Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Perioada de prezentare la asigurator pentru despagubire

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
BanciuMihai

BanciuMihai

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 05.02.2017
Buna ziua,

Pe data de 18 septembrie o desteapta a vrut sa faca stanga de pe banda a doua (din 4) fara sa se asigure. A insistat sa mergem la politie pentru ca ea nu se simtea in culpa. Dupa 4 ore acolo politistul a scos-o vinovata si mi-a dat toate actele pentru a-mi repara masina. Ea avea masina inmatriculata pe Spania cu asigurare pe Spania. Am fost la Biroul Asiguratorilor de Autoturisme din Romania care mi-a spus ca firma spaniola are o firma corespondenta in tara: Avus international si m-au trimis la ea. Le-am trimis lor pe mail absolut toate actele si dupa cateva zile m-au sunat sa ma prezint sa vada masina (masina nefiind grav avarianta), impreuna cu propietarul masinii (eu sunt fiul) sau a unei procuri notariale. Eu le-am trimis lor deja un contract de comodat dar vezi domne acela nu e bun pentru ca e intre firma la care lucrez si propietar (desi in contract scrie ca eu o sa folosesc masina).

Pentru ca a trecut atata timp si cel mai probabil eu o sa ajung la ei saptamana viitoare, pot sa imi puna bete in roate sau sa refuze despagubirea mea ? Cand am vorbit cu ei la telefon mi-au zis ca ma pot duce oricand in programul lor. Exista un termen legal de a te prezenta la asigurator pentru despagubire ?

#2
andrei_221

andrei_221

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 22.12.2006
constatarea amiabile se face pe loc. Dupa aceea nu mai conteaza, si peste 6 luni este ok.
Avus este foarte ok, doar ca au multe dosare si o sa dureze cateva luni bune pana o sa elibereze banii pentru despagubire. Atentie insa, ei insista pentru forma de proprietate pentru ca o sa vireze banii in cont, deci trebuie sa stie de la inceput daca este persoana fizica, juridica, etc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate