Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza
 Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...
 

Vodafone Romania lanseaza VoLTE

* * * * - 4 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5502 răspunsuri în acest subiect

#3151
Jimmy71

Jimmy71

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 858
  • Înscris: 05.05.2006
Nu mai pot edita mesajul anterior ,asa ca postez din nou : m-am conectat la alta retea wi-fi a unui prieten si ce sa vezi...merge VoWIFI ,deci problema mea este cu router-ul de-acasa .

#3152
mariuswat29

mariuswat29

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 19.08.2009
La s10 cu csc oro nu functioneaza volte

#3153
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.888
  • Înscris: 31.01.2006
E normal, ala e soft ptr Orange.

#3154
Nukutza

Nukutza

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 06.11.2019

View Postprimuministru, on 04 noiembrie 2019 - 13:49, said:

Activat VoLTE pe Xiaomi Redmi 5 Plus. Nu e stabil, mai pica semnalul, convorbirea trece in 3G.
Salut. Îmi poți explica și mie cum ai procedat? Am și eu tot Redmi 5plus și tot încerc de câteva zile și nu reușesc! Am activat volte la setări, dar nu îmi apare sus acolo volte.

#3155
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.405
  • Înscris: 04.08.2019

View Postpapichullooo, on 05 noiembrie 2019 - 21:30, said:


Au dat drumul la Volte pe Iphone?

Nu au certificat pe iphone, oricum in momentul in care activezi volte iti arata un mesaj jos de certificare. Apple are probleme mari pe partea de soft buguri grave , practic wifi + date mobile (activeaza in spate modul avion si automat taie semnalul) probleme pe partea de activare centru de mesaje din luna iunie...

Se pare ca lista a fost actualizata si are cateva telefoane in plus :

https://www.vodafone.ro/volte

Galaxy A50 , Galaxy A70 , J5 2017

#3156
ranit6996

ranit6996

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.035
  • Înscris: 09.06.2017
Este de 1 sapatamana actualizata

#3157
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.405
  • Înscris: 04.08.2019

View Postranit6996, on 06 noiembrie 2019 - 18:33, said:

Este de 1 sapatamana actualizata


Ma gandeam ca mai sunt alti utilizatori si nu au aflat.

Editat de HeroicStar, 06 noiembrie 2019 - 18:34.


#3158
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.758
  • Înscris: 06.03.2018
Oficial pe pagina: S9 / S9 +  / P30 / P30 Pro / A50 / A70 / J5 2017

Neoficial toate telefoanele mai noi cu ROM / CNX , dupa ultimile update-uri , cred ca urmeaza sa actualizeze

#3159
dreyfus

dreyfus

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 981
  • Înscris: 21.02.2006
Uite că la mine cu Note8, ultimul update CNX... am și IMS la APN... mi-a apărut și opțiunea Wifi Calling... a încercat un operator să-mi activeze, să dau restart la telefon, să mă duc să schimb sim-ul cu unul nou, tot nu a mers... deși cred că nu prea a configurat bine ceva pe acolo... iar de atunci nu mai vor să activeze că îmi tot zic că Note8 nu e oficial și că nu e testat și nu are update să meargă la ei... și cu asta s-a terminat povestea... Cred că singura opțiune e să găsesc un S9 sau ceva din listă să văd dacă se activează serviciul oe sim. Așa am făcut cu Digi... tot așa că nu merge pe Note8. Am băgat sim-ul la un coleg într-un S8+ și s-a activat serviciul și de atunci a mers și în Note.

#3160
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.107
  • Înscris: 04.10.2005
Si de ce nu ai spus la call center ca ai un samsung s9?

#3161
Formhault

Formhault

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.383
  • Înscris: 22.12.2016
Nu are legătură, dar că tot s-a pomenit de iPhone... hai și eu :roflmao:. Un prieten cu iPhone X (Digi) tocmai a primit SMS cum că e compatibil VoLTE Posted Image

Așa... ca fapt divers... serviciul ăsta l-a lansat Digi în septembrie 2018, deci certificarea a durat mai mult de 1 an Posted Image

Editat de Formhault, 06 noiembrie 2019 - 22:39.


#3162
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.888
  • Înscris: 31.01.2006
Reteaua Digi nu e certificata de Apple. Merge VoLTE pe iPhone la Digi ptr ca Apple a activat un profil mai limitat, de baza ptr toate retelele necertificate.

View Postdreyfus, on 06 noiembrie 2019 - 21:00, said:

Uite că la mine cu Note8, ultimul update CNX... am și IMS la APN... mi-a apărut și opțiunea Wifi Calling... a încercat un operator să-mi activeze, să dau restart la telefon, să mă duc să schimb sim-ul cu unul nou, tot nu a mers... deși cred că nu prea a configurat bine ceva pe acolo... iar de atunci nu mai vor să activeze că îmi tot zic că Note8 nu e oficial și că nu e testat și nu are update să meargă la ei... și cu asta s-a terminat povestea... Cred că singura opțiune e să găsesc un S9 sau ceva din listă să văd dacă se activează serviciul oe sim. Așa am făcut cu Digi... tot așa că nu merge pe Note8. Am băgat sim-ul la un coleg într-un S8+ și s-a activat serviciul și de atunci a mers și în Note.

VDF RO nu activeaza automat VoLTE pe SIM, asa cum o face Digi sau ORO. VDF e mai in epoca de piatra, se face treaba manual iar acum cred ca au cam oprit activarile din cauza problemelor. Ii suni, le spui ca ai Samsung S9 cu ultimul soft CSC CNX G960FOVF6CSG4 si ii rogi sa activeze VoLTE, aia oricum nu pot verifica IMEI/model/soft si iti activeaza instant.

Dupa cateva zile ii suni sa iti dezactiveze VoLTE ca nu poti apela :)

Editat de SethNY, 07 noiembrie 2019 - 07:15.


#3163
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.662
  • Înscris: 17.07.2014
La mine pe A70 s-a activat automat dupa ultimul update.
Eu zic ca mai bine asteptati sa fie activarea facuta automat de catre Vodafone.
Nu am intampinat nicio problema in Volte so WoWifi.

#3164
mariuswat29

mariuswat29

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 19.08.2009
Deci sa inteleg ca s10 cu csc oro nu va avea volte pe vodafone?

#3165
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.888
  • Înscris: 31.01.2006
Niciodată

#3166
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

View PostSethNY, on 07 noiembrie 2019 - 07:14, said:

...  Ii suni, le spui ca ai Samsung S9 cu ultimul soft CSC CNX G960FOVF6CSG4 si ii rogi sa activeze VoLTE, aia oricum nu pot verifica IMEI/model/soft si iti activeaza instant.
....
Realizezi ca sfatul asta nu este unul tocmai bun si inclusiv asta poate aduce bug-urile de care va tot plangeti?

Ori astepti pana se implementeaza pe telefonul tau, ori iti cumperi un telefon compatibil, cu soft compatibil.

#3167
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.888
  • Înscris: 31.01.2006
El are Note 8 cu soft Vodafone si nu prea s-a vazut la Samung sa activeze VoLTE la un operator fara sa il testeze in prealabil deci cel mai probabil Note 8 se comporta ca S9/S10. Nu am vazut diferente pana acum.
Faptul ca folosim si Xiaomi sau OnePlus nu are legatura cu bugurile din retea, astfel VDF le gaseste mai repede si le rezolva, cum s-a vazut cu lipsa numarului apelantului.
Vodafone are f multe probleme care nu sunt legate de telefoane necompatibile. Lista e pe blogul meu .

#3168
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.847
  • Înscris: 05.10.2007

View PostNukutza, on 06 noiembrie 2019 - 18:17, said:

Salut. Îmi poți explica și mie cum ai procedat? Am și eu tot Redmi 5plus și tot încerc de câteva zile și nu reușesc! Am activat volte la setări, dar nu îmi apare sus acolo volte.

Bagi SIM-ul intr-un telefon acceptat de VDF, suni la *222 sa-ti activeze VoLTE si asteapta sa primesti sms. Dupa activare, scoti SIM-ul, il bagi in Xiaomi, schimbi regiunea telefonului pe India sau UK, activezi VoLTE cu *#*#86...
dai restart si ar trebui sa-ti apara "VoLTE" sus.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate