Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Google Pixel & Pixel XL (HTC) - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2794 replies to this topic

#2395
Catalinit

Catalinit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 24.07.2017
Eu nu am nici o problema cu microfonul pe pixel..

#2396
catametal

catametal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 18.02.2014
Nici al meu nu are probleme de ordin tehnic de niciun fel și îl folosesc intensiv

#2397
Catalinit

Catalinit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 24.07.2017
Eu l-am scos pe tusa , acum ma joc cu un oneplus 5 dar l-am folosit mult timp..nu am nimic sa i reprosez , poate doar la capitolul baterie...eu am pixelul de 5 inchi..in comparatie cu oneplus 3t si oneplus 5 e cam jucarie cand vine vorba de baterie...:)) Dar na...si bateria e mult mai mica pe pixel

#2398
DjScorpyon

DjScorpyon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 14.08.2007
Bun. Comanda data vineri pe ebay.de, a venit cu Eurodis prin Europa si azi cu Fan Courier.
Proaspat posesor de Pixel XL de 32. Isi face incarcare, ca era lipsit de vlaga. A venit cu 7.1.1, security patch de martie 2017. Indata ii aduc la zi cu ce ii trebuie.
Arata bine. Arata foarte bine. De-acuma sa ma tina :D

#2399
Catalinit

Catalinit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 24.07.2017
vreti sa radeti?


http://www.zf.ro/eve...-iarna-16990347

"O reducere importantă o va avea smartphone-ul Samsung Galaxy S8, care va putea fi achiziţionat la preţul de 2.699 lei, clienţii beneficiind de un discount de 23%."
Din articolul de mai sus ..si acum partea cu rasul :
http://www.technogsm...-midnight-black : pret 2370 lei
http://shopmobil.eu/...-g950f-4g-blue/ : pret 2335 lei

Practic daca dai un search pe compari.ro o sa observi ca tooti vand s8`u cu preturi sub 2500 de lei ..si penibilii aia cu tot cu megareducearea lor vor sa il vanda cu 2699 :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) m`am lesinat de ras

#2400
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Felicitari @DjScorpyon pt achizitie, nu o sa regreti nimic.
In afara de marginile cam mari pot spune ca e smartphoneul perfect, foarte iute, poze exceptionale, sunet super ok desi nu e stereo, display si imagini de o calitate superioara, poze no comment si un finisaj de la HTC.
Asta cu margini mari e singurul "deficit" pe care il au telefoanele lui HTC.
Inca odata felicitari pt achizitie.

Am uitat sa-ti spun: se rooteaza si se vustomizeaza asa usor, aproape ca si Nexusurile, doar ca trebuie sa inveti cateva comenzi adb.

#2401
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@DjScorpyon:
Felicitări și să-l stăpânești fara incidente. Cât despre root-are și restul ar trebui sa fie destul de simplu... Spor la customizat :)


#2402
DjScorpyon

DjScorpyon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 14.08.2007
Mersi mult! Nu-mi bag nasul la root, n-am mai facut asta de multa vreme. Imi place de el asa cuminte, stock.
Se misca impecabil. Nu ma deranjeaza bazel-urile, chiar le incurajez. cand tin un telefon in mana, vreau sa tin o rama acolo, nu sa tin ecranul si sa-l apas in toate directiile.
Stand in majoritatea timpului la birou, nu-i timp de ascultat muzica la difuzor. Am ascultat doar de test, duce binisor. De poze si ecran.. nu mai zic nimic, jos palaria. Nu degeaba m-au numit prietenii 'google fanboy'. Stiam ce vreau :)

#2403
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Am un pixel cu bootloader blocat.
Pot sa instalez android p pe el?

#2404
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Sa inteleg ca nu are sistem pe el si e blocat bootliaderul?


#2405
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Inca nu s-a dat drumul la programul Beta (nu garantez, n-am cu ce sa verific). Probabil se va face treaba asta incepand cu DP2.

Daca exista OTA-uri de DP1, in teorie ar trebui sa functioneze. Dar in practica este mai sigur cu bootloader-ul deblocat! Posted Image

#2406
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Am sistem pe el el, am oreo acum 8.1

#2407
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Daca deblochezi bootloader-ul, sistemul ramane la locul lui... Doar ca pierzi aplicatiile instalate si setarile aferente. Piece of cake! Posted Image

#2408
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012

View PostLesbianu, on 09 martie 2018 - 20:59, said:

Inca nu s-a dat drumul la programul Beta (nu garantez, n-am cu ce sa verific). Probabil se va face treaba asta incepand cu DP2.

Daca exista OTA-uri de DP1, in teorie ar trebui sa functioneze. Dar in practica este mai sigur cu bootloader-ul deblocat! Posted Image
Exista ota dp1, chiar eu l-am pus cu adb sideload pe P 2XL-ul meu cand mi-a facut figuri mininall adb pe care il aveam instalat pe computer.
Daca scriam factory imi spunea ca deviceul e corupt si nu incarca nimic, asa ca a trebuit sa caut ota si sa-l scriu.

PS.
Eu inca mai am N6-le la care aveam placa blocata si nu am putut instala nimic, problema e ca nu am display bun la ea. Daca as gasi un display ok si ieftin l-as lua sa incerc sa vad daca merge pus un ota pe el.
Are cineva vreun N6 defect sa-mi dea displayul?

#2409
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Cum pot debloca bootloader?
Sau cum fac update ota?

#2410
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Pe pagina cu imaginile de fabrica ai si instructiunile pas-cu-pas: https://developers.g.../android/images
Pentru OTA sideload, folosesti pagina asta: https://developers.g...com/android/ota

Spor! Posted Image

Arhivele OTA cu DP de P, trebuiesc cautate (erau postate intr-un articol pe AndroidAuthority, parca, sau XDA). Aici poate te ajuta katabxp...

#2411
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Mulțumesc

#2412
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Imaginile intregi cu DP de P: https://developer.an...load.html#flash

Gata, uite si OTA-urile: https://www.xda-deve...-xl-pixel-2-xl/

Edited by Lesbianu, 09 March 2018 - 22:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate