Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Jeep Cherokee (nu Grand) 2015

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
meercha

meercha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 06.04.2008
Salutare!
Sunt pe punctul de a achizitiona un Jeep Cherokee 2.0 Mjet 4x4 din 2015, atuomat.
Pentru ca nu prea gasesc pareri / eventuale probleme ale acestui model, vin cu intrebarea pentru eventuali owneri / cunoscatori:
Cum vi se pare modelul, strict tehnic (cutie / consumabile / motor / revizii), pentru ca design-ul este cu siguranta unul controversat.
Va multumesc!

#2
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 08.10.2004
motorul e bun, cutia automata a avut ceva probleme, mai ales in anii aia, cauta ca parca au fost si rechemari(cel putin pt renegade erau),  revizii in zona de mai scump... daca masina a fost intretinuta e un suv decent zic eu, dar cam scump.

#3
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,427
  • Înscris: 23.12.2015
Masinile de Fiat-Chrysler sunt in general de evitat. In Consumer Reports (bine cunoscuta peste ocean organizatie non profit care nu accepta reclame) din 2020 (n-am unul mai nou) erau trecute pe lista "worst used cars" (vezi detalii din pdf-urile de mai jos).

Attached Files



#4
meercha

meercha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 06.04.2008

View Postvladut01, on 08 noiembrie 2022 - 18:19, said:

Masinile de Fiat-Chrysler sunt in general de evitat. In Consumer Reports (bine cunoscuta peste ocean organizatie non profit care nu accepta reclame) din 2020 (n-am unul mai nou) erau trecute pe lista "worst used cars" (vezi detalii din pdf-urile de mai jos).
foarte de ajutor aceste grafice. Mulțumesc

#5
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,427
  • Înscris: 23.12.2015
Cu placere. Incearca pe magazinelib.com sau ebook3000.com poate gasesti un numar mai nou din Consumer Reports. Uneori se mai schimba rating-ul deoarece este facut pe baza sondajelor anuale iar unele masini se comparta mai bine sau mai putin bine in timp. S-a intamplat si cu masina mea un Ford Mustang din 2011 cand din "asa si asa" a devenit ok, dar ca idee generala grupul Fiat-Chrysler e de evitat.

#6
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,210
  • Înscris: 24.05.2006
nu stiu de Cherokee, dar ca proprietar de Compass, pot sa spun ca, dupa 15.000 de lei bagati intr-un an in ea, e o masina decenta :)).

#7
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,474
  • Înscris: 06.01.2014
Compass nu-i aia la care se schimba  pompa de ulei de motor la fiecare ( pana in) 100 de mii de km ?
(Scuze de off topic)

#8
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,210
  • Înscris: 24.05.2006

View Postcristobob, on 08 noiembrie 2022 - 18:54, said:

Compass nu-i aia la care se schimba  pompa de ulei de motor la fiecare ( pana in) 100 de mii de km ?
(Scuze de off topic)

Da, 18 meleoane doar piesa, fara manopera.

#9
rahan72

rahan72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 20.04.2011
Stiu ca sunt of-topic -- sa nu se supere initiatorul -- dar eu nu stiu de nici o pompa de ulei  ( nu am citit nimic de genul asta ).
Eu am un compas din 2018 cu motor de 2000 cm3 automat. cu 70k km.
sa schimb preventiv pompa de ulei?

#10
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,474
  • Înscris: 06.01.2014
Da.

Și la fiecare 100 de mii de km.

#11
rahan72

rahan72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 20.04.2011
Multumesc de informare,

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate