Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Camera video sport E-BODA SJ6100, 4K, Wi-Fi

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
264 replies to this topic

#1
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Salutare softpedistilor, am o nelamurire despre camera din titlu, am cautat review-uri in care sa se "demascheze" specificatiile privind procesorul si senzorul insa mister total. Sa nu mai spun ca pe site-ul Eboda arata doua carcase diferite . Daca cei care au cumparat si utilizat acest produs pot sa ma ajute in nelamurirea mea ii rog sa intervina. Posted Image

Am comandat camera insa  pot renunta la comanda daca specificatiile nu corespund in totalitate. Banuiesc ca la rezolutia ultra HD e interpolata . Sunt sceptic ca ar avea senzor de 16 megapixeli.

Edited by pacopaco1967, 19 November 2017 - 22:44.


#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Stai in banca ta, eu incepand de azi tot nu am crezut insa m-am lecuit de e-bole si alte pocnitori "romanesti".

#3
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
paco, prietene vechi, de ce?
De ce vrei sa arunci bani pe trompete?

#4
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postericmario, on 19 noiembrie 2017 - 23:03, said:

paco, prietene vechi, de ce?
De ce vrei sa arunci bani pe trompete?
Mai, filmarile pe youtube sunt bunicele si vreau ceva pentru masinuta, o camera video. Plus ca pretul e micut si nu mi-ar parea rau daca dupa garantie se strica. Nu-mi permit sa cumpar ceva scump insa multe gadget-uri s-au defectat cum au iesit din garantie, asa ca ma multumesc cu asta deocamdata.  Nu sunt genul care sa arunce cu bani pe device-uri
Parerea mea e ca raportul pret-calitate e unul bun dupa filmarile postate pe net. Cu 4 luni in urma am cumparat un Evolio  insa s-a defectat la cateva zile si am returnat produsul, sper ca asta sa reziste macar pana dupa garantie. Posted Image

Edited by pacopaco1967, 19 November 2017 - 23:18.


#5
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Pai atunci fa-ti placerea!
Dar eu nu stiu la ce mi-ar folosi o camera video auto?
Ca sa vada sotia pe unde umblu? Posted Image

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Daca evolio ti s-a stricat, mie vonino mi se strica, e-bola si allview sunt varza, de ce naiba ai mai cumpara un produs chinezesc branduit in Romania de proasta calitate ?
Cumpara si tu un Xiaomi , ca sunt pe la 25-50$ (au 2 modele si depinde la care prinzi reducere), sunt minimul acceptabil si filmeaza destul de ok.
Am si eu o tampenie care filmeaza FHD insa cand ma uit pe laptop la filmare zici ca am filmat cu un nokia cu lanterna, de vazut nr de inmatriculare nici vorba.Posted Image
Iar aia de care zici tu e camera de actiune, nu DVR pt auto...

#7
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postericmario, on 19 noiembrie 2017 - 23:24, said:

Pai atunci fa-ti placerea!
Dar eu nu stiu la ce mi-ar folosi o camera video auto?
Ca sa vada sotia pe unde umblu? Posted Image
Sotia ta stie sa umble cu astfel de lucruri ?  Posted Image

Pai vreau asa ceva findca are si cutiuta aia ermetica pentru filmarile subacvatice , zic eu ca la mare e buna sa filmez pestisorii aurii .Posted Image

Sper sa posteze cineva si la subiect si sa ma lamureasca.  O sa dureze probabil 5-6 zile pana imi livreaza comanda. E naspa ca Eboda nu vrea sa dea detalii tehnice despre produs. Interesanta e partea cu filmarea  1280x720  cu 120 frame/secunda, vreau sa fac niste slow-motion cu niste pisici Posted Image

View PostTruculMagic, on 19 noiembrie 2017 - 23:28, said:

Daca evolio ti s-a stricat, mie vonino mi se strica, e-bola si allview sunt varza, de ce naiba ai mai cumpara un produs chinezesc branduit in Romania de proasta calitate ?
Cumpara si tu un Xiaomi , ca sunt pe la 25-50$ (au 2 modele si depinde la care prinzi reducere), sunt minimul acceptabil si filmeaza destul de ok.
Am si eu o tampenie care filmeaza FHD insa cand ma uit pe laptop la filmare zici ca am filmat cu un nokia cu lanterna, de vazut nr de inmatriculare nici vorba.Posted Image
Iar aia de care zici tu e camera de actiune, nu DVR pt auto...
Stiu ca e camera de actiune insa alea auto au acumulatorul prea micut si sunt oricum mult mai scumpe pentru aceasi calitate. Sa stii ca Evolio filma binisor insa a crapat repede. Ma asteptam sa ma tina macar cateva luni si apoi dus in garantie insa mi-a pierit cheful  cand s-a stricat asa repede.

Edited by pacopaco1967, 19 November 2017 - 23:35.


#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postpacopaco1967, on 19 noiembrie 2017 - 23:31, said:

120 frame/secunda, vreau sa fac niste slow-motion cu niste pisici Posted Image


Mai degraba o sa faci niste slow-motion cum o dai de pamant la 2 zile dupa ce ti se strica Posted Image

Edited by TruculMagic, 19 November 2017 - 23:32.


#9
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Vad ca se confunda grav camera sport cu camera dvr !
Camera sport merge DOAR pe acumulator , pe cand camera dvr pe alimentare ...

#10
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostTruculMagic, on 19 noiembrie 2017 - 23:32, said:

Mai degraba o sa faci niste slow-motion cum o dai de pamant la 2 zile dupa ce ti se strica Posted Image
A nu, nu fac eu asa ceva . Daca nu sunt multumit de performante  . . .  retur .   Plus ca le scriu un review aici pe forum de sa ma tina minte Eboda.  Am mai cumparat de la ei un telefon ieftin si vad ca rezista bine. Daca si camera e bunicica o sa-i laud intruna .Posted Image
Sper sa apara cineva care si-a cumparat si sa dea detalii mai multe.  Posted Image

#11
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nu lua eboda ! Asta e cel mai bun sfat pe care il poti primi !
Vrei sport camera : https://camera-video...000-p244168143/
Vrei dvr camera - este topic mare si lat pe info auto

#12
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostBaxon, on 19 noiembrie 2017 - 23:52, said:

Nu lua eboda ! Asta e cel mai bun sfat pe care il poti primi !
Vrei sport camera : https://camera-video...000-p244168143/
Vrei dvr camera - este topic mare si lat pe info auto
Am spus, daca nu corespunde cerintelor o voi returna. Sa filmeze macar cum filma Evolio si o pastrez. Daca si rezista minim un an tot e ceva. Posted Image
Ma interesa in primul rand sa stiu ce senzor si ce procesor are , dupa astea doua imi dau seama de performantele tehnice. Pentru ca multe camere de actiune au senzor de 4 megapixeli si sunt considerate 4K , de fapt e o inselatorie iar multa lume habar nu are de astfel de detalii.  Am inteles ca si Xiaomi produce un procesor mai slabut , probabil  este integrat in camerele foarte ieftine. Pe site-urile straine multi dezamsambleaza camerele la care nu se dau detaliile tehnice si sunt facute cunoscut publicului  , poate ca exista si pe la noi cineva care desface una si spune ce contine in interior.  Despre camera branduita de Eboda vad ca sunt destui care spun ca filmeaza bine si pe 2,7 k , in specificatii spune de 30 frame/sec  insa ma voi convinge si la cursivitatea imaginilor.

#13
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostBaxon, on 19 noiembrie 2017 - 23:52, said:

Am mari dubii ca o parte din ele ar fi originale.

#14
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
Baieti, ca sa nu mai fac un alt thread cu acelasi nume...o camera din asta de folosit prin apa la un maxim 3-400 lei ce sa cumpar?

#15
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostTz3posu, on 20 noiembrie 2017 - 10:17, said:

Baieti, ca sa nu mai fac un alt thread cu acelasi nume...o camera din asta de folosit prin apa la un maxim 3-400 lei ce sa cumpar?
Nu mai bine cumperi si tu acelasi produs si in caz de nu te multumeste o returnezi ? E cea mai buna varianta o astfel de metoda iar cei care le comercializeaza se vor lecui sa ofere produse slabe.
Daca e buna pentru tine ramai cu ea, daca nu  . . . retur . Posted Image     totusi as fi dorit sa cunosc unele detalii tehnice (deformatie profesionala) mai mult pentru situatia in care apar noi firmware pentru procesor si senzor.

#16
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostTz3posu, on 20 noiembrie 2017 - 10:17, said:

Baieti, ca sa nu mai fac un alt thread cu acelasi nume...o camera din asta de folosit prin apa la un maxim 3-400 lei ce sa cumpar?
Sj4000, dar originala, nu clona.

#17
Tz3posu

Tz3posu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 20.03.2009
pacopaco1967 tot pe aceea am pus si eu ochii dar am zis sa intreb poate poate recomanda cineva ceva. Mai e si un Ismart 4k la 230 lei.
lucifer76 ms pentru recomandare, problema e ca nu stiu care e originala si care nu.

Edited by Tz3posu, 20 November 2017 - 10:56.


#18
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QQDc-Hd9tZE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate