Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

Mai colecționează cineva filme pe suport fizic?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Boomer_13

Boomer_13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.08.2008
Inca mai colectionez DVD-uri. Mereu gasesc filme bune, si imi face placere sa le am la colectie.

Din pacate insa, nu prea multa lume cumpara, sau cand o fac, probabil din comoditate, cumpara insert-uri. Multi nu-si dau seama ca o gramada de filme bune spre foarte bune, inclusiv romanesti, se vand cu 10 lei prin MG sau mai rar pe singurul site de specialitate ramas pe piata din Romania. Ma enerveaza insa ca cineşopi astia au promotii doar din an in paste, desi au multe filme care nu se gasesc pe rafturile magazinelor.

De vreo 2 ani am inceput sa folosesc mercadoru', ocaziile si alte forumuri, si m-am ales cu niste filme beton, filme pe care nu le voi mai gasi in raft poate niciodata, din cauza ca se reediteaza foarte greu sau deloc.

Inca mai colectionez din placere, diferenta dintre piraterie si original, cel putin din punctul meu de vedere, e placerea aceea de a cauta si da peste "raritati", apoi am o mica poveste in spatele acelui film. Daca-l trag de pe net, cu asta ramam, cu trasu' si atat. Pe mine trasu' de pe net ma ajuta strict la: cumpar sau nu cumpar. Bine-nteles, cu limita, cam 100-150 lei pe luna.

Blu-ray-urile nu ma intereseaza, desi am vazut o mana de filme care sunt doar pe Blu, nu si pe DVD, pe care mi le-as dori in colectie, dar asta e, nu poti fi cu toate. In plus sunt mult prea scumpe, desi echipamentele de redare incep sa se ieftineasca de la an la an.

#20
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014

 djl, on 24 octombrie 2014 - 20:44, said:

Mai colecţionează cineva filme pe suport fizic, adică casetă video, D.V.D., Blue-Ray Disc? Mă refer în special la filme originale.

de cand m-am bagat in seama cu filmu': pelicula, vhs, disc, tine de paradigma cinefilului.

#21
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 14.02.2010
Am o gramada de filme, pe DVD dar si cateva pe Blu-ray. Deja gasesti la 200 lei Blu-ray player 3D. Uneori e mai comod sa vezi filmul pe un player. Nu e asa de scump si am luat multe filme bune la promotie cu 3, 5 sau 10 lei. In 10 ani s-au adunat ceva filme :)
Mai am si pe HDD legat la tv.

#22
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,626
  • Înscris: 13.06.2004
Ca f.d., visez la LaserDisc (Laser Disc) (L.D.) player. Mi-ar plăcea să am şi vreo 3 L.D.-uri cu nişte filme străine la care m-aş uita mai mult: "War games/Jocuri de război" (cel din anii '80, nu prostia de după 2000) şi cele din seria "Lace/Dantela". Poate şi "La Bamba" şi "The Breakfast Club" (deşi pe ultimul nu l-am văzut vreodată).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate