Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

PlayStation 5

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
4379 replies to this topic

#37
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Treaba sta asa,din speculatiile de pe net : Sony va lansa PS5 pana la sfarsitul lui 2020 ,consola fiind probabil mai slaba ca hw decat xbox two care ar putea fi lansat in aceeasi perioada.Acum, ca e mai puternic xbox nu e sigur dar ce e sigur e ca google stadia e mai puernica decat xbox one si ps4.Cam asa sta treaba.A da si se zice ca ps5 va avea unitate optica(cam depasit) si backwards compatibility cu ps4.Acuma depinde si de arhitectura.Oricum daca nu va avea suport 8K si alte imbunatatiri majore eu nu-i vad rostu.Pana la urma avem Ps4 pro.

#38
gabinechita

gabinechita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 19.10.2007
Pai....rostul consolei PS5....e sa joci pe ea TLoU 3, GOW 2, HZD 2....etc.

tu poti sa ramai pe Pro ...si poti sa-ti iei si noul X (ala doar digital/nedepasit) doar pt 8K .

#39
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postgabinechita, on 06 mai 2019 - 17:43, said:

Pai....rostul consolei PS5....e sa joci pe ea TLoU 3, GOW 2, HZD 2....etc.

tu poti sa ramai pe Pro ...si poti sa-ti iei si noul X (ala doar digital/nedepasit) doar pt 8K .
Stiu dar o consola next-gen trebuie sa aduca imbunatatiri majore fata de generatia trecuta.Bine sunt sigur ca o sa fie mult mai buna dar am zis asa ca exemplu ca nu s-ar merita daca ar fi "la fel".

#40
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Ce bine ca sunteti voi aici sa explicati cat de depasite sunt consolele sony/microsoft. Vai, vai!
Cerebel, poate ii convingi pe sony sa te asculte, nu de alta, dar sa nu dea naibii faliment...
Noroc cu tine!

#41
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu  nu stiu cum poate o consola sa duca 8K in jocuri si sa fie si la un pret competitiv. Acolo iti trebuie putere de procesare, nu gluma. Si la 4K face tot felul de ghidusenii pentru a tine pasul.

#42
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View PostParanoir, on 06 mai 2019 - 22:32, said:

Ce bine ca sunteti voi aici sa explicati cat de depasite sunt consolele sony/microsoft. Vai, vai!
Cerebel, poate ii convingi pe sony sa te asculte, nu de alta, dar sa nu dea naibii faliment...
Noroc cu tine!
Am PS4 Pro si deja se simte "depasit",cum îi spui tu,fata de un PC ultra performant.Aminteste-ti ce a adus fiecare generatie noua PlayStation fata de cea trecuta.Hai,fie îl las pe PS2 dar uita-te la PS3 & PS4.In ce an traiesti?Conteza si hw chiar daca pana urma iei o consola pentru jocuri.Si lasa ironiile.Sony sa faca ce a facut pana acum si gata.Sa ne multumeasca ca pana acum cu jocuri bune si foarte bune.

#43
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu nu sint asa pretentios. Fiecare din noi avem si PC, daca vrem detalii si viteza, jucam jocurile pe PC, dar pe mine ma deranjeaza ca preturile la PS4 merg in sus in loc sa mearga in jos. E totusi un model vechi, PS5 bate la usa si nimic nu poate cobori pretul, nici BF, nici alte promotii, nimic. De cateva luni, PS4 cheala e batuta in cuie la 1349 lei la toate magazinele. Eu as cumpara pentru aventuri exclusiviste Sony. Dar e si chestie de principiu. De ce sa dau 1349 lei pe ceva mai uzat moral decat acum un an sa zicem, cand se gasea mai ieftin ?

#44
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
De câțiva ani e 1350 minim, pro 1800 minim.

Pro se vinde ca pâinea caldă, când apare în stoc sta doar câteva zile.

Nu e model vechi, nu e primul model, e slim.
Poți să cumperi liniștit.


#45
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Stiu ca e slim, dar fiind compatibile, nici slim, nici pro nu ofera o revolutie fata de modelul initial de acum (parca) 6 ani. Niste bibiliri pe ici, pe colo. Nu inteleg de ce nu coboara pretul, la XBOX One mereu gasesti promotii si oricum sint mai ieftine. Iar la Sony nici macar de BF. Am inteles ca anul trecut au fost in Carrefour la 1000 lei, dar le-am ratat. Nu sint 1350 de cativa ani, anul trecut au fost cu 1200 lei cu 1TB si 3 jocuri la pachet.

#46
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
La pro ai 4k și ai enchanced games + boost mode.
Ce să zic. Fii și tu pe fază, îs multi care vânează.
Ai văzut cum e la BF, cad serverele :)



#47
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postcalbog, on 07 mai 2019 - 19:09, said:

La pro ai 4k și ai enchanced games + boost mode.
Ce să zic. Fii și tu pe fază, îs multi care vânează.
Ai văzut cum e la BF, cad serverele Posted Image
La pro ai si titluri exclusive.

#48
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009

View PostCrbl2001, on 07 mai 2019 - 15:39, said:

Am PS4 Pro si deja se simte "depasit",cum îi spui tu,fata de un PC ultra performant.
"Deja"? Cand s-a lansat era ultra-depasit. PS5 la toti terraflopii aia anuntati este depasit deja de un PC ultraperformant la nivel de 2-3x, nu asa, doar un pic (valabil pentru orice consola).

#49
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Încă nu :) Ce ați zice să vină AMD cu noul procesor zen exclusive ps5 macar așa câteva luni :) să te facă să cumperi consola.
Asta da mișcare.

#50
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Procosoarele nu au asa de mare impact in grafica jocurilor ...acolo e vorba de GPU. Generatia curenta de 2080Ti este mai puternica in putere de procesare decat s-a anuntat a fi PS5 si noul XBOX. Pana se lanseaza alea efectiv mai apare inca cel putin o generatie de GPU-uri de la Nvidia, fiecare avand traditional 30% extra putere fata de anterioara.

Edited by ro_explorer, 07 May 2019 - 22:23.


#51
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Un 30 fps, 60 ideal și cred că lumea e mulțumită la o consolă :)

#52
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Da, clar ... Oricum TV-urile nu suporta mai mult de 60Hz (cu 1 sau 2 exceptii orientate special catre gaming). Momentan nici una din consolele mele nu reda mai mult de 60 fps si da, sunt multumit de ele atunci cand le exploatez. Dar cand vreau "actiune" ma duc la PC ... e prea placut in 144 Hz :)

#53
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postcalbog, on 07 mai 2019 - 22:14, said:

Încă nu Posted Image Ce ați zice să vină AMD cu noul procesor zen exclusive ps5 macar așa câteva luni Posted Image să te facă să cumperi consola.
Asta da mișcare.
Daca vine AMD cu un asemenea procesor nemaipomenit, te asigur ca si pretul e pe masura. Problema cea mai mare la console e nu sa faci o consola super-performanta si atat. Problema e ca trebuie sa fie si cat mai accesibila ca pret. Iar performantele si pretul trag in directii opuse.

View Postro_explorer, on 07 mai 2019 - 22:37, said:

e prea placut in 144 Hz Posted Image
Dar astea de 144 Hz sint ori prea mici ca diagonala, ori costa o mana si un picior. Nu poti si cu mandra si cu draga.

#54
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Se vând în pierdere sau cu 0 profit, cel puțin la început.
Tech se laudă că ar avea, au zis de un ssd "minune"care "nu e pe PC"
Cât marketing și cât e pe bune rămâne de văzut.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate