Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

PlayStation 5

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
4386 replies to this topic

#1
The1st_brawler

The1st_brawler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 22.03.2019
Se pare ca PS5 e la orizont desi Sony nu da niciun semn de viata.S-au facut sute de fake news si trailere cu consola si fiecare varianta era,normal,diferita.Insa eu sunt convins ca anul viitor o vom avea.Am sa mai completez de fiecare data cand voi afla o noutate sau puteti face si voi asta.

Attached Files


Edited by The1st_brawler, 24 March 2019 - 17:24.


#2
ovi_dany

ovi_dany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 22.11.2009

 The1st_brawler, on 24 martie 2019 - 17:11, said:

Se pare ca PS5 e la orizont desi Sony nu da niciun semn de viata.S-au facut sute de fake news si trailere cu consola si fiecare varianta era,normal,diferita.Insa eu sunt convins ca anul viitor o vom avea.Am sa mai completez de fiecare data cand voi afla o noutate sau puteti face si voi asta.
Nu-i cam devreme pt topic? Nu avem nici o data. Sony stie cel mai bine cand este momentul lansari. Ti-ai cam raspuns singur

Edited by ovi_dany, 24 March 2019 - 17:22.


#3
The1st_brawler

The1st_brawler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 22.03.2019

 ovi_dany, on 24 martie 2019 - 17:22, said:


Nu-i cam devreme pt topic? Nu avem nici o data. Sony stie cel mai bine cand este momentul lansari. Ti-ai cam raspuns singur
Nu-i devreme.Daca Sony va face o lansare surpriza?

#4
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Cei de Microsoft au anuntat un model de consola full digital (fara unitate optica), cei de la Google au in plan un serviciu de cloud gaming capabil să înlocuiască o consolă. Cei de la Sony ce anunta?? Un nou model care va fi lansat anul viitor...si care ce-ar putea sa mai aduca nou ??

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Din zvonurile auzite va apare abia prin 2021..
Nu e nicio graba.

#6
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Ar cam trebui sa fie. Nu e depasit moral PS4-ul ? La PC-uri schimbi placa video si procesorul la fiecare 2-3 ani. PS4 are deja 5 ani si jumatate.

#7
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Nu este depasit, In primul rand ca dupa ce au lansat PS4 au lansat si PS4 Pro cu suport pentru jocuri in 4K. Asa ca mai duce lejer inca 2 ani.

Daca e sa apara PS5 ma astept sa apara abia in toamna-iarna anului 2021. Iar in Romania o sa fie disponibil undeva la inceputul lui 2022.

#8
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007

 Ion_de_la_Raion, on 24 martie 2019 - 17:36, said:

PS4 are deja 5 ani si jumatate.

Si ce ? Nu mai ruleaza ultimele jocuri aparute ??

#9
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

 Ion_de_la_Raion, on 24 martie 2019 - 17:36, said:

Ar cam trebui sa fie. Nu e depasit moral PS4-ul ? La PC-uri schimbi placa video si procesorul la fiecare 2-3 ani. PS4 are deja 5 ani si jumatate.
Si ce ar trebui sa aiba in plus PS5, ca in 5 ani jumate, nu prea a mai evoluat tehnologia, nu mai e ca in anii '90 sau '2000 cand puterea de calcul, RAM-ul si capacitatea de stocare, cresteau masiv de la an la an.

#10
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Sony au deja pe piata serviciul de streaming contra cost. Poti juca jocurile de pe consolele vechi de pe serverele companiei. Vor fi nevoiti sa vina cu o consola noua cat mai devreme. Concurenta nu doarme.

#11
The1st_brawler

The1st_brawler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 22.03.2019
Eu zic ca va aparea mai devreme.Am eu o presimtire ca la anu va aparea.Asa sa intamplat si cu ps2.L-au anuntat cu un an inainte,in 1999 si l-au lansat in 2000.

#12
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
PS 5 va avea norma AX la net si va reda probabil si 8K adica daca nu are ceva wow fata de PS4 PRO nu se va inghesui nimeni...

#13
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Taman ce mi-a picat în fața ochilor articolul ăsta https://m.ign.com/ar...mbined-gdc-2019

#14
The1st_brawler

The1st_brawler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 22.03.2019

 primuministru, on 24 martie 2019 - 22:46, said:

Taman ce mi-a picat Ă®n fața ochilor articolul ăsta https://m.ign.com/ar...mbined-gdc-2019
Era de asteptat sa fie mai puternica.Gandeste-te ca PS4 si Xbox  One s-au lansat in 2013.Dar si cei de la IGN exagereaza cred eu.Oricum, cand vor aparea PS5 si Xbox Two o sa-i spulbere pe cei de la Google.......

Cum suna asta?

Attached Files


Edited by The1st_brawler, 25 March 2019 - 06:55.


#15
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 09.05.2018
In viitorul foarte apropiat bazele se pun pe jocurile on-line
MS deja a anuntat ca va scoate mai multe tipuri de console , una dintre ele fiind dedicata jocurilor on-line
Deocamdata doar niste stirii de dragul stitiilor si nimic concret , insa nici odata nu se stie
Sony daca ramane doar la un singur tip de consola s-ar putea sa...... , chiar daca si ei au jocuri on-line
E vorba si de costurile consolei , un pret este pt o consola all-in-one si de regula e destul de mare si alta e pretul sa zic pt o consola dedicata doar pt jocurile on-line si care in mod sigur va fi mai mic
In plus cu cat ai o gama mai variata de console cu atat vei impaca mai repede fanii , fiindca fiecare isi va cumpara in functie de doleante si nu va fi obligat sa cumpere o singura consola chiar daca el nu o va folosi la intreaga capacitate

#16
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Ce e cu controllerul ala fake dupa xbox?

Edited by spe_ripper, 25 March 2019 - 09:09.


#17
The1st_brawler

The1st_brawler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 22.03.2019

 spe_ripper, on 25 martie 2019 - 09:08, said:

Ce e cu controllerul ala fake dupa xbox?
Care controller ?

#18
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Din poza initiatorului, pe gri.

Edited by spe_ripper, 25 March 2019 - 14:56.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate