Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ciudatenie in legea pensiilor

Corvinul Hunedoara !

Metoda salvatorul, cum se manipul...

Soliști/soliste din Romania ...
 LG: "Serviciul Alexa nu este ...

Probleme hidrofor

Inlocuitor pentru Real VNC remote...

Neg sau altceva...
 Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 

Activare functie sleep in windows 7

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
eu69

eu69

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 01.04.2011
Salut,
Vreau sa activez functia sleep din windows 7 ultimate,pe un laptop Comrace, o sa atasez o poza ca sa fiu mai explicit,aceasta
functie nu apare cand dau click pe buton start in dreapta langa shut down.Daca nu am postat pe aria care trebuie, cer scuze.

Attached Files



#2
VladyR10

VladyR10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 14.05.2011
vezi aici <= e pt. Vista dar merge și pe 7.

Edited by VladyR10, 03 April 2012 - 09:03.


#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,878
  • Înscris: 06.01.2008
Din cate stiu, functia de Sleep/Hibernate e destul de dependenta si de placa video. Daca nu are driverii corespunzatori pentru placa video, sau ea nu suporta functia Sleep atunci nu va putea activa aceasta functie. De asemenea, trebuie sa fie activata functia de Sleep/Stand by si in BIOS.
Mai multe detalii aici:

how-to-geek said:

If you don?t see the Sleep option or the Hibernate option, it may be for one of the following reasons:

Your video card may not support the Sleep mode. Refer to the documentation for your video card. You can also update the driver.
If you don?t have administrative access on the computer, you may have to refer to the administrator to change the option.
The power-saving modes in Windows are turned on and off in your computer?s BIOS (basic input/output system). To turn on these modes, restart your computer and then enter the BIOS setup program. The key for accessing BIOS differs for each computer manufacturer. Instructions for accessing BIOS generally displays on the screen as the computer boots. For more information, see your computer?s documentation or check the website for your computer?s manufacturer.
If you don?t see the Hibernate option, the Hybrid Sleep option is mostly likely enabled. We will explain how to enable and disable the Hybrid Sleep mode later in this article.

Edited by Hider141, 03 April 2012 - 09:40.


#4
eu69

eu69

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 01.04.2011
Am rezolvat cu functia sleep,a fost de la un driver ( am facut si acele setari ), acum apare o alta problema: nu incarca bateria,in device manager nu apare
nimic ca neregula, multumesc frumos pentru indicatii  :rolleyes:

#5
eu69

eu69

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 01.04.2011
Ambele probleme rezolvate, cu bateria a fost un conflict intre drivere  :thumbup: se poate inchide, multumesc.

Edited by Ravy, 04 April 2012 - 12:56.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate