Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

BlackBerry Classic

- - - - -
  • Please log in to reply
415 replies to this topic

#361
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ghinion dupa ghinion.
N-am avut pana acum un BB sa nu trebuiasca dus la service.
8520 a crapat dupa 6 luni, s-a schimbat
9320 idem
9720 un an a rezistat si dus a fost, schimbat la service.
Q5 idem 9720
Azi a sosit, tot din service, Q20 cu bateria complet descarcata, ceea ce e f. ciudat la un telef oprit, cica cu problemele rezolvate printr-un update la noua versiune de soft.
Minunata versiune mi-a aduc si o incetinire in afisarea meniului, aceeasi problema cu NFC(se activeaza singurel dupa cca. 10-20 min),  si imposibilitaea citirii cardului SD...am testat cu 4 astfel de carduri nici unul nu-l vede, iar stergere de securitate, nimic. in rest poti praji oua pe el pe ecran si partile metalice, arde rau de tot.

Ma batea gandul sa fac ceva economii si sa-mi iau un passport, dar in stilul in care mi s-au defectat nu ma mai risc.
Maine ii fac retur, la service.Posted Image

#362
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Eu nu am avut multe BlackBerry insa 9320 merge si azi la 3 ani de la achizitie fara probleme, singura treaba am avut-o cu jocul bateriei insa am rezolvat cu un postit intre capac si ea. Pp-ul merge perfect la un an de la achizitie. Poate e karma :)

#363
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmzamfirm, on 14 ianuarie 2016 - 21:30, said:

Eu nu am avut multe BlackBerry insa 9320 merge si azi la 3 ani de la achizitie fara probleme, singura treaba am avut-o cu jocul bateriei insa am rezolvat cu un postit intre capac si ea. Pp-ul merge perfect la un an de la achizitie. Poate e karma Posted Image
Posted Image

#364
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,859
  • Înscris: 26.02.2010
Q20 e primul BlackBerry și ma pot declara mulțumit de el. Soția are Q5 și l-a schimbat pe garantie la 9 luni pentru probleme de baterie. După 5 luni, merege bin telefonul fa ra lag, doar că mănâncă din litere pe softpedia, logan, etc.

#365
gabystone

gabystone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 23.10.2008
Am si eu un q20 sigilat daca intereseaza pe cineva .

#366
chivereanumarian

chivereanumarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 16.10.2015
Preț?

#367
gabystone

gabystone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 23.10.2008

View Postchivereanumarian, on 24 ianuarie 2016 - 15:12, said:

Preț?
1200 . L-am dat cu 1150 in weekend.

#368
danielcarpo

danielcarpo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 28.03.2007
Cu harware slab si limitări tot isi ține pretul f sus. Vroiam pasaport dar e f scump si caut un clasic in viata :) 9900 a fost cel mai bun telefon al meu pe multitasking si cred ca classicul il va depasi

#369
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Pe softpedia și Passport silver edition are lag și câteva probleme la scriere câteodată!

#370
wrongeu

wrongeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.03.2010
Ma confrunt cu o problema la al meu BlackBerry classic...de câteva zile ecranul se aprinde singur (foarte des) chiar și în toc fiind...a mai pățit cineva?

#371
xedos6

xedos6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,766
  • Înscris: 18.12.2011
Poate ai activată functia, când îl ridici să se aprindă!

#372
IN1975

IN1975

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.04.2015
Salut, tot oscilez in a schimba BB9900, si ma gandesc la un Classic sau o schimbare totala (spre apple probabil).
Concret: in idea ca merg pe Classic voi putea rula fara probleme waze/googlemaps si voi putea face browsing la un nivel comparabil cu browsing pe apple?
Multumesc anticipat.

#373
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
Da. Alege Classic fara îndoială ;)

#374
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Pe langa cele doua mai ai si navfree in bbworld si sygic I amazon iar daca sapi suficient chiar igo. Browsingul este asa cum il stii, eu pe pp nu am avut probleme in ultimele 15 luni!

#375
Danii20

Danii20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 05.06.2004

View PostAres14, on 14 ianuarie 2016 - 20:26, said:

Ghinion dupa ghinion.
N-am avut pana acum un BB sa nu trebuiasca dus la service.
8520 a crapat dupa 6 luni, s-a schimbat
9320 idem
9720 un an a rezistat si dus a fost, schimbat la service.
Q5 idem 9720
Azi a sosit, tot din service, Q20 cu bateria complet descarcata, ceea ce e f. ciudat la un telef oprit, cica cu problemele rezolvate printr-un update la noua versiune de soft.
Minunata versiune mi-a aduc si o incetinire in afisarea meniului, aceeasi problema cu NFC(se activeaza singurel dupa cca. 10-20 min),  si imposibilitaea citirii cardului SD...am testat cu 4 astfel de carduri nici unul nu-l vede, iar stergere de securitate, nimic. in rest poti praji oua pe el pe ecran si partile metalice, arde rau de tot.

Ma batea gandul sa fac ceva economii si sa-mi iau un passport, dar in stilul in care mi s-au defectat nu ma mai risc.
Maine ii fac retur, la service.Posted Image
sunt luate de la acelasi magazin? am luat de la Ilex fara probleme. poti incerca online.

#376
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Orange si Vodafone.
Dar am mai calcat odata in pacat, am luat inca un Classic de doua saptamani, nou, de la Vdf, e cam impiedicat la Soft, iar Skype functioneaza pe el ca naiba.
Vorbesc de cel descarcat din Amazon.
Maine sper sa am timi sa il caut si sa il descarc ca apk de pe undeva sa vad daca va mai functiona asa. Inclusiv restar, din senin, mi-a dat la aparat.

Noptica buna!

#377
Danii20

Danii20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 05.06.2004

View PostAres14, on 30 aprilie 2016 - 21:22, said:

Orange si Vodafone.
Dar am mai calcat odata in pacat, am luat inca un Classic de doua saptamani, nou, de la Vdf, e cam impiedicat la Soft, iar Skype functioneaza pe el ca naiba.
Vorbesc de cel descarcat din Amazon.
Maine sper sa am timi sa il caut si sa il descarc ca apk de pe undeva sa vad daca va mai functiona asa. Inclusiv restar, din senin, mi-a dat la aparat.

Noptica buna!
Poti incerca si BlackBerry direct. Astea de la operatori nu prea.. am avut un z10 fara logo la startup, l-am dat si am luat altul care are logo de operator la startup. Diferenta intre ele...

#378
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,859
  • Înscris: 26.02.2010
Restart din senin, odată la câteva zile pățesc și eu. S-ar putea sa fie de la prea multe aplicații instalate.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate