Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...
 Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza
 Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...
 Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua
 

Jeep Cherokee (nu Grand) 2015

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
meercha

meercha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 06.04.2008
Salutare!
Sunt pe punctul de a achizitiona un Jeep Cherokee 2.0 Mjet 4x4 din 2015, atuomat.
Pentru ca nu prea gasesc pareri / eventuale probleme ale acestui model, vin cu intrebarea pentru eventuali owneri / cunoscatori:
Cum vi se pare modelul, strict tehnic (cutie / consumabile / motor / revizii), pentru ca design-ul este cu siguranta unul controversat.
Va multumesc!

#2
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,775
  • Înscris: 08.10.2004
motorul e bun, cutia automata a avut ceva probleme, mai ales in anii aia, cauta ca parca au fost si rechemari(cel putin pt renegade erau),  revizii in zona de mai scump... daca masina a fost intretinuta e un suv decent zic eu, dar cam scump.

#3
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 23.12.2015
Masinile de Fiat-Chrysler sunt in general de evitat. In Consumer Reports (bine cunoscuta peste ocean organizatie non profit care nu accepta reclame) din 2020 (n-am unul mai nou) erau trecute pe lista "worst used cars" (vezi detalii din pdf-urile de mai jos).

Attached Files



#4
meercha

meercha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 06.04.2008

View Postvladut01, on 08 noiembrie 2022 - 18:19, said:

Masinile de Fiat-Chrysler sunt in general de evitat. In Consumer Reports (bine cunoscuta peste ocean organizatie non profit care nu accepta reclame) din 2020 (n-am unul mai nou) erau trecute pe lista "worst used cars" (vezi detalii din pdf-urile de mai jos).
foarte de ajutor aceste grafice. Mulțumesc

#5
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 23.12.2015
Cu placere. Incearca pe magazinelib.com sau ebook3000.com poate gasesti un numar mai nou din Consumer Reports. Uneori se mai schimba rating-ul deoarece este facut pe baza sondajelor anuale iar unele masini se comparta mai bine sau mai putin bine in timp. S-a intamplat si cu masina mea un Ford Mustang din 2011 cand din "asa si asa" a devenit ok, dar ca idee generala grupul Fiat-Chrysler e de evitat.

#6
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006
nu stiu de Cherokee, dar ca proprietar de Compass, pot sa spun ca, dupa 15.000 de lei bagati intr-un an in ea, e o masina decenta :)).

#7
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,495
  • Înscris: 06.01.2014
Compass nu-i aia la care se schimba  pompa de ulei de motor la fiecare ( pana in) 100 de mii de km ?
(Scuze de off topic)

#8
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006

View Postcristobob, on 08 noiembrie 2022 - 18:54, said:

Compass nu-i aia la care se schimba  pompa de ulei de motor la fiecare ( pana in) 100 de mii de km ?
(Scuze de off topic)

Da, 18 meleoane doar piesa, fara manopera.

#9
rahan72

rahan72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 20.04.2011
Stiu ca sunt of-topic -- sa nu se supere initiatorul -- dar eu nu stiu de nici o pompa de ulei  ( nu am citit nimic de genul asta ).
Eu am un compas din 2018 cu motor de 2000 cm3 automat. cu 70k km.
sa schimb preventiv pompa de ulei?

#10
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,495
  • Înscris: 06.01.2014
Da.

Și la fiecare 100 de mii de km.

#11
rahan72

rahan72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 20.04.2011
Multumesc de informare,

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate