Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

Ananas pe pizza, da sau nu?!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
88 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Ananas pe pizza, da sau nu?! (90 membri au votat)

Ar trebui interzisa pizza cu ananas?

  1. Da! (44 voturi [48.89%] - Vezi)

    Procentaj al voturilor: 48.89%

  2. Nu! (46 voturi [51.11%] - Vezi)

    Procentaj al voturilor: 51.11%

Votează Vizitatorii nu pot vota

#37
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.980
  • Înscris: 01.07.2007
Dar pizza cu mici? Sau Pizza cu cartofi pai? Delicios /s

#38
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.651
  • Înscris: 15.06.2004

View PostAlucard, on 27 aprilie 2017 - 14:41, said:

NU...

pizza saracului (nu mai retin exact cum se numeste) - e

...Asta e, romanul a dus-o mai departe cu toate prostiile pe ea. Mi se pare mai buna la noi.

1. Nu la care intrebare ? Posted Image
2. Cred ca zici de Foccacia - nu e pizza saracului, doar un fel de paine - poate fi cu toping de plante ( oregano si busuioc), masline sau rosii felii.
3. Nu cred ca la noi e cu de toate - mie imi place prosciutto & fungi. Nu ma omor dupa restul - si asta comand peste tot. Inclusiv in Italia.
A noastra e cea mai buna de departe. fara sosuri, ketchup sau altele.
Pana si la Internationalul "Piza Hut" acelasi sortiment de pizza - teoretic aceleasi ingrediente si reteta - tot aia de la noi e mai buna.

Nu stiu piza de la New York cum este ca aia e laudata de toti. Da nu cred ca o sa ajung vreodata in US.

#39
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.186
  • Înscris: 20.04.2004
1. NU - ananasului pe pizza
2. aia e ... cu foca - era o pizzerie exact cum sunt covrigariile la noi, cereai o felie de pizza care se baga/scotea de la cuptor intr-o forma dreptunghiulara, ditamai sheet-ul, iti dadea cu ulei pe ea si sare ... la revedere si-un praz verde
3. iti doresc sa ajungi la new york Posted Image sa ne spui si noua cum e, numai sa nu fie marketing american


le - Pizza Bianca ... cred ca asta era, am gugalit un pic

Editat de Alucard, 27 aprilie 2017 - 15:47.


#40
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.504
  • Înscris: 04.05.2006
Dacă ne referim la pizza tradiționala, atunci nu! Bine, e cazul de NU! la multe altele :))
Dacă ne referim la pizza originala (ca dacă ii intrebi pe mulți newyorkezi ei cred ca la ei s-a inventat pizza...probabil și Europa tot in new york e inventata, da' ce spun Europa, de acolo a plecat Big Bang-ul 😂😂), atunci orice combinație e posibila. De obicei e și buna de aruncat, pentru ca americanii, in afara de fripturi nu știu sa gătească, dar...lor așa le place :)
Mie imi place pizza hawaii, deși comand rar. Și cum oricum mănânc pizza rar, înseamnă ca rar la Hawaii se traduce prin una la 3-4 ani 😂😂😂
Ca o paranteza, cea mai onesta pizza, este Margherita. AIA e pizza, după care îți poți da seama se măiestria pizzarului. Blat, sos tomat (care btw...dacă e sa vorbim pe aia dreapta, nu are nicio legătura cu ce înțelege lumea prin asta :D), mozarella și busuioc proaspăt. E cea mai onesta pizza și dacă e făcută cu Ingredientele potrivite, nici nu îți mai trebuie alte toppinguri.
Dacă blatul e făcut din făina potrivită pentru pizza, sosul tomat e cel corect și mozarella de bivolița....e dementa. Eu de regula din asta mananc

Editat de richelieu, 27 aprilie 2017 - 15:52.


#41
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 24.138
  • Înscris: 04.03.2014

View Postrichelieu, on 27 aprilie 2017 - 15:51, said:

Dacă ne referim la pizza tradiționala, atunci nu! Bine, e cazul de NU! la multe altele :))
Dacă ne referim la pizza originala (ca dacă ii intrebi pe mulți newyorkezi ei cred ca la ei s-a inventat pizza...probabil și Europa tot in new york e inventata, da' ce spun Europa, de acolo a plecat Big Bang-ul 😂😂), atunci orice combinație e posibila. De obicei e și buna de aruncat, pentru ca americanii, in afara de fripturi nu știu sa gătească, dar...lor așa le place :)
Mie imi place pizza hawaii, deși comand rar. Și cum oricum mănânc pizza rar, înseamnă ca rar la Hawaii se traduce prin una la 3-4 ani 😂😂😂
Ca o paranteza, cea mai onesta pizza, este Margherita. AIA e pizza, după care îți poți da seama se măiestria pizzarului. Blat, sos tomat (care btw...dacă e sa vorbim pe aia dreapta, nu are nicio legătura cu ce înțelege lumea prin asta :D), mozarella și busuioc proaspăt. E cea mai onesta pizza și dacă e făcută cu Ingredientele potrivite, nici nu îți mai trebuie alte toppinguri.
Dacă blatul e făcut din făina potrivită pentru pizza, sosul tomat e cel corect și mozarella de bivolița....e dementa. Eu de regula din asta mananc

Si pentru mine de multi ani exista cam doar Margherita con mozzarella di bufala Campana Dop si cateodata  quattro formaggi.

#42
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.678
  • Înscris: 29.03.2006
Pe Margherita con mozzarella di capra !!!!!, vreau dublu toping carne di cinghiale (mistret), timo (cimbru) si peperoncino (ciusca).
Si peste toate vreau extra sos tomat iute.
Si salata cu lamaie.

Maine, ca azi am mancat deja...Posted Image

Editat de loock, 27 aprilie 2017 - 17:09.


#43
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.504
  • Înscris: 04.05.2006

View Postionutzitaly, on 27 aprilie 2017 - 15:59, said:



Si pentru mine de multi ani exista cam doar Margherita con mozzarella di bufala Campana Dop si cateodata  quattro formaggi.
Same here ;)

#44
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.749
  • Înscris: 02.07.2010
Ananas pe pizza?
Sacrilegiu!

Dar,fiecare mănâncă ce-i place.
Pentru mine,una dintre cele mai bune este 4 anotimpuri de 60 cm.
Fără aserehe(las keceap)Posted Image pe pizza.

#45
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004
Si cum va dati seama daca e chiar "mozzarella di bufala campana", si nu un surogat de 10 ori mai ieftin?

Cel putin in Bucuresti nu prea stii ce mananci. Aici scrie in meniuri "prosciutto crudo" si iti aduc sunca de praga la 50% din pizzerii, de exemplu.

Editat de don_dannielo, 27 aprilie 2017 - 18:47.


#46
Eekstein

Eekstein

    White Supremacist

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.056
  • Înscris: 28.10.2016
Parvenitii vor ananas pe pizza. De ce nu banane, kiwi, struguri, prune ?

#47
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.499
  • Înscris: 17.04.2017

View PostEekstein, on 27 aprilie 2017 - 18:50, said:

Parvenitii vor ananas pe pizza. De ce nu banane, kiwi, struguri, prune ?
Snobism, asta e...

#48
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.504
  • Înscris: 04.05.2006

View Postdon_dannielo, on 27 aprilie 2017 - 18:41, said:

Si cum va dati seama daca e chiar "mozzarella di bufala campana", si nu un surogat de 10 ori mai ieftin?

Cel putin in Bucuresti nu prea stii ce mananci. Aici scrie in meniuri "prosciutto crudo" si iti aduc sunca de praga la 50% din pizzerii, de exemplu.
Nu știu....sau mai precis inde mănânc cel mai des pizza, știu precis ca nu e 😂😂😂. E un tip de bufala mai ieftin, dar nu de 10 ori ;).

View PostEekstein, on 27 aprilie 2017 - 18:50, said:

Parvenitii vor ananas pe pizza. De ce nu banane, kiwi, struguri, prune ?
Pentru ca.......ti-a răspuns ailaltă personalitate a ta 😂😂😂😂.

Serios vorbind, pentru ca merge cel mai bine in Combinația respectiva.
Am mai mâncat și cu piersici din compot, tot un fel de Hawaii. Interesantă Combinația.

#49
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 24.138
  • Înscris: 04.03.2014

View Postdon_dannielo, on 27 aprilie 2017 - 18:41, said:

Si cum va dati seama daca e chiar "mozzarella di bufala campana", si nu un surogat de 10 ori mai ieftin?



Incerci sa mananci unde poti avea incredere.  Daca e o mozzarella proasta iti cam dai seama.

#50
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.045
  • Înscris: 29.01.2017
Pizza cu ananas se mananca numai in montagne russe. Acolo blatul devine pufos si ananasul gustos.

#51
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 24.138
  • Înscris: 04.03.2014

View Postdon_dannielo, on 27 aprilie 2017 - 18:41, said:


Cel putin in Bucuresti nu prea stii ce mananci. Aici scrie in meniuri "prosciutto crudo" si iti aduc sunca de praga la 50% din pizzerii, de exemplu.

Sunca de praga in italiana Prosciutto di Praga e cam ca si prosciutto cotto, cum reusesc sa o inlocuiasca cu crudo?:)

#52
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.021
  • Înscris: 11.07.2016
"Ananas pe pizza, da sau nu?"
Daca o intrebi pe nevasta-mea, raspunsul va fi DA, e bun ananasul pe pizza.
Parerea mea e ca se poate si mai rau....am vazut pizza cu legume mexicane pe ea....

#53
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.869
  • Înscris: 27.08.2005
Pizza cu de toate, Shawarma cu de toate ... not for me.

#54
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.504
  • Înscris: 04.05.2006
Astea cu "de toate" sunt apanajul celor care nu știu sa gătească. Și care de fapt nu știu sa mănânce ;). Nu apreciază gusturile simple și curate obținute din putine ingrediente, dar de foarte buna calitate. Esența bucătăriei italiene de altfel.

Și vorbind de saworma, chiar și a celei orientale, pentru ca pe la mama ei pe-acolo nu găsești așa ceva

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate