Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...
 Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza
 Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...
 Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua
 

Am si eu o problema de Hard

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
KiwiKiwi

KiwiKiwi

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 02.09.2003
Salut , am si eu o problema care m-am gindit sa o postez in sperantza ca poate cineva s-a mai intilnit cu ea si poate sa-mi dea o directie .

Am ca OS Win2000 .
Pe acelasi PC am un CD-ROm si un CD-Burner care bineinteles poate actiona si ca cititor de CD-uri .

Am PC-ul de foarte mult vreme cam 2 ani si totul a fost okey avind in vedere ca lucrez pe el cam 24 din 24 .

In ultima saptamina am constatat ca nu mai pot citi deloc CD-uri nici prin CD-ROM , nici prin CD-Burner . CD-uri de muzica merg dar CD-uri cu date nu mai merg .

N-am instalat nimic nou in ultima vreme , nu am schimbat setari din BIOS nimic care sa indice o eventuala directie . Mai mult ambele CD-uri nu mai merg pe citire de DataCD , deci doar pe Music CD .

Are cineva vreo idee ?

Va multumesc !

#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 15.397
  • Înscris: 29.11.2001
verifica daca ai UDMA pe ele ... pune-le unu' cate unu' pe MASTER  ... pune-le pe celalalt IDE ...

PLUS: ce unitatzi sunt? (model, producator)

#3
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.560
  • Înscris: 29.08.2002
pune hardu pe primary master si cd-romu pe secondary master...si lasa cd-writeru pe primary master...si sa te mai uiti in bios daca le vede bine cd-roamele si hardu...nu le lasa pe auto...
sau daca nici asa nu merge curata cd-romu si vezi daca merge mai bine! daca nu e ceva bulit in el si nu mai ai ce face cu el...ce vrei batranetea :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate