Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Ce router Wifi6 sa aleg?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
20 răspunsuri în acest subiect

#19
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.620
  • Înscris: 08.03.2017

View PostdanX, on 10 septembrie 2022 - 20:34, said:

TPLink AX55... il folosesc cu succes intr-un apartament de 3 camere, bate WiFi peste tot.

Am varianta mai "cheala" a lui ax 55 respectiv ax 53 - sustin, merge impecabil de 3 luni in betoane din epoca de haur plus duce constant peste 5 device-uri fara nici cea mai mica problema . I-am montat un alimentator full protection APD de 2A fata de cel original 1A

#20
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.566
  • Înscris: 26.05.2022

View Postldpe, on 11 septembrie 2022 - 10:24, said:

I-am montat un alimentator full protection APD de 2A fata de cel original 1A
Cum vine asta, i-ai facut tuning?!

#21
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.620
  • Înscris: 08.03.2017
"i-ai facut tuning?"
Originalul se incalzea , daca la 1A merge la limita am spus sa vedem la 2A ce se intampla  si surpriza, alimentatorul e rece .
APD (asian power device) au proprietatea de a compensa peste 2 amperi daca device-ul o cere fara sa cada in cap cum o fac alimentatoarele la kg , are protectie se supracurenti, scurtcircuit , temperatura , compensare curent . Sunt renumiti la alimentatoare laptop, camere supraveghiere etc unde trebuie alimentare non stop .
Erau pe emag de 1,5 A la o firma din S. Mare dar tare neserios , pana la urma am gasit la o firma de pc sh din oras, au ramase de la diferite echipamente si le vand la pret de bun simt 20-50 lei depinde de amperaj.

Editat de ldpe, 11 septembrie 2022 - 10:54.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate