doar pe cele gigabyte .As avea nevoie de un driver intel pentru vista , varianta driverului pe discheta sa incerc sa instalez pe porturile de la intel . Sau aveti alte sfaturi ???

E buna. Adica ai vrut sa-l faci sa mearga in RAID si inca fara a configura RAID. Pune-l pe cele 4 porturi separate, vezi in BIOS sa nu ai AHCI activat si va merge fara probleme.

#24
Tz4Bu

Tz4Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.09.2006
un driver pentru nvidia GeForce 4 va rog.. pentru vista pe 32 bit

#25
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

un driver pentru nvidia GeForce 4 va rog.. pentru vista pe 32 bit

Ti-am zis ca gasesti la nVidia in postul celalalt. Doar ca il iei pe cel generic. Oficial placa ta nu mai e suportata, dar merge destul de bine cu driverele de GF6 sau 7.

#26
Tz4Bu

Tz4Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.09.2006
nu inteleg ce vrei sa spui :( dami un link mai concret .. de unde pot downloada orice versiune  numai sa imi mearga te rog frumos ..

#27
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

nu inteleg ce vrei sa spui  dami un link mai concret

N-ai auzit de nVidia de nu intelegi ? Sau care e problema ? http://www.nvidia.com

L.E. Si pe SoftPedia gasesti daca dai search pe sectiunea drivere.

Edited by eiffel, 05 October 2007 - 11:32.


#28
Tz4Bu

Tz4Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.09.2006
mda .. am cau!! nu am gasit pentru GeForce 4 !! daca tu gasesti sami dai si mie un link te rog

#29
Tz4Bu

Tz4Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.09.2006
nimeni nu stie de unde pot descarca driverul :(( ?

#30
Tz4Bu

Tz4Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 05.09.2006

View Posteiffel, on Oct 5 2007, 12:11, said:

Ti-am zis ca gasesti la nVidia in postul celalalt. Doar ca il iei pe cel generic. Oficial placa ta nu mai e suportata, dar merge destul de bine cu driverele de GF6 sau 7.
Am incercat asa ... cu amandoua driverele si de GF 6 si 7 ... acelasi rezultat .. nu ma lasa sa le instalez .. zice : "The NVIDIA setup program could not locate any drivers that are compatible with your current hardware.Setup will now exit" ce sa fac ???

#31
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
pai daca nvidia nu mai suporta oficial geforce4 pentru vista ce mai vrei ? de unde crezi ca gasesti drivere ?

#32
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Help! Unde gasesc un driver compatibil vista pentru o camera asus am cautat peste tot si nu dau de asa ceva.
Multumesc anticipat

#33
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Help! Unde gasesc un driver compatibil vista pentru o camera asus am cautat peste tot si nu dau de asa ceva.
Multumesc anticipat

Pai in primul rand, acum ai postat unde trebuie, chiar daca nu si cum trebuie - lipsa oricaror detalii, dupa cum vei vedea in continuare:

Nu gasesti drivere ptr ca ASUS nu fabrica Web Cam-uri ( banuiesc ca la aste te refereai cand ai zis "camera" ).

Deci, banuiesc ca te referi la WebCam-urile incorporate de ASUS in unele modele de notebook-uri. In functie de modelul (nespecificat ) camerele sunt fabricate de Creative, Logitech sau alti producatori.

In consecinta, daca pe site-ul ASUS nu gasesti drivere de Vista ptr ele, ai 2 alternative: Incerci cu cele de XP - in multe cazuri merg, sau afli - tot cu ajutorul driverelor de XP cine este producatorul si incerci sa obtii driverele de la el.

#34
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Am incercat asa ... cu amandoua driverele si de GF 6 si 7 ... acelasi rezultat .. nu ma lasa sa le instalez .. zice : "The NVIDIA setup program could not locate any drivers that are compatible with your current hardware.Setup will now exit" ce sa fac ???

Pai nu exista drivere de GF 6 si de GF 7 separate. Sunt aceleasi. Eu cred ca ai folosit drivere de GF 8 - care nu merg decat pe placile GF 8. Si care sunt separate.
Ptr GF4 nu am incercat - sunt totusi catva persoane pe Forum care sustin ca le merge perfect cu driverele de GF 6 si 7. Insa am incercat pe un GF5200 - nici seria 5 nu este suportata, dar a mers. N-au fost ultimele drivere- poate a schimbat nVidia instalerul si nu mai permite.
Dar mai e o solutie - foloseste driverele de XP - faci click dreapta pe instaler si dai Run in Compatibility Mode si selectezi XP. Eu asta am folosit inainte sa apara drivere de Vista. O sa-ti spuna ca nu sunt semnate, dar ii dai sa continue instalarea.
Oricum sa nu te astepti la cine stie ce - placa e prea slaba si nu vai putea juca nimic in Vista.

#35
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005

View Posteiffel, on Oct 10 2007, 12:33, said:

Pai in primul rand, acum ai postat unde trebuie, chiar daca nu si cum trebuie - lipsa oricaror detalii, dupa cum vei vedea in continuare:

Nu gasesti drivere ptr ca ASUS nu fabrica Web Cam-uri ( banuiesc ca la aste te refereai cand ai zis "camera" ).

Deci, banuiesc ca te referi la WebCam-urile incorporate de ASUS in unele modele de notebook-uri. In functie de modelul (nespecificat ) camerele sunt fabricate de Creative, Logitech sau alti producatori.

In consecinta, daca pe site-ul ASUS nu gasesti drivere de Vista ptr ele, ai 2 alternative: Incerci cu cele de XP - in multe cazuri merg, sau afli - tot cu ajutorul driverelor de XP cine este producatorul si incerci sa obtii driverele de la el.
am un vebcam asus primit ca bonus la o plca de baza asus, nu scrie nimic pe ea pt. identificare, cand aveam xp-ul am gasit un driver dar cu acesta nu merge, cum pot afla cu acest driver cine este producatorul? Multumesc pt. informatii

#36
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Trebuie instalat pe XP si in Device manager iti spune cine a facut driverul. Mai poti cauta si in fisierele inf din driver.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate