Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Căști sennheiser

- - - - -
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#73
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Mi s-au stricat castile CX300 :( . Casca din stanga se aude foarte incet si lipsita de bass.Ma gandeam ca de atata timp,poate a intrat mizerie prin casca prin grila aceea.Se pot desface?Daca da,cum?S-au pot sa uit de ele?

Ma gandeam la CX500 gaming,e ceva de capul lor? de casti normale nici nu mai vreau sa aud :thumbdown:

Edited by Katta92, 01 January 2010 - 17:11.


#74
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Pana la urma am reusit de am desfacut casca din stanga,dar am cam zgariat-o pana am reusit sa scot cadrul acela de aluminiu  -_- .A fost ceva mizerie acolo,am sters,am observat niste mici orificii,doar un ac sau ceva foarte subtire ar putea intra prin acele orificii,spre difuzorul castii.Doar am sters acolo si casca si-a revenit  :huh: . Important e ca nu va trebui sa imi iau altele noi,si asa sunt destul de scumpe  ^_^ .De calitatea sunetului sunt foarte multumit. ;)

#75
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,602
  • Înscris: 01.07.2006
in cele din urma am returnat hd-555 si le-am inlocuit cu pc-350 (plus diferenta de bani). destul de multumit de ele, numai ca avand impedanta mare (150 ohmi) mi-ar trebui si un amplificator de casti ca sa scot din ele tot ce pot da.
oricum, in jocuri, cu o placa audio decenta (creative x-fi titanium) si cu setarile bifate cu grija, reusesc o ambianta sonora chiar excelenta.

#76
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Ce parere aveti de modelul Sennheiser HD 201? Sunt bune si pentru ascultat muzica?
Mi-am comandat un model pe care vreau sa-l folosesc impreuna cu un telefon Nokia 5800 XpressMusic, si m-am orientat spre aceste casti din cauza ca nu dispun de o suma mai mare de 80 Ron momentan, iar din cate am citit pe internet, acest model e net superior din punctul de vedere al calitatii finisajului si al confortului fata de HD 202.

#77
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 24.03.2006
E ok. Si mult mai confortabil decat HD202 datorita constructiei diferite.

#78
edison21

edison21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 18.09.2009
salutari. profit de ocazie ca sa va cer sfatul: vreau sa cumpar o pereche de casti, si am pus ochii pe sennheiser HD 228. as vrea sa stiu daca pot obtine o pereche de casti inchise, de dimensiuni medii, mai bune decat acestea pana in 200 de ron, si care ar fi optiunile. intentionez sa le folosesc pentru a ma bucura de mica mea colectie de FLAC-uri.

Attached Files



#79
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 24.03.2006
Presupun ca doresti sa asculti la serviciu sau in spatiul familial unde se mai afla si alte persoane care nu doresc a fi deranjate. In cazul acesta modelul ales e absolut ok. Totusi sa nu te astepti la o izolare fonica de exceptie, si asta din pozitia ta. Modelul fiind de dimensiuni mici nu va izola de zgomotul extern la fel de bine ca un model circumaural. In schimbe tine bine ascunsa muzica la care asculti.

Daca izolarea nu are absolut nici o importanta iti recomand sa te orientezi catre un model deschis precum Sennheiser PX100-II, Sennheiser HD 238 sau Grado SR60i. Pentru FLAC-uri orice dram de finete (rafinament) poti obtine merita. Nu departe de ieri noapte ascultam soundtrack-ul Titanicului pe PX100-II de pe un amplificator hi-fi. Exceptional, de necrezut felul in care o pereche atat de mica de casti poate sa sune.

#80
doru_cearceaf

doru_cearceaf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.08.2009
Ceva pareri despre sennheiser mxl 570? sau despre un model de la sennheiser cam la acelasi pret?

#81
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Ce recomandati intre Sennheiser IE 4 si Sennheiser CX-400 II?

La ora actuala detin CX-300, sunt super, dar parca vreau ceva nou. A reusit cineva sa le testeze?

Edited by Reynolds, 28 July 2010 - 11:56.


#82
OCM

OCM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 06.08.2007

View PostKatta92, on 1st January 2010, 22:39, said:

Pana la urma am reusit de am desfacut casca din stanga,dar am cam zgariat-o pana am reusit sa scot cadrul acela de aluminiu  -_- .A fost ceva mizerie acolo,am sters,am observat niste mici orificii,doar un ac sau ceva foarte subtire ar putea intra prin acele orificii,spre difuzorul castii.Doar am sters acolo si casca si-a revenit  :huh: . Important e ca nu va trebui sa imi iau altele noi,si asa sunt destul de scumpe  ^_^ .De calitatea sunetului sunt foarte multumit. ;)
Am incercat si eu metoda colegului si functioneaza, se pare ca grilajul acela de metal se infunda acoperindu-se micile orificii prin care iese sunetul.
Totusi inainte sa scoateti grilajul incercati numa sa il bagati in ceva alcool cativa milimetri cat sa se scufunde grilajul acela si poate se curata asa fara sa mai fie scos pentru ca odata scos nu mai merge pus la fel la loc, dar daca nu e deajuns merge scos putin cat sa se mai tina intr-un "colt" si curatat cu alcool si ceva care sa scoata mizeria din orificii si apoi indoit la locul lui.

Multumesc colegului Katta92 pentru lamuriri, acum pot sa imi folosesc si eu sennheiser-urile.

Edited by OCM, 17 October 2010 - 14:13.


#83
cristianedward1

cristianedward1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.05.2009
hd203 de la sennheiser sunt bune?? ms anticipat

#84
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Cam multa liniste pe aici. :) A folosit cineva mxl 570 pana la urma?

#85
Bijaz

Bijaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,701
  • Înscris: 24.02.2010

View Postcristianedward1, on 6th November 2010, 23:36, said:

hd203 de la sennheiser sunt bune?? ms anticipat

Si pe mine m-ar interesa, are cineva, sau a ascultat?

#86
raul_xnc

raul_xnc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 28.03.2005

View Postfilipxxx, on 23rd November 2010, 15:03, said:

Cam multa liniste pe aici. :) A folosit cineva mxl 570 pana la urma?
Le-am folosit eu si am fost multumit de ele. Acum am PX 100-IIi si a trebuit sa folosesc Bass Reducer din setarile telefonului ca era prea puternic.

#87
Bijaz

Bijaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,701
  • Înscris: 24.02.2010

View Postraul_xnc, on 20th April 2011, 10:39, said:

Le-am folosit eu si am fost multumit de ele. Acum am PX 100-IIi si a trebuit sa folosesc Bass Reducer din setarile telefonului ca era prea puternic.

Surprinzator, deci pentru telefon px-100 sunt excelente? 203 merg pentru telefon, exceptand cablul ala de 3m? Sau sunt mai ok px-urile? La calitatea audo pe care le preferi?

#88
ripperu

ripperu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 03.12.2004

View PostReynolds, on 28th July 2010, 13:56, said:

Ce recomandati intre Sennheiser IE 4 si Sennheiser CX-400 II?

La ora actuala detin CX-300, sunt super, dar parca vreau ceva nou. A reusit cineva sa le testeze?
Si ce ai luat pina la urma?

Eu am luat IE 4 si le-am comparat cu Creative EP-630 (ambele perechi noi-noute scoase din ambalaj)
pe dinafara arata identice...ca doar sint facute pe aceeasi linie de fab.

Dar ce basi are IE4 !!! se aude muult mai bine ca Creative
Pur si simplu nu ma mai despart de ele

Acu caut pe careva care are PC 333D de gaming...stiti pe careva sa ma lumineze? se merita 500 RON perechea?
placa de sunet 7.1 e buna de ceva?

#89
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

View PostKatta92, on 1st January 2010, 22:39, said:

Pana la urma am reusit de am desfacut casca din stanga,dar am cam zgariat-o pana am reusit sa scot cadrul acela de aluminiu  -_- .A fost ceva mizerie acolo,am sters,am observat niste mici orificii,doar un ac sau ceva foarte subtire ar putea intra prin acele orificii,spre difuzorul castii.Doar am sters acolo si casca si-a revenit  :huh: . Important e ca nu va trebui sa imi iau altele noi,si asa sunt destul de scumpe  ^_^ .De calitatea sunetului sunt foarte multumit. ;)

fuck si eu am avut aceasi problema timp de 1 an daca nu mai mult, una din casti se auzea mai incet, fara inalte.


La mine s-a intamplat asta dupa ce am rupt casca respectiva, iar dupa ce am lipit-o la loc se auzea incet.

Am pus asta pe seama accidentului nici prin gand nu-mi trecea ca poate fi de la mizerie, dar dupa ce am curatat-o suna la fel ca la inceput.

Oricum dpmdv nu cred ca sunt altele mai bune la bani mai putini, iar acum dupa 3 ani de cand le am nu mai pot face downgrade

#90
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007
Am fost pe la distribuitorul din Bucuresti sa incerc sa ascult ceva casti de preferinta mici- am sperat sa gasesc CX 400 II; CX870II sau MX880 pentru noua jucarie Cowon C2.

Nu am putut asculta decat jumatate de casca de MX400 si niste CX 300.
Acum CX300 mi s-au parut foarte infundate, pe scurt nu mi-au placut.
CX400 erau ceva mai curatele, dar doar o casca nu mi-a facut o impresie extraordinara.
MX880 - nici nu le-am vazut.
Asa ca am plecat cu un set de casti PX100-II pe principiul ca am ascultat unele versiunea 1 la un prieten si mi-au placut foarte mult. Versiunea II pare mai putin bine facuta, si dupa cam o ora de ascultat nu mi se pare ca se ridica la nivelul versiuni I. Poate se mai lasa nitel in timp. Asta mi se pare mai putin clara pe inalte si medii si cu un bass mai bubuit. Oricum imi place mai mult decat PX200-II.

Acum nu am renuntat la ideea achizitionarii unor casti mici in ear (intracanal sau nu) - Aici batalia se da intre CX870/CX400 sau MX880. Sincer momentan as inclina spre MX880 pentru ca as prefera un sunet mai suplu, mai deschis, dar daca aveti ceva de obiectat va rog detaliati.......

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate