Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Aceeasi functie, salarii diferite

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
37 răspunsuri în acest subiect

#37
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.830
  • Înscris: 22.01.2010

View Postlightpoint, on 05 martie 2017 - 14:37, said:

Are, că supervizorul trebuie să-ti faca referat că meriți mărirea de salariu și apoi trebuie și acceptul CTO-ului.Cu acestea două referate care se depun la HR dar nu de tine, dacă ești eligibil pt mărire vei fi chemat la HR.Trebuie cel puțin acordul a doua persoane deoarece în caz că vei fi refuzat să nu știi din cauza căruia.
Asa o fi la voi... la mine negocierea o fac personal direct cu HR-ul . In cazul in care din varii motive nu poate propune/accepta ceea ce vreau, atunci mailul se indreapta catre HQ   HR VP. In mimentul ala se va primi un raspuns pozitiv sau negativ cu siguranta. HR-ul are toate uneltele la indemana(aka recomandari/caracterizari, etc) . Nu este nevoie ca un sef de echipa sa ii ceara asta...
Eu vorbesc din experienta proprie. Crede-ma ca nu am avut nici un angajat care sa imi ceara sa le trimit eu cereri de salariu, nici macar nu si-au cerut supervisorilor directi. Cand cineva nu e multumit de conditii/salarii, etc, il indrept catre HR. Acolo trebuie sa scrie, nu sefului/managerului.
Tocmai de aceea salariile trebuie(si sunt) sa fie confidentiale pentru ca negocierea e directa. Pot foarte usor fi salarii diferite(pachete diferite) pe aceeasi pozitie.

View PostBogdan199O, on 25 februarie 2017 - 14:58, said:

Poti sa ii zici managerului ca ai primit o oferta din alta parte si sa iti mareasca salariul sau sa iti spuna "mergi unde ai primit oferta". Cunosc persoane care au patit asta, iar eu am patit ceva asemanator: am fost promovat, iar viitorii angajati din subordine au primit acelasi salariu ca mine. Am plecat de acolo.
Eee, vezi de ce salariile trebuie sa fie confidentiale??? Ce treaba ai tu cu salariul altuia? Ai fost multumit cand ai fost romovat? Foarte bine, atunci fa-ti treaba pentru care ai fost de acord. Daca nu erai de acord cu ce ai primit la promovare atunci nu trebuia sa accepti si incepeai o negociere. Asa se face, nu lasi oamenii cu...in bslta ca nu iti convine tie ca ai salariu la fel ca altcineva....

Editat de flp014, 05 martie 2017 - 17:55.


#38
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.215
  • Înscris: 24.04.2007

View Posttitacodita, on 24 februarie 2017 - 15:04, said:

Salariile sunt confidentiale si se negociaza individual.
De unde stii cati bani iau colegii ?
Sunt multe cauze datorita carora colegii au salarii mai mari ca tine : vin de la concurenta, studii postuniversitare, MBA, limbi straine, IT, proiecte realizate la fostul loc de munca, etc.
Pile....cunostinte.....relatii.....

Initiator daca ai posibilitatea sa pleci, pleaca ...nici macar nu trebuie sa vorbesti cu ei.....daca te intreaba de ce vrei sa pleci  spunele verde in fata ca-s de cacao......intr-o astfel de firma nu merita sa faci cariera......Daca cei vechi nu sunt apreciati....nu merita sa mai stai daca-ti poti gasi altceva .....

Editat de Clovis, 09 mai 2017 - 15:34.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate