Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Zorin OS 9 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
eugenb

eugenb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 13.06.2003
Buna ziua!

Inca odata va multumesc tuturor pentru sfaturi!

Adio Zorin OS 9!

Bun venit Lubuntu 14.04.1! Dovada atasata. Posted Image

Singura bataie de cap am avut-o a fost instalarea firmware-ului placii wireless, dar... dupa cum se vede s-a rezolvat!
De miscat se misca binisor, incomparabil cu Zorin-ul.

Voi reveni cu intrebari, atunci cind va fi cazul.

PS
Aceasta masina este folosita si de persoane care au o virsta la care procesul de invatare este mai dificil.
Acesta este motivul pentru care am cautat o solutie cit mai apropiata de windows, pe care persoanele de mai sus il stapinesc cit de cit.

Attached Files



#20
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Bifeaza si Canonical Partner si debifeaza Unsupported Updates (tabul Updates)

View Posteugenb, on 16 octombrie 2014 - 12:09, said:

Aceasta masina este folosita si de persoane care au o virsta la care procesul de invatare este mai dificil.

Si pune-l in romana.

Edited by xxvirusxx, 16 October 2014 - 12:23.


#21
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,043
  • Înscris: 26.04.2007
Pune si un TeamViewer pe el sa poti sa il misti de la distanta in caz ca este nevoie.... ;)

#22
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,890
  • Înscris: 29.09.2010

View Posteugenb, on 16 octombrie 2014 - 12:09, said:

Buna ziua!

Inca odata va multumesc tuturor pentru sfaturi!

Adio Zorin OS 9!

Bun venit Lubuntu 14.04.1! Dovada atasata. Posted Image

Singura bataie de cap am avut-o a fost instalarea firmware-ului placii wireless, dar... dupa cum se vede s-a rezolvat!
De miscat se misca binisor, incomparabil cu Zorin-ul.

Voi reveni cu intrebari, atunci cind va fi cazul.

PS
Aceasta masina este folosita si de persoane care au o virsta la care procesul de invatare este mai dificil.
Acesta este motivul pentru care am cautat o solutie cit mai apropiata de windows, pe care persoanele de mai sus il stapinesc cit de cit.

Daca sistemul este utilizat doar pentru activitati ce tin strict de browsing,email poti opta si pentru ceva mult mai simplu,ceva gen ChromeOS.
Este mult mai indicat mai ales pentru cei novici,incepatori,persoanele varstnice ce utilizeaza computerul destul de rar,utilizand la nevoie facilitatile oferite de acesta ori constransi de anumite conditii.

Edited by Morphinus, 16 October 2014 - 13:24.


#23
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Deoarece titlul acestui topic nu mai reflecta continutul care s-a indreptat mai curand in directia "Good-Bye Zorin OS 9! Welcome everybody else!" am simtit nevoia sa introduc un semn de intrebare in titlul topicului (ca sa poata fi interpretat in sensul "What to choose: Zorin OS 9 or something else?").

Edited by _-_, 16 October 2014 - 13:40.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate