Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Ce se intampla cu votul meu, daca nu iese presedinte pe cine am votat?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
38 replies to this topic

#19
ionut3107

ionut3107

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 16.09.2014
Mojoritatea, vand voturile, si pe sume colosale inepand de la zeci de mii pana la sute de mii de euro.

App eu votez cu VADIM TUDOR PRESEDINTE, singurul patriot adevarat care m-ai poate schimba tara asta.

#20
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,655
  • Înscris: 10.08.2009

View Postdonjoe, on 31 octombrie 2014 - 18:32, said:

Ca să nu se mai organizeze turul 2 tre' să câştige cineva în turul 1 cu 50%+1 din voturi.

Esti sigur ?
Pune un link, o sursa, ceva !

#21
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009

View Postionut3107, on 31 octombrie 2014 - 19:07, said:

Mojoritatea, vand voturile, si pe sume colosale inepand de la zeci de mii pana la sute de mii de euro.

App eu votez cu VADIM TUDOR PRESEDINTE, singurul patriot adevarat care m-ai poate schimba tara asta.
Du te ma la meditatie sa inveti sa scrii,tu esti agramat si ai pareri politice categorice.
Vai de curu tau,noroc ca inca se sapa manual santuri pt canalizare,conducte de apa,etc.

#22
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,140
  • Înscris: 10.07.2013

View Postr_murphy, on 31 octombrie 2014 - 19:03, said:

ca o continuare a presupunerilor ...
ce se intimpla in turul 2 cu voturile exprimate, dar nule din motive accidentale (nu a vazut tzatza leana ca pune stampila cas) sau voite (stampile puse voit anapoda, mascari, si alte variante) ?
altfel spus, care ar putea fi o metoda eleganta si civilizata de a-mi exprima votul (implicit de a fi sigur ca nu-l "redistribuie" vre-un binevoitor din masina de manarit voturile) si de a nu mi-l da niciunuia din cei 2 ramasi in cursa?

Poti sa pui stampila pe amandoi candidatii care au ramas in cursa, ceea ce este total gresit!Posted Image
Posted Image Daca vrei sa contribui si tu cu un vot la schimbare, poti vota Klaus Johannis!Posted Image

#23
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,701
  • Înscris: 07.02.2003

View Postionut3107, on 31 octombrie 2014 - 19:07, said:

Mojoritatea, vand voturile, si pe sume colosale inepand de la zeci de mii pana la sute de mii de euro.
App eu votez cu VADIM TUDOR PRESEDINTE, singurul patriot adevarat care m-ai poate schimba tara asta.
Medicamente... sorry, reflexul Posted Image Treaba asta cu ce se intampla cu voturile este puerila si arata lipsa de educatie democratica. Ce sa se intample cu voturile invalidate ? Hartie igienica probabil cum s-a mai spus, ce altceva ? A vinde un vot este o exprimare fara sens, candidatii nu pot vinde nimic, nu pot decat indemna simpatizantii catre alt canditat inainte de scrutin, evident numai daca ei vor asa ceva, dupa aia nu pot face nimic, nada etc...

Edited by andreic, 31 October 2014 - 19:18.


#24
r-bruce

r-bruce

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 06.11.2005

View Postargonaut, on 31 octombrie 2014 - 18:21, said:

Stiu din "surse" sigure ca toate buletinele de vot se recicleaza in hartie igienica !

Cam asta se "intampla" cu votul tau !

dar pe hartia igienica se vad numele candidatilor? ca eu hartie de aia vreau...

#25
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007

View Postclaudiujipa, on 31 octombrie 2014 - 18:38, said:

Nu e vorba de 50% +1 din voturi, ci e vorba sa obtina 50%+1 din total alegatori inscrisi in listele electorale;
Gresit! Aici nu suntem la referendum unde ca sa fie valabil tre' sa se prezinte 50%+1 din electorat.
Aici, daca se prezinta 10 la vot din totalul de ... 18? 19? milioane, iar unul dintre ei a obtinut 6 voturi, e de ajuns...

#26
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008

View Postbonygy, on 31 octombrie 2014 - 20:47, said:

Gresit! Aici nu suntem la referendum unde ca sa fie valabil tre' sa se prezinte 50%+1 din electorat.
Aici, daca se prezinta 10 la vot din totalul de ... 18? 19? milioane, iar unul dintre ei a obtinut 6 voturi, e de ajuns...

Pentru victorie in primul tur, ce ai zis tu este gresit;
Conform constitutiei; S-a mai zis aici;

Deci daca ai 20 de alegatori in lista, se prezinta 10 si un candidat  ia 6 voturi se intra in turul 2;

#27
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Postdjxhouse, on 31 octombrie 2014 - 18:18, said:

Duminica merg si votez cu Xulescu.  
Din prima nu iese cine va fii presedintele tarii.
Xulescu cu cine am votat, iese pe pozitia 3-4-5-6. (orice loc, in afara de locul 1 si locul 2, cine merg in turul 2).
Se face turul 2.

Intrebarea Xulescu ce poate face cu votul meu?

Ca unii zic ca  Xulescu imi da voturile mai departe cui doreste.
Altii zic ca nu poate...

Sunt curios. Multumesc

Din pacate avem presedinte, care vine la 1 bucata. Poate ar fi fost interesant sa avem republica cu presedinte+consiliu de administratie. In felul asta cine nu iesea presedinte devenea consilier al presedintelui (si inflorea industria farmaceutica iar aspirinele se vindeau la Cotroceni cu lada, ca havanele cubaneze).

#28
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View Postdjxhouse, on 31 octombrie 2014 - 18:18, said:

Sunt curios. Multumesc
asta-i cea mai mică problemă
Marea problemă e că va fi tot o cîrpă ce va urma directivele imperiului... indiferent de candidat!
iar enorma problemă e că va alinia preţurile rom maneşti cu dublul preţurilor ioropiene!
ioropia importă gaz cu 380 dolari, tu  plăteşti acum ca boul cu 500 la aragaz gazul tău...şi încă mai vor să-l alinieze alienaţii ăştia!..pe la 700 pare cel mai aliniat...

aşa că votează hîrtia igienică, vin vremuri grele.... chiar de va fi pusă o cîrpă acolo sus în urma alegeii tale.

Edited by sarac.lipit, 31 October 2014 - 21:30.


#29
Topcat7

Topcat7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 27.09.2014
Putin imi pasa de politica, dar ma amuz, sa nu creada cineva altceva.

Intrebarea este foarte interesanta si de maxima importanta. Eu cred ca daca dai votul unui candidat care are sanse foarte putine, il ajuti sa castige sa aiba mai multa influenta, mai multa valoare, mai multa putere. De examplu, un candidat independent care a luat 1 million de voturi, desi departe de a castiga, va avea acest capital electoral pe care il va putea folosi sa infiinteze un partid sau sa devina parlamentar etc.. Intr-un cuvant, va avea ceva de spus. A trata alegerile ca un pariu este pueril. Pe tine nu te intereseaza rezultatul ci mai mult consecventa si taria de character de a avea propriul punct de vedere, si poate de a fi diferit de restul ***multimii. Pentru ca, intr-adevar, nu poti avea success in viata daca nu esti altfel.

Intr-un cuvant, orice vot creste valoarea sociala si politica a omului pe care l-ai votat, dandu-I posibilitatea de a avea un cuvant de spus in cadrul unei aliante sau din opozitie.

PS: Ups, de-abia acum am inteles ce vrei ! Candidatul tau va recomanda sustinatorilor lui sa voteze cu y, dar nimeni nu e obligat sa voteze cu y. Totusi, majoritatea vor vota cu y. De ce ? pentru ca, al tau candidat STIE cu cine ar vota oamenii lui in turul doi si nu face altceva decat sa-l recomande pe respectivul. El nu va inota impotriva curentului niciodata.

Edited by Topcat7, 31 October 2014 - 21:37.


#30
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postxmanyacs77, on 31 octombrie 2014 - 19:17, said:


Poti sa pui stampila pe amandoi candidatii care au ramas in cursa, ceea ce este total gresit!Posted Image
Posted Image Daca vrei sa contribui si tu cu un vot la schimbare, poti vota Klaus Johannis!Posted Image

Cine-i acest cetățean numit Johannis? Ca să știm și noi.

#31
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,140
  • Înscris: 10.07.2013

View PostTopcat7, on 31 octombrie 2014 - 21:29, said:

Putin imi pasa de politica, dar ma amuz, sa nu creada cineva altceva.

Intrebarea este foarte interesanta si de maxima importanta. Eu cred ca daca dai votul unui candidat care are sanse foarte putine, il ajuti sa castige sa aiba mai multa influenta, mai multa valoare, mai multa putere. De examplu, un candidat independent care a luat 1 million de voturi, desi departe de a castiga, va avea acest capital electoral pe care il va putea folosi sa infiinteze un partid sau sa devina parlamentar etc.. Intr-un cuvant, va avea ceva de spus. A trata alegerile ca un pariu este pueril. Pe tine nu te intereseaza rezultatul ci mai mult consecventa si taria de character de a avea propriul punct de vedere, si poate de a fi diferit de restul ***multimii. Pentru ca, intr-adevar, nu poti avea success in viata daca nu esti altfel.

Intr-un cuvant, orice vot creste valoarea sociala si politica a omului pe care l-ai votat, dandu-I posibilitatea de a avea un cuvant de spus in cadrul unei aliante sau din opozitie.

Posted Image Si ce crezi ca se intampla mai departe de aceste alegeri, alesul tau va ajunge vreodata cineva cunoscut??? Posted Image
Vezi cati dintre candidatii care au fost in anii 90" mai sunt pe listele de astazi! Ei se pierd pe drum din diverse motive!

Edited by xmanyacs77, 31 October 2014 - 21:35.


#32
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Alesul meu deja este o persoană foarte cunoscută, prin prisma muncii sale și nu prin minciunile debitate pe minut. Opera sa bagă politicienii lacomi și corupți la țuhaus.
E bau-bau-ul politicienilo, și poartă denumirea Direcția Națională Anticorupție.

Așa că eu și oamenii inteligenți asemeni mie votăm nu pentru faima și parvenirea unui politician anume, ci pentru păstrarea unui status quo; cel în care le tremură nădragii
și budigăii celor vinovați când știu ce urmează să li se întâmple și în care cetățenii liberi îi pot umple de ocară pe aceia fără a se teme că vor fi persecutați.

#33
Topcat7

Topcat7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 27.09.2014

View Postxmanyacs77, on 31 octombrie 2014 - 21:35, said:

Posted Image Si ce crezi ca se intampla mai departe de aceste alegeri, alesul tau va ajunge vreodata cineva cunoscut??? Posted Image
Vezi cati dintre candidatii care au fost in anii 90" mai sunt pe listele de astazi! Ei se pierd pe drum din diverse motive!
Candidatii din 2009:
Traian Băsescu (Partidul Democrat Liberal)
Mircea Geoană (Alianța PSD+PC)
Crin Antonescu (Partidul Național Liberal)
Corneliu Vadim Tudor (Partidul România Mare)
Hunor Kelemen (Uniunea Democrată Maghiară din România)
Sorin Oprescu(Candidat independent)
George Becali (Partidul Noua Generație - Creștin Democrat)

Toti au avut un cuvant de spus in ultimii 5 ani. Doar ridicau un deget si presa la acorda ore in sir.

#34
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Ehei, alta era situatia in democratia Iliesciana. Pacat ca majoritatea nu-si mai aduc aminte.

#35
Topcat7

Topcat7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 27.09.2014

View Postspider_zero_sapte, on 31 octombrie 2014 - 21:44, said:

Alesul meu deja este o persoană foarte cunoscută, prin prisma muncii sale și nu prin minciunile debitate pe minut. Opera sa bagă politicienii lacomi și corupți la țuhaus.
E bau-bau-ul politicienilo, și poartă denumirea Direcția Națională Anticorupție.

Așa că eu și oamenii inteligenți asemeni mie votăm nu pentru faima și parvenirea unui politician anume, ci pentru păstrarea unui status quo; cel în care le tremură nădragii
și budigăii celor vinovați când știu ce urmează să li se întâmple și în care cetățenii liberi îi pot umple de ocară pe aceia fără a se teme că vor fi persecutați.
Iluzii! DNA face politie politica. Miroase a Securitate. Va asteptati ca DNA sa fie principalul agent economic al tarii. Cred ca am mai facut eu calculul asta pe aici, dar repet, de-ar fi 10 000 de parlamentari corupti si de-ar fura fiecare 1 million de euro pe an, asta ar aduce o paguba de 500 de euro pe an pe fiecare cetatean al Romaniei, adica 42 de euro pe luna. Si asta pentru ca am exagerat pe cat am putut. Deci asteptati-va ca DNA-ul sa aresteze 10 000 de pesti mari sa va creasca venitul pe cap de locuitor cu 160 de lei. Cati au arestat pana acum? 10 ? Bun si astia, 16 lei.

#36
Tarara09

Tarara09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 23.04.2014
Este un nou vot in turul II unde sunt doar 2 candidati. Daca esti un om destept nu trebuie sa-ti spuna cel cu care ai votat prima data, cu cine sa votezi in turul II. Dar daca esti o oaie, da.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate