Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

problema cu vecinul

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
91 replies to this topic

#19
username1234

username1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 26.05.2012

 iuli09, on 20 august 2014 - 08:58, said:

Poate nu ... dar sub el am inteles ca a locuit cineva (proprietarii apartamentului pe care l-ai inchiriat tu) ;  cred ca au depus si ei asemenea plageri la politie si rezultatul a fost ...ca au plecat si au dat apartamentul in chirie .
Totusi nu-i asa simplu sa te muti ca trebuiesc facute o gramada de lucruri...este imposibil sa nu se rezolve cu politia,sau daca nu se rezolva in alte moduri;batai,masini sparte etc.

"Pai ar fi bine sa afli, ca nu ai de unde sa stii daca nu cumva ii tine prizonieri pe fostii vecini si le da cu ciocanul peste degete cat e ziua de lunga."

Parca era vorba fara caterinca.

Edited by username1234, 20 August 2014 - 09:03.


#20
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Daca stai cu chirie, ce-o fi asa de greu sa te muti in alta parte?

#21
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

 username1234, on 20 august 2014 - 08:58, said:

El cu administratorul sunt neamuri,din cate am inteles deci iese din discutie si acest "vierme"

Pedeapsa corporala da rezultate 100%! Povesti cu legea intr-un stat manelist nu prea tin.Daca-l ia unul cu ranga odata scurt,cand intra in bloc,garantat nu mai face galagie,cu rahati de astia asa trebuie procedat si trimisi urgent in vagauna de unde i-au adus comunistii...

#22
iuli09

iuli09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 26.03.2007
Chiar daca nu e simplu sa te muti e mai usor decat sa te intelegi cu un asemenea om ; cu politia de asemenea nu vei rezolva nimic . In rest ... fa ce ai de facut .

Succes !

#23
EmanuelEmy7

EmanuelEmy7

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 742
  • Înscris: 18.05.2014

 Bean, on 20 august 2014 - 08:43, said:

Da un' te crezi tu aici?
Daca vecinul tau n-are treaba cu Basescu, cu antenele, cu Ponta, cu restul viermilor, daca n-are pamanturi la Nana, daca nu candideaza etc atunci eșii acas'!
Acilea se face politica


Infractiune pa dreaq.
Infractiunea e in codul penal.

Politica se face si de administratorii de bloc, care se joaca cu banii care-i dai tu la intretinere, si dupa aceea isi fac partide pro si contra ! Posted Image

#24
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Martorul trebuie sa fie ocular. Si sa fie 2, cel mai bine.

#25
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,674
  • Înscris: 29.03.2006
Exista un orar legal, in care are voie sa faca zgomot, justificat pt. reparatii si intretinere casnica.

Nu are voie insa, niciodata, sa faca zgomot nemotivat, nu are voie sa foloseasca locuinta pt. manufactura sau industrie cu procese tehnologice zgomotoase.
Nu are voie sa faca scandal, tipete, urlete, petarde, focuri de arma, ciocaneli sau alte haraieli nemotivate pt. intretinere, etc.

Am auzit recomandarea unui politist, pt. un caz asemanator, de a se pune ideal un subwoofer de putere, sau chiar numai boxe de putere, sa redea numai sunete joase non stop. De preferat aplcate pe peretele/plafonul/pavimentul comun.
Are doar 3 varianate, fie inceteaza, fie se muta el, fie sucomba...

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 username1234, on 20 august 2014 - 08:53, said:

Din cate stiu deasupra lui nu locuieste nimeni

Cauta sa inchiriezi apartamentul de deasupra. Apoi iti chemi prietena si o pui sa mearga cu pantofi cu toc.Posted Image

(nu inteleg de ce nu te muti, mai ales ca esti in chirie)

#27
EmanuelEmy7

EmanuelEmy7

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 742
  • Înscris: 18.05.2014

 MembruAnonim, on 20 august 2014 - 09:44, said:


Cauta sa inchiriezi apartamentul de deasupra. Apoi iti chemi prietena si o pui sa mearga cu pantofi cu toc.Posted Image

(nu inteleg de ce nu te muti, mai ales ca esti in chirie)

Sau am o scroafa deasupra mea, care de la 12 noaptea in colo, ori scartie ori se apuca se dea drumul sa curga apa in cada.
P.S Mi-e scarba de astfel de creaturi grase si hidoase ! Posted Image

#28
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009
Acum e mai greu ca deja ai fost la politie si stiu si aia de conflictul vostru,altfel trebuia plesnit bine la prina faza proasta.
Am avut si eu un specimen dasta,un cretin cominist sinistru care inca se mai credea activist de partid si turnator la el la fabrica unde toata lumea dardaia in fata lui.
L-am intalnit pe scari,i-am sps cu frumosul iar el imediat a inceput sa injure si sa amentinte,in secunda urmatoare l-am executat de nu sa vazut,l-am tavalit binisor si i-am explicat ca data viitoare il voi omora ca pe un pui de gaina,de atunci numai pace si armonie.
Tot la fel am procedat si cu un vecin care vroia sa acapareze toata parcare,i-am spus cu frumosul si ma injurat si luat la misto ca el face ce vrea scula lui in toata zona blocului,m-am suit in jeep i-am tras una bine masinii lui parcate deamboulea dupa care l-am tavalit bine,pe urma avenit si fisu care initial era unflat in pene dar sa calmat singur,de atunci nu mai imi creaza probleme iar masinile lui sunt parcate regulamentar ca toti vecinii.

Trebuia de prima data sa il prinzi singur fara martori si sa il joci in picioare pe sifilitic,se dau ei nebuni dar cand le bagi frica in oase sa vezi ce rationali devin.

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ideea e partial buna, intai te asiguri ca e sanatos...ca daca ii dai una si moare nu prea merita riscul. Asa am vrut eu sa-l corectez pe unul candva si am aflat ca e operat la cap si are nu stiu ce placa metalica.

#30
username1234

username1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 26.05.2012
Revin de la sectie,s-a terminat mai repede decat ma asteptam...
N-am intocmit plangerea,am stat de vorba cu un agent consumator de gogosi,si mi-a spus ca:
Sa ma duc acasa sa scriu pe o foaie a4 (lol) tot ce s-a intamplat,sa aflu cum il cheama(ca nu stiam) si apoi sa vedem ce rank poarta in sibiu el de "muta" oamenii din oras.
I-am explicat cum sta treaba cu galagia lui si cu muzica mea,si mi-a spus ca pot sa ascult muzica cum vreau eu atunci cand si el face galagie.
Sincer nu ma asteptam la un raspuns de genul din partea Politiei...
Nu sunt halterofil si n-am nici centura neagra sa ma iau de unul de 120kg eventual doar sa-i ard una si sa fug...dar asa o sa fiu pe fuga tot timpul si nu-mi place.

Edited by username1234, 20 August 2014 - 10:08.


#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 username1234, on 20 august 2014 - 10:06, said:

eventual doar sa-i ard una si sa fug...dar asa o sa fiu pe fuga tot timpul si nu-mi place.

Posted Image  ai dreptate... dar de ce nu vrei sa te muti? (asa ca fapt divers))

Edited by MembruAnonim, 20 August 2014 - 10:13.


#32
username1234

username1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 26.05.2012

 MembruAnonim, on 20 august 2014 - 10:10, said:

Posted Image  ai dreptate... dar de ce nu vrei sa te muti? (asa ca fapt divers))
Implica multi bani,garantii peste garantii eu nu lucrez...doar prietena, dar o sa fac tot posibilul si o sa ma mut

Edited by username1234, 20 August 2014 - 10:15.


#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Razboiul cu vecinul nu este al tau...este al proprietarilor...tu te muti si scapi de stres, e simplu.

#34
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009
Il astepti dupa colt si ii tragi o stanga sanatoasa la picioare dupa care faci ce vrei cu cele 120kg ale lui.
Cand un om este nesimtit sau face pe nebunul nu rezolvi problema decat cu parul,peste tot in lumea omul a fost educat cu parul,omul se educa doar prin frica,tot prin frica il educai daca politia si-ar face treaba si il invita sa dea cu subsemnatul si ai tragea cateva amenzi sanatoase,mielusel devenea nu alta,dar cand eu chem politia sa ai mute masina lui ala ca acolo nu este loc de parcare si obstructioneaza o intrare in bloc,2 locuri de parcare si un trtuar iar politistul vine si il roaga cu frumosul sa mute masina iar scarba ii zice ca o sa o mute dar mai tarziu ca acum e ocupat,la care politistul zice ca a rezolvat cazul,in alte tari civilizate nici nu statea la discutie,venea,constata si ii taia amenda si in functie de caz ii ridica si masina,scurt si la obiect,sa vezi cum devenea marlanul civilizat instant.

#35
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

 username1234, on 20 august 2014 - 10:15, said:

Implica multi bani,garantii peste garantii eu nu lucrez...doar prietena, dar o sa fac tot posibilul si o sa ma mut
nu vei rezolva problema, nici cu politia, nici cu lupta de guerilla pe care incerci s-o duci. Poate doar cu vorba buna, daca reusesti sa-i castigi respectul (cu astfel de animale nu prea merge) sau sa bagi frica-n el rau de tot (te gandesti tu cam ce-ar trebui sa faci). Altfel, mutarea pare cam singura solutie care-ti da cele mai putine dureri de cap.

in legatura cu garantiile, trebuie sa rezolvi cu proprietarul. Spune-i (si dovedeste-i) ca nu poti locui acolo (de parca n-ar stii!) si acuza-l ca te-a tzepuit, ca ti-a ascuns conditiile reale doar ca sa aiba chirias.

#36
vf_peti

vf_peti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 11.11.2012
Cand vad asemenea specimene de oameni, parca imi pare bine ca stau la casa, departe de toata prostia asta. Probabil ca aici am mai bune conditii decat altii la bloc. Cat despre ala, tine-l toata noaptea treaz. Ii bati la usa si fugi, il suni(daca ai numarul lui de telefon) pana se satura. Dupa 2-3 nopti in care nu doarme eu zic ca se linisteste. Daca nici asa nu vrea, zi-i in fata problema, iar daca incepe sa comenteze ii prinzi 2 de stanga si de dreapta si apoi se linisteste.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate