Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...
 Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

Smart Switch fara neutru
 

Xiaomi Redmi Note 4G

- - - - -
  • Please log in to reply
699 replies to this topic

#631
hongmi

hongmi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.02.2015
salut stie careva de ce nu pot trimite mms si de ce mesajele imi apar cu +40 chiar si la numerele salvate am stable v6350

#632
bogdanbotezatu

bogdanbotezatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 27.01.2014

View Posthongmi, on 05 aprilie 2015 - 11:16, said:

salut stie careva de ce nu pot trimite mms si de ce mesajele imi apar cu +40 chiar si la numerele salvate am stable v6350
Trebuie sa salvezi numerele din agenda cu tot cu prefixul tarii, adica +40.
Daca stau bine si ma gandesc nu e un bug... De ce? Atunci cand esti in roaming si apelezi un numar din agenda trebuie sa ai si prefixul tarii.

#633
adytza05

adytza05

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.02.2015
Am incercat sa trimit poze prin bluetooth catre laptop si un alt telefon, dar nu le poate trimite. Are cineva idee care ar fi cauza?

#634
hongmi

hongmi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.02.2015
am inteles si trebuie manual pus prefixul si mms o sa functioneze asa sau e alta treaba cu mms

#635
bogdanbotezatu

bogdanbotezatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 27.01.2014

View Posthongmi, on 05 aprilie 2015 - 12:58, said:

am inteles si trebuie manual pus prefixul si mms o sa functioneze asa sau e alta treaba cu mms
Sunt aplicatii care iti modifica toate numerele din agenda... nu le-am folosit asa ca nu pot sa iti recomand una.
Cu mms-urile nu stiu ce sa iti zic, poate nu ai setat corect profilul operatorului.

#636
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Ce programe de navigatie folositi pe telefoanele voastre, chiar as avea nevoie de unul bun, sunt cazuri cand am avut nevoie de asa ceva

#637
bogdanbotezatu

bogdanbotezatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 27.01.2014

View Postsammydo, on 16 aprilie 2015 - 08:14, said:

Ce programe de navigatie folositi pe telefoanele voastre, chiar as avea nevoie de unul bun, sunt cazuri cand am avut nevoie de asa ceva

Eu am Navigon Full Europe. Nu am ce sa-i reprosez... informatii precise in multe tari din Europa.

#638
milibey

milibey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 26.09.2007
Igo primo. Functioneaza ok, ținând cont ca telefonul stie si glonass si beidou.

#639
QR7

QR7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 08.09.2009
http://www.marketonl...ndroid-44-white

Incep si eu sa fiu un fan al acestei firme.
M-am uitat in ultimu timp la mai multe telefoane: s4 mini, lg g2 mini, philips i908, lenovo k910, si am ajuns si la acest terminal.
Nu prea am gasit un review in romana la acest telefon.

Eu am un nokia C3 pe care ma pot baza cand vine vorba de convorbiri, dar ii criminal netul pe 2g si nush ce sa fac, sa imi iau ceva pe 3g sau sa urc pe 4g.
Cum merge LTE pe acest terminal? pe gsm arena spune ca nu are 3g.

Nu vreau sa imi iau nici un telefon foarte scump, pentru ca nu sunt un impatimit al unor astfel de gadgeturi.
Vreau sa pot vorbi calumea la telefon, adik sa se auda tare in difuzor cand vorbesc. Sa mearga binisor netul. Va dati seama daca eu am rabdare sa se incarce netul pe un c3, pe orice alt telefon mi s-ar parea ca zboara. Ma intereseaza sa nu se blocheze sau sa aibe prea mult lag.

Ma pot baza pe acest telefon mai multi ani? Nu sunt adeptul sa schimb telefonul anual.
Ce aspecte pozitive si negative ma pot astepta la acest telefon. Am citit un comentariu negativ cu spatele lucios. Aluneca din mana sau este doar magnet de amprente.

Multumesc celui care imi va raspunde.

#640
bogdanbotezatu

bogdanbotezatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 27.01.2014

View PostQR7, on 17 aprilie 2015 - 11:45, said:

http://www.marketonl...ndroid-44-white

Incep si eu sa fiu un fan al acestei firme.
M-am uitat in ultimu timp la mai multe telefoane: s4 mini, lg g2 mini, philips i908, lenovo k910, si am ajuns si la acest terminal.
Nu prea am gasit un review in romana la acest telefon.

Eu am un nokia C3 pe care ma pot baza cand vine vorba de convorbiri, dar ii criminal netul pe 2g si nush ce sa fac, sa imi iau ceva pe 3g sau sa urc pe 4g.
Cum merge LTE pe acest terminal? pe gsm arena spune ca nu are 3g.

Nu vreau sa imi iau nici un telefon foarte scump, pentru ca nu sunt un impatimit al unor astfel de gadgeturi.
Vreau sa pot vorbi calumea la telefon, adik sa se auda tare in difuzor cand vorbesc. Sa mearga binisor netul. Va dati seama daca eu am rabdare sa se incarce netul pe un c3, pe orice alt telefon mi s-ar parea ca zboara. Ma intereseaza sa nu se blocheze sau sa aibe prea mult lag.

Ma pot baza pe acest telefon mai multi ani? Nu sunt adeptul sa schimb telefonul anual.
Ce aspecte pozitive si negative ma pot astepta la acest telefon. Am citit un comentariu negativ cu spatele lucios. Aluneca din mana sau este doar magnet de amprente.

Multumesc celui care imi va raspunde.

Eu folosesc unul de cateva luni buni si nu am avut absolut nici o problema cu el.

Nu cred ca are concurent in categoria asta de pret. Un concurent direct, cu specificatii similare ar fi HTC Desire 816 cu preturi ce pleaca de la 1100-1200 lei, are doar 1.5 GB RAM, iar bateria nedetasabila este de 2600 mAh fata de 3100 cat e la Redmi Note.
E posibil ca in scurt timp sa primeasca si update la Android 5 Lollipop.

Uite aaici la un pret si mai bun: http://olx.ro/oferta...ps-ID2s6x7.html

Edited by bogdanbotezatu, 17 April 2015 - 13:38.


#641
QR7

QR7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 08.09.2009
Multumesc bogdan de raspuns.
In legatura cu linkul postat de tine: As prefera de o mie de ori sa dau 100 sau chiar doua in plus dar sa am si garantie.

Chiar daca tu il vinzi nou, nu am de unde sa stiu ca nu mi se va strica.

#642
bogdanbotezatu

bogdanbotezatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 27.01.2014

View PostQR7, on 17 aprilie 2015 - 22:40, said:

Multumesc bogdan de raspuns.
In legatura cu linkul postat de tine: As prefera de o mie de ori sa dau 100 sau chiar doua in plus dar sa am si garantie.

Chiar daca tu il vinzi nou, nu am de unde sa stiu ca nu mi se va strica.
Eu am luat din China... practic au garantie 12 luni dar trebuie trimis acolo.
Majoritatea de aici asa l-au cumparat. Inca nu zis nimeni sa fi avut probleme cu modelul acesta.
Eu am urmarit forumul international daca sunt semnalate probleme - nici acolo nimic.

Edited by bogdanbotezatu, 17 April 2015 - 22:55.


#643
bogdanbotezatu

bogdanbotezatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 27.01.2014
A mai cumparat cineva de la magazinele on-line locale? Unde este oferita garantia?

Edited by bogdanbotezatu, 18 April 2015 - 07:38.


#644
RETEX

RETEX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 03.02.2007
Cand filmez cu telefonul in pozitie verticala si descarc in pc, filmarile apar culcate. E normal asa ceva?

#645
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Ieri sau alaltaieri am primit un update stable OTA, dar mi-a disparut spatiul pe discul telefonului, am ramas cu 300 de mb, cum rezolv problema inafara de a instala romul pe curat?

#646
badboy69on

badboy69on

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 05.01.2008

View PostRETEX, on 20 aprilie 2015 - 20:08, said:

Cand filmez cu telefonul in pozitie verticala si descarc in pc, filmarile apar culcate. E normal asa ceva?
Monitorul e 16:9 sau 9:16 ?! Telefonul se tine orizontal cand filmezi cu el, la fel cum monitorul are talpa pe latura lunga....

#647
RETEX

RETEX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 03.02.2007
Am vazut ca alte telefoane permit filmarea din pozitie verticala. La Xiaomi nu prea merge

#648
Chry5y5

Chry5y5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.05.2014
A incercat cineva programul jBart de schimbare a limbii in rom este pe forum la Miui China, eu am incercat ceva dar nu am reusit cred ca fac ceva gresit, scriein program ca se poate face romul in limba romana.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate