Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

anomalie facebook

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
ioantincu

ioantincu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 17.06.2020
buna dimineata. in aceasta dimineata cand intru pe facebook ma trezesc ca am asociata contului meu o pagina despre care n-am auzit si in nici un caz nu am asociat o eu. are o poza de profil adaugata ieri si nici o postare. are cineva idee ce ar putea fi? am iphone, asa ca nu cred ca e vreun virus de pe telefon, dar sunt logat si de pe laptop si acolo zilele trecute cautam niste crack-uri si am descarcat chestii de pe net si am ignorat avertizarile de malware de la windows. are cineva idee ce e si cum pot rezolva? multumec.

#2
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,396
  • Înscris: 25.10.2008
felicitari ca ai ignorat mesajele alea, sutn foarte enervante. ghici ciuperca ce-i?

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Instructiunile astea nu le-ai citit, asa-i ?
https://forum.softpe...hide-topic-nou/

Fa o curatenie generala pe PC cu softurile din topic.
Daca folosesti Chrome vezi si nota de subsol.

Dupa care intra pe contul de Facebook mergi la pluginuri/add-onuri si sterge tot ce are drepturi pe-acolo. Chiar daca e ceva ce ai instalat tu - joculete, etc.

Dupa care iti schimbi parola.

Asta ar fi ordinea. Daca faci altfel e posibil sa faci degeaba.

Practic e posibil sa fi agatat ceva plugin in browser sau chiar in facebook care are acum drepturi sa faca ce vrea el pe contul tau. Asa se sparg conturile.


#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

View Postioantincu, on 12 iulie 2022 - 06:24, said:

...are cineva idee ce e si cum pot rezolva? multumec.
-scanare cu un antivirus (cel mai bine o solutie AV completa, care scaneaza si pe mama si tata), sigur va gasi ceva carcalaci prin PC
-resetare parola la toate conturile logate pe acel PC, iar daca ai in Chrome logat contul de Google care salveaza parolele la site-uri, ghin-Ion, resetezi parola la absolut toate site-urile ce au parola salvata in contul Google

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Alt ajutor nu vei primi - Softpedia nu incurajeaza pirateria.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate