Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Ce se intampla cu votul meu, daca nu iese presedinte pe cine am votat?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
38 replies to this topic

#37
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Dacă tu prezumi că eu stau cu foamea-n glandă așteptând DNA-ul ca să mai bage ceva corupți la pușcărie DOAR pentru ca să-mi crească mie veniturile.
Atunci, mda,,,ai dreptate.

Pentru sănătatea mintală a unei largi categorii de alegători, eu îmi doresc să nu mai existe turul 2.
Prin ce minune se va întâmpla ”minunea” asta chiar nu mă interesează.
PUNCT

#38
stormlord

stormlord

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,869
  • Înscris: 20.07.2006

View Postxmanyacs77, on 31 octombrie 2014 - 21:35, said:

Posted Image Si ce crezi ca se intampla mai departe de aceste alegeri, alesul tau va ajunge vreodata cineva cunoscut??? Posted Image
Vezi cati dintre candidatii care au fost in anii 90" mai sunt pe listele de astazi! Ei se pierd pe drum din diverse motive!
Hai sa gasim exemple de candidati pierduti pe drum (nume, anul alegerilor, procentele obtinute):
Ioan Manzatu, 1992, 3, 05%. Intr-o informatie din 2010 apare cu avere estimata la 17-18 mil euro;
Tudor Mohora, 1996, 1, 27%  Fost activist de PCR, a continuat sa fie parlamentar, cel putin pana in 2008;
Teodor Melescanu, 2000, 1, 91 % Un fel de Basescu, foarte multe asemanari intre ei, dar si diferente esentiale (lipsa de carisma, lipsa de simt de afaceri, in cazul lui TM);
Gheorghe Ciuhandu, 2000, 1, 90 %. Eroarea lui a fost ca "nu s-a orientat".
Gigi Becali, 1, 91 % in 2009; 1, 77 in 2004. Suficient cat sa ramana "o prezenta vie" in mintile romanului de rand.

Concluzia e ca daca obtine macar 1%, candidatul respectiv nu are cum sa dispara pur si simplu. Pt unii constituie o adevarata afacere sa candideze.

#39
Topcat7

Topcat7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 27.09.2014

View Postspider_zero_sapte, on 31 octombrie 2014 - 22:05, said:

Dacă tu prezumi că eu stau cu foamea-n glandă așteptând DNA-ul ca să mai bage ceva corupți la pușcărie DOAR pentru ca să-mi crească mie veniturile.
Atunci, mda,,,ai dreptate.

Pentru sănătatea mintală a unei largi categorii de alegători, eu îmi doresc să nu mai existe turul 2.
Prin ce minune se va întâmpla ”minunea” asta chiar nu mă interesează.
PUNCT

Nu stiu, poate eu stau cu foamea in glanda, nu mi-ar fi rusine sa spun. Dar eu cred ca singura problema a Romaniei e cea economica. Eu nu vad nici o alta problema in afara de cea economica. Daca nu ar exista acest aspect al existetei, Romania ar fi absolut SUPERBA !!!

PS: Spider, inca te mai doare episodul Base-Nastase, nu-i asa ? :)
Pare clar ca Ponta e la mare avantaj in primul tur. Dar turul doi e intotdeauna o loterie! Klaus are doua atuuri extraordinare.

Edited by Topcat7, 31 October 2014 - 22:15.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate