Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

BlackBerry Classic

- - - - -
  • Please log in to reply
415 replies to this topic

#379
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,868
  • Înscris: 26.02.2010
Un pic de ajutor ajutor, azi mi s-a șters singur istoricul unor conversații la un singur număr, in timp ce cautam un lucru, s-a blocat și a dispărut din senin.

#380
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Ce tip de conversatie, bbm, SMS, whatsapp?

#381
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,868
  • Înscris: 26.02.2010
La sms, am început sa derulez și au dispărut dintr-o data. Oricum de la 1 ianuarie o sa trec la whatsapp versiunea android.

#382
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 12.03.2003
Daca va mai functiona vreo versiune de Whatsapp pe Blackberry ...

#383
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
BBM este genial.

#384
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,868
  • Înscris: 26.02.2010
Da, am testat versiunea whatsapp android și funcționează. De câteva zile, autonomia în stand-by a scăzut de la 2 - 3 zile la maxim 1zi. Telefonul are 10 luni jumatate.

#385
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
poate watsapu' ala de android iti papa din ea !

#386
avramel_byxxl

avramel_byxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 10.06.2009
Salutare, cei care mai folosesc acest telefon se mai merita sa cumpar? Nu l-as folosi decat pentru whatsap, mail si bineinteles ca telefon, si daca exista o aplicatie gen scanner pro pe care o folosesc pe iphone si merge impecabil. Si ca ultima intrebare cat tine bateria dupa o zi de munca intensa cu o medie pe zi de 15-20 mail-uri, ~20 poze si cam 60 minute de convorbiri cu date si wfi nonstop active. O sera buna.

#387
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Cum sa nu merite, la cat au scazut preturile merita sa iti faci stocuri. In caz ca nu stiai, BlackBerry cu os original are acces la 3 magazine de aplicatii dintre care unul este GooglePlay, deci sigur vei gasi orice aplicatie iti trece prin cap.
Referitor la autonomie, nu posed, dar ar trebui sa te tina relaxat mai mult de o zi, vezi ca si calitatea semnalului e un factor destul de important in autonomie.

#388
atyclb

atyclb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 04.08.2006
Atentie, omul zice ca vrea whatsapp, iar de la sfarsitul acestei luni aplicatia pare ca nu va mai fi valabila pt BlackBerry (nu o bagati pe aia cu BBM, ca degeaba e aplicatia foarte faina, daca o folosesti ca sa vorbesti singur). Unele aplicatii de Android functioneaza ok, altele iti dau telefonul peste cap in vreme ce multe nu functioneaza deloc. Pt scanare aveam ceva, dar am folosit foarte rar, asa ca nu pot sa dau amanunte. La capitolul mail, OS10 e genial. Bateria...in functie de ce model o sa cumperi, cred ca la acest capitol Passport sta cel mai bine, dar asta are niste dimensiuni fizice cu care nu se impaca toata lumea (si e inca scump pt un telefon al carui sistem a fost efectiv abandonat si nu are nici o sansa sa mai evolueze). Din variantele full digital, cred ca cel mai ok e Z20 (raport calitate  - pret + baterie decenta), ar mai fi Z30, dar e model destul de vechi. Nu recomand Z10, are bateria varza.

#389
avramel_byxxl

avramel_byxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 10.06.2009
Va multumesc pentru detalii eu vroiam acest tel pentru aspect si tastatura maim mult decat perfecta.

#390
atyclb

atyclb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 04.08.2006
Stai ca acum am vazut ca e pe aria la Classic. Da, si asta sta bine la baterie. Daca il gasesti la un pret bun si iti place tastatura, merita sa iti cumperi unul

#391
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
La ce pret l-ai gasit, caci passportul se invarte pe la 1000 de lei si ala chiar e telefon in comparatie cu orice gluma sinistra la acelasi pret.
Pentru watsapp exista solutii si apropo, BBM este in Gplay asa ca lasati-o mai moale cu hatereala!

#392
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postatyclb, on 14 iunie 2017 - 18:30, said:

Atentie, omul zice ca vrea whatsapp, iar de la sfarsitul acestei luni aplicatia pare ca nu va mai fi valabila pt BlackBerry (nu o bagati pe aia cu BBM, ca degeaba e aplicatia foarte faina, daca o folosesti ca sa vorbesti singur). Unele aplicatii de Android functioneaza ok, altele iti dau telefonul peste cap in vreme ce multe nu functioneaza deloc. Pt scanare aveam ceva, dar am folosit foarte rar, asa ca nu pot sa dau amanunte. La capitolul mail, OS10 e genial. Bateria...in functie de ce model o sa cumperi, cred ca la acest capitol Passport sta cel mai bine, dar asta are niste dimensiuni fizice cu care nu se impaca toata lumea (si e inca scump pt un telefon al carui sistem a fost efectiv abandonat si nu are nici o sansa sa mai evolueze). Din variantele full digital, cred ca cel mai ok e Z20 (raport calitate  - pret + baterie decenta), ar mai fi Z30, dar e model destul de vechi. Nu recomand Z10, are bateria varza.
Pentru whatsapp, descarci de pe website-ul lor dedicat aplicatia .apk
Functioneaza decent-testat, din pacate nu impecabil.
Singurul inconvenient e legat de slaba rata de succes a apelului video.

Succes!

#393
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Merge si pe oase mai vechi sau doar pe 10.3.3? Eu nu am mai facut update de 2 ani !

#394
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
88 eur,pomana

https://shop.telekom...ic-ohne-vertrag

#395
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Foarte tare!

#396
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Azi inca un update pe classic.
Probabil cu procesoarele problema..spectrum si alalalat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate