Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 

Recomandari electrocasnice

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 30.01.2012
Salut.

In scurt timp trebui sa-mi achizitionez mai multe electrocasnice prin casa si m-am oprit la urmatoarea lista:
- http://www.emag.ro/m...2/pd/EBL2DBBBM/
- http://www.emag.ro/h...2/pd/D003QBBBM/
- http://www.emag.ro/c...x/pd/EFV77BBBM/
- http://www.emag.ro/p...l/pd/D73TCBBBM/

In primul rand: pareri ? cum vi se pare ?
In al doilea rand: daca aveti careva vreu voucher care sa ma "ajute" la achizitiile de mai sus ... va rog dati-mi un semn (am mai facut tranzactii cu vouchere de aici si mi-au prins foarte bine)

Multumesc.

#2
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Daca tot le cumperi toate, de ce nu le iei de la aceeasi firma sa ai o anumita "uniformitate" in casa?

#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005
Ce misto arata cuptorul si plita separate incorporabile in mobila. Lux nu alta. Si eu ma chinui cu un jaf jegarit de Satu Mare de 40 de ani Posted Image). Sunt misto cele din lista, acuma nu stiu cat de calitative, poate stiu mai multe colegii. Bafta.

Edited by gerbil, 12 September 2014 - 12:14.


#4
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 30.01.2012
Am citit ceva pe net pana am ajuns la lista asta - chiar daca nu au uniformitate toate (de aceasi marca). Aspectul asta nu pot sa zic ca ma incurca deloc. Pana la urma nu sunt "incompatibile estetic" inafara siglei. Am cautat produse la care sa mai gasesc cat de cat pareri pe net de la unii altii ... si am ajuns la aceasta lista (oricum destul de greu gasesti pareri despre aceste categorii de electrocasnice).

#5
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 horatziu, on 12 septembrie 2014 - 11:59, said:

Daca tot le cumperi toate, de ce nu le iei de la aceeasi firma sa ai o anumita "uniformitate" in casa?

Mi se pare culmea snobismului sa vrei sa iti iei aragaz cu sigla la fel ca masina de spalat rufe.

#6
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011
Am cunostinta cu o hota ca cea pe care o vrei. Nu este prea buna. Nu face fata. Eu mi-am utilat bucataria in urma cu 3 luni. Am mers pe ideea de uniformitate, nevoie si buget. Mi-am luat toata gama de la Electrolux. Sunt foarte multumit de alegeri. Nu am luat de la Emag. Mi-am ales modelele si am cautat cel mai bun pret, pe net. Hota tot telescopica, cu volum mare de aer. Eu eran "fan" Beko/Arctic. Am discutat cu foarte multe persoane si mi-au spus sa ma reorientez. Nu pot spune ca-mi pare rau, deoarece nu stiu ce am pierdut. La cuptor, cauta sa aiba autocuratare catalitica, plita sa aiba gratar de fonta si planul de la butoane putin inclinat. Ochiurile sa aiba puterea cat mai mare. Sunt multe de spus. La prima vedere este o alegere buna. La hota m-as mai uita putin, chair daca este Teka.

#7
advl

advl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 24.11.2008

 Sclaud, on 12 septembrie 2014 - 11:49, said:


In al doilea rand: daca aveti careva vreu voucher care sa ma "ajute" la achizitiile de mai sus ... va rog dati-mi un semn (am mai facut tranzactii cu vouchere de aici si mi-au prins foarte bine)


Un prieten, la mutarea in noul apartament, a cumparat electrocasnicele de la acelasi producator si a negociat cu magazinul un discount, daca tin bine minte, de 20%. Poate ca ar trebui sa incerci si varianta asta.

#8
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 30.01.2012
@hunab: Poti sa-mi dai un exemplu de alta hota te rog.
Multumesc

 advl, on 12 septembrie 2014 - 13:15, said:


Un prieten, la mutarea in noul apartament, a cumparat electrocasnicele de la acelasi producator si a negociat cu magazinul un discount, daca tin bine minte, de 20%. Poate ca ar trebui sa incerci si varianta asta.
O sa incerc multumesc.

Edited by Sclaud, 12 September 2014 - 13:18.


#9
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011

 advl, on 12 septembrie 2014 - 13:15, said:


Un prieten, la mutarea in noul apartament, a cumparat electrocasnicele de la acelasi producator si a negociat cu magazinul un discount, daca tin bine minte, de 20%. Poate ca ar trebui sa incerci si varianta asta.

Am incercat si eu. Nu se mai da asa usor discountul. Daca sunt in promotie, nu primesti. Daca iti cumperi in valoare de 1000 euro, nu primesti. Posibil sa fi cumparat din cele expuse sau in valoare mult mai mare. Acolo primesti reduceri de cca 10-15%. Cel putin, asa mi s-a spus la Domo (unde cunosteam pe cineva), Flanco, Media Galaxy, Altex. In alte parti nu am incercat.

#10
mrudp22

mrudp22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.03.2013
mie imi place mult plita asta :D : http://bit.ly/1tHsYSj

#11
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 30.01.2012
Salutare.
Mai cititnd pe net am ajuns la un nou impas: plita pe gaz sau curent (inductie) ?
Ce pareri aveti ?

#12
adamer65

adamer65

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 11.03.2014
Eu am inductie,deja de un an,(inainte am avut gaz)dar nici nu se compara,inductia bate gazul din toate punctele de vedere.Sunt ffffff multumita de eaPosted Image ,unii se tem,ca ar consuma mult curent,dar sincer, nici n-am observat  pe factura.E FOARTE Posted Image .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate