Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Xiaomi Redmi Note 4G

- - - - -
  • Please log in to reply
699 replies to this topic

#649
bogdanbotezatu

bogdanbotezatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 27.01.2014
Aplicatia oficiala in engleza MI Phone Manager:
http://en.miui.com/f...DIyNDAzfDkyNzIw

http://en.miui.com/f...t=phone+manager

#650
Chry5y5

Chry5y5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.05.2014
Am luat telefonul acum o luna din Romania in prima zi mi-am propus sa il updatez la miui 6 si am reusit sa il blochez cu toate ca specificatiile forumului miui spun ca acest telefon nu se poate bloca, in sfirsit, am citit 3 ore pe forumuri si cu flash i-am dat de cap acum instalez la maxim doua  trei zile o alta varianta de miui (asa de nervi si ca sa le incerc pe toate) si telefonul nu a mai avut alta problema. Cred ca cea mai reusita varianta este miui 5 si cea mai rapida in miscari si mai putin consumatoare de resurse este miui 6 dar la mine are putin lag si nu i-mi place. Cea mai tare este bateria indiferent cit cum si ce ii fac duce 2 zile si jumatate, adevarul e ca nu prea il folosesc pe jocuri in schimb folosesc radioul normal sau online. Colegii de munca i-mi spun ca mi-am luat televizor nu telefon si adevarul ca pe youtube se vede super frumos si din orice unghi. Parerea mea este ca aparatul este OK la pretul real de China si merita fiecare leut iar de garantie sper sa nu am nevoie.

#651
Dorje

Dorje

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 03.08.2006
delete

Edited by Dorje, 28 May 2015 - 20:59.


#652
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Oare o sa avem si noi Lolipop pe telefoanele noastre?

#653
AlinLaw

AlinLaw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 17.12.2014
Salut!
A mai intampinat cineva probleme cu camera frontala?
De cate ori incerc sa fac o poza, imi revine pe ecranul principal. Problema a aparut astazi si nu tin minte sa se mai fi intamplat vreodata pana acum.

#654
gatarba

gatarba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 15.07.2014

 sammydo, on 02 iunie 2015 - 17:32, said:

Oare o sa avem si noi Lolipop pe telefoanele noastre?
nu e mare brânză lolipop sub miui. Eu am un mi2s (de vânzare, by the way) cu miui v6 lolipop si nu are absolut nimic in plus fata de kit kat.

#655
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Exista model redmi note negru si doar wdcma? Ce specificatii are? Are cumva procesor MTK?
O fi fake asta?bateria nu are logo xiaomi,specificatii ciudate etc..ce spuneti?

Attached Files


Edited by alinator, 11 June 2015 - 20:30.


#656
gatarba

gatarba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 15.07.2014
Este wcdma, doar 3g, mtk, 2gb ram, dual sim, insa doar faČ›a e neagră Č™i spatele alb. GăseČ™ti specificaČ›iile complete pe gsmarena. Are scoruri semnificativ mai bine în antutu decât varianta 4g, insa Č™i preČ›ul e mai mare Č™i nu se mai prea găseČ™te.
Tare ciudate pozele ... spate negru Č™i baterie fără logo...hmmm. Nu Č™tiu ce să zic. E al tau?
Are unul sau 2 simuri ?

Edited by gatarba, 11 June 2015 - 20:34.


#657
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009
Pare sa aiba un singur sim si slot de card iar asta nu e posibil la redmi note cu mtk. Trebuie sa fie dual-sim si slot card, iar acumulatorul e fake sigur. Plus ca acel stiker de pe surubul sin dreapta jos ar trebui sa fie portocaliu si sa scrie MI pe el. Cam multe nu se leaga. Nu as risca cu asa ceva.

#658
bogdanbotezatu

bogdanbotezatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 27.01.2014

 alinator, on 11 iunie 2015 - 20:24, said:

Exista model redmi note negru si doar wdcma? Ce specificatii are? Are cumva procesor MTK?
O fi fake asta?bateria nu are logo xiaomi,specificatii ciudate etc..ce spuneti?
Ala e fake 100%. De unde ai pozele?

Edited by bogdanbotezatu, 11 June 2015 - 20:50.


#659
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Mersi bogdan..asa credeam si eu..oricum nu ma interesa..am redmi 2 pro 2 gb ram...dar eram sigur ca e fake...acum am confirmarea..ms
Ps ..dp olx.da e clar.fake for sure..multam tuturor..

Edited by alinator, 11 June 2015 - 21:24.


#660
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
La sters tipul..a verificat si el..era un fake grosolan...in fine m mir ca se copiaza xiaomi la greu..dar diferentele erau clare...

#661
AlinLaw

AlinLaw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 17.12.2014
Nimeni?

 AlinLaw, on 11 iunie 2015 - 14:01, said:

Salut!
A mai intampinat cineva probleme cu camera frontala?
De cate ori incerc sa fac o poza, imi revine pe ecranul principal. Problema a aparut astazi si nu tin minte sa se mai fi intamplat vreodata pana acum.

Edited by AlinLaw, 12 June 2015 - 21:08.


#662
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Verifica ce softuri ai instalat in telefon in ultima perioada, eu am patit o chestie, nu asemanatoare, dar poate fi un punct de plecare, de vreo cateva zile nu mai puteam rula nici un filmulet pe aplicatia de FB, dupa ce am luat la puricat telefonul am descoperit un codec instalat, l-am dezinstalat, si totul a revenit la normal, de asta zic, personal in locul tau as da un factory reset si as verifica daca problema cu camera apare, eu personal nu am problema asta

#663
AlinLaw

AlinLaw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 17.12.2014
Nu am instalat inca niciun soft, e cel stock. Astazi m-am gandit si eu sa dau un factory reset, dar nu a functionat si sincer mai rau m-a frustrat. Are momente cand nici macar nu imi apare pictograma aceea SWITCH CAMERA, sau intreg ecranul devine negru. M-am informat si pe forumul miui si am vazut ca mai sunt ceva persoane cu o problema asemanatoare, dar nici unul care sa isi explice cauza.Posted Image

#664
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Ce diferențe sunt intre REDMI note asta si REDMI note pro 2015? In afara ca cel de 2015 are procesor de 1,2, care ziceți ca se merita? Camerele lor sunt dl Sony de calitate sau nu?ms

#665
adriell

adriell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 24.06.2009
Nu exista redmi note pro.. De unde le scoți?

#666
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Am vazut pe un site..ibuygo parca.asa ii zicea la varianta asta 2015 cu procesor de 1.2..in fine cum ii zice..se merita 40 usd in plus fata de redmi 2 pro 2gb? Si asta are tot 2gb ram..doar ecran mai mare,baterie si camere mai bune..eu zic ca merita..camerele o fi cv de ele?

Edited by alinator, 13 June 2015 - 21:20.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate