Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Camera video sport E-BODA SJ6100, 4K, Wi-Fi

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
264 replies to this topic

#37
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 20.03.2009
Vede cardul de 64GB fara probleme, pe youtube mie imi apar in 1080p60.

#38
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostTz3posu, on 21 noiembrie 2017 - 16:43, said:

Vede cardul de 64GB fara probleme, pe youtube mie imi apar in 1080p60.
Problema era de la Browser , s-a rezolvat  insa as fi dorit sa descarc in calculator si apoi sa redau prin TV. Am incercat sa descarc cu youtubedownoader Hd insa nu imi ofera decat rezolutia 1280x720.

#39
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 20.03.2009
O testezi amanuntit cand iti ajunge, m-am tot gandit de ieri pana azi si m-am mai uitat la filmuletele realizate cu ea, la comentariile din emag si la parerile voastre.
Corect, costa doar 200 lei dar calitatea e prea slaba, o voi returna pana la urma, nu ma pot impaca cu ce imi ofera ca si calitate video, daca nu gasesc nimic decent fara sa cheltui 1500 lei pe un gopro atunci voi apela din nou la telefon+punga din aceea speciala. Ce e nasol la acest setup e ca nu am control in apa,, trebuie scos la suprafata pentru a utiliza touchscreen si cel mai naspa aspect este focusul ce uneori imi scoate filme in ceata daca se misca telefonul in punga aceea si face focus pe punga.

Edited by Tz3posu, 22 November 2017 - 10:31.


#40
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Am reusit sa vad pana la urma si clipurile 2,7K de pe youtub si sincer, chiar sunt bunicele. Conteaza enorm de mult performantele cardului de memorie. Parerea mea, merita ceva mai scump daca ai bani garla si nu ai ce face cu ei, in schimb cu ceva ieftin zic eu ca esti avantajat raport pret/performante cum e acest Eboda pentru filmari in apa sau chiar pe post de dashcam auto.Eu pentru aceste doua variante doresc sa o folosesc si consider acceptabila ca performante.

Nu ai idee ce senzor si procesor foloseste ? Ma gandesc ca un firmware mai bun scoate din procesor performante sporite. Multi lauda SJCAM SJ4000 insa detaliile trehnice sunt jalnice. Cu soft-ul bine creat se pare ca au obtinut ceva bun.

#41
gca

gca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 04.09.2004
Pentru 300 lei poti incerca asta  https://www.gearbest.com/action-cameras/pp_365568.html?wid=3. Dezavantajul este ca daca nu-ti convine nu merita sa o trimiti inapoi.

#42
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
@Tz3posu, o singura rugaminte mai am, sa-mi spui care din imagini corespunde cu ce ai primit in colet .

Attached Files



#43
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 20.03.2009
Cea din prima poza corespunde, tocmai ce am returnat-o acum, daca intereseaza pe cineva sa urmareasca categoria resigilate la aceasta camera, mai economisiti cateva zeci de lei, cu exceptia a vreo 10 minute de filmari si 10 poze restul e sigilat (accesorii, folii pe carcasa exterioara)

Edited by Tz3posu, 22 November 2017 - 13:49.


#44
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Trebuie sa mai "sap", cu siguranta e o clona ca multe altele la care se face specificarea detaliilor hardware. Poate cineva desface si se uita in interior , iar pe viitor sper sa apara firmware-ul mai performant in ce priveste stabilizarea prin soft. Mai conteaza si durata de viata , sa nu am surpriza ca cea precedenta ce s-a defectat mult prea repede.  Sa-mi  pierd timpul  prin garantii iar nu-mi arde .

#45
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 20.03.2009
Ce nu am menționat și mi s a părut amuzant e parola de la wifi. Sa fie vreun semn?:)))

Attached Files



#46
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Ma intreb daca e o aplicatie ce dezvaluie componentele electronice, ceva gen hardware info.Posted Image

#47
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 20.03.2009
Nici macar nu am incercat sa o conectez la pc prin cablul usb, am scos efectiv cardul si l-am bagat in card reader-ul din laptop.
In alta ordine de idei cred ca voi incerca un Eken H9 sau H9R(cu telecomanda). Este undeva la 350 lei pe eMag si din ce am auzit/vazut ofera o calitate foarte buna cam spre ce caut eu.
PS: Cardul folosit este acesta https://altex.ro/car...tor-hama-114735 nu este cel ce scrie 80mb/s pe el ci scrie 45 mb/s...
Una peste alta nu imi pare rau ca am returnat camera, daca e nevoie pe viitor de un card mai performant nu e problema il schimb daca e de la el.(asta a fost luat pe post de stocare si back-up, era sigilat pana sa iau camera).

Edited by Tz3posu, 22 November 2017 - 15:33.


#48
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostTz3posu, on 22 noiembrie 2017 - 15:21, said:

Nici macar nu am incercat sa o conectez la pc prin cablul usb, am scos efectiv cardul si l-am bagat in card reader-ul din laptop.
In alta ordine de idei cred ca voi incerca un Eken H9 sau H9R(cu telecomanda). Este undeva la 350 lei pe eMag si din ce am auzit/vazut ofera o calitate foarte buna cam spre ce caut eu.
PS: Cardul folosit este acesta https://altex.ro/car...tor-hama-114735 nu este cel ce scrie 80mb/s pe el ci scrie 45 mb/s...
Una peste alta nu imi pare rau ca am returnat camera, daca e nevoie pe viitor de un card mai performant nu e problema il schimb daca e de la el.(asta a fost luat pe post de stocare si back-up, era sigilat pana sa iau camera).
Asa se explica scaderea calitatii video la full hd 60 fps findca bit-rate era de peste 30 Mb/s .
Am cautat pe Amazon specificatiile hardware la camerele 4K si  lla procesor ar fi Allwiner V3 , un procesor slabut doar cu 30 fps la full hd , mai e Novatek 96655 sau 96660, si asta slabut, si singurul care poate full hd la 60 fps ar  fi Sunplus  SPCA6350 , banuiesc si sper asta sa fie si  la Eboda sj6100 .

#49
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 20.03.2009
Cred ca aveam ceva mai performant prin casa dar nu de 64gb. E prea tarziu acum sa incerc cu un card mai bun, astept rezultatele obtinute de tine cand o primesti, chiar sunt curios.

#50
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostTz3posu, on 22 noiembrie 2017 - 19:39, said:

Cred ca aveam ceva mai performant prin casa dar nu de 64gb. E prea tarziu acum sa incerc cu un card mai bun, astept rezultatele obtinute de tine cand o primesti, chiar sunt curios.
Am urmarit tracking-ul pe Emag si se pare ca e abia la stadiul de comanda plasata. Am comandat vineri si maine deja se face o saptamana.

Si eu sunt nerabdator cu review despre eken H9  cand vei cumpara. sper sa fie curand .Posted Image

Edited by pacopaco1967, 22 November 2017 - 20:41.


#51
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Postpacopaco1967, on 22 noiembrie 2017 - 11:23, said:

Am reusit sa vad pana la urma si clipurile 2,7K de pe youtub si sincer, chiar sunt bunicele. Conteaza enorm de mult performantele cardului de memorie. Parerea mea, merita ceva mai scump daca ai bani garla si nu ai ce face cu ei, in schimb cu ceva ieftin zic eu ca esti avantajat raport pret/performante cum e acest Eboda pentru filmari in apa sau chiar pe post de dashcam auto.Eu pentru aceste doua variante doresc sa o folosesc si consider acceptabila ca performante.

Nu ai idee ce senzor si procesor foloseste ? Ma gandesc ca un firmware mai bun scoate din procesor performante sporite. Multi lauda SJCAM SJ4000 insa detaliile trehnice sunt jalnice. Cu soft-ul bine creat se pare ca au obtinut ceva bun.
De ce zici ca detaliile tehnice sunt jalnice la SJ?

#52
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postunderb, on 25 noiembrie 2017 - 08:34, said:

De ce zici ca detaliile tehnice sunt jalnice la SJ?
Era vorba despre SJCAM SJ4000 , faptul ca are senzor de 3 megapixeli o face "indezirabila". Cu acest senzor se lauda ca face poze de 12 megapixeli .In ritmul asta putea sa faca poze si de 200 megapixeli daca nu sunt naturali.Ma rog, unora li se pare buna , e problema lor.

Attached Files


Edited by pacopaco1967, 25 November 2017 - 11:52.


#53
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Cred ca esti singurul caruia ii pasa cum pozeaza o camera de actiune... Nu asta e scopul ei.

#54
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postlucifer76, on 25 noiembrie 2017 - 12:05, said:

Cred ca esti singurul caruia ii pasa cum pozeaza o camera de actiune... Nu asta e scopul ei.
Stai putin, sj4000 e la fel de slab la detalii tehnice ca orice chinezarie ieftina dar s-a ajuns la aberatia sa fie slavite unele mai jalnice. Atat procesorul cat si senzorul sunt slabute iar Eboda SJ 6100 daca specificatiile sunt reale e un produs mult mai performant cu un raport pret performanta imbatabil.
Parerea mea . Posted Image
Conteaza uneori si sa faca poze bune, cum am spus, asta vara camera Evolio ce o cumparase si s-a stricat in prima saptamana filma binisor insa pozele erau execrabile. De la SJCAM ma asteptam la corectitudine . Rezolutia de 12 Mpixeli e fake.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate